Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja terapija
Svečano objavljujem kako sam prije dva dana krenula s terapijom.  Big Grin
Kad je dolazio taj trenutak počela sam se izluđivati raznoraznim glupostima, što i kako će biti, znam da ne smijem tako, no čovjek si ne može pomoći (ili barem ja ne mogu).
Kad sam u ruci držala upute lijekova i čitala (po tko zna koji put) o mogućim (ozbiljnim!) nuspojavama bila sam svjesna ozbiljnosti  i težine situacije.
Pokušat ću biti što detaljnija, nekome će sigurno dobro doći. Dobila sam injekciju prijepodne i do navečer sam bila na nogama. Jedino što sam osjećala, a moguće je da je nuspojava, bilo je neko lagano probadanje u leđima. Ostalo, kao što je umor i pospanost, mislim da ne mogu pripisati terapiji, to me uvijek prati pred kraj dana.
Ova dva dana na trenutke osjetim laganu mučninu i probleme s probavom, pritisak u glavi i kao da ostajem bez daha, no sve je to kratkotrajno i prolazno, a te 'problemčiće' rješavam čajevima i po potrebi Lekadolom. Jedem kao luda, apetit se nije smanjio. Šetnja stvarno godi. Nekako si mislim da su te nuspojave od ribavirina, a vjerujem da će dugotrajnijim korištenjem one biti izraženije.
Eto toliko od mene.
Sara i Damire, hvala od srca!
Odgovori
LAni cestitam !!!!!
samo polako bez previse razmisljanja ,,,mada je to lakse reci nego ciniti Angel
ja sam na pocetku terapije mislila da cu vecinu nuspojava iz upustva ribavirina i interferona zakaciti ali nekako sve sto te zadesi resavas usput kao sto vec si i sama primetila,,,,vitamini,setnja i odmor Confusedmitten:
zelim ti da terapija bude sto laksa i uspesna!
Odgovori
Bravo Lani, neka si i ti krenula prema ostalim "negativcima". Bit ce sve dobro  O0
Odgovori
bravo Lani, neka si krenula sa terapijom bice to sve ok, samo polako i smireno, drzimo ti fige Wink
Ako si se uputio ka cilju i putem poceo zastajkivati da kamenjem gadjas svakog psa koji laje na tebe,nikada neces stici do cilja...
Odgovori
samo polako lani, i sto manje misliti o nuspojavama, ma kako to tesko bilo! uz tebe smo, mnogi smo prosli kroz to sto te ceka, pa slobodno dijeli s nama svoje nedoumice, lakse je pitati i dobiti odgovor iz prve ruke, nego se ubijat u pojam internetom!
Odgovori
Lani,
samo misli na to da je to normalno i da mora završiti kako je i počelo. Terapija je dio dana, sedmice, mjeseca.... života,  pa je tako i posmatraj. Gledaj na to kao na neku svoju dnevnu aktivnost koju radiš toliko dugo da i ne primjećuješ više da je radiš. Ne očekuj, ne osluškuj, ne trzaj se na svaki šum tijela, ne traži reakcije jer ćeš ih naći i tamo gdje ih nema. Ignoriši reakcije jer ko zna, možda reaguješ na nešto drugo što nema veze sa terapijom. Ne pričaj mnogo o tome ljudima oko sebe, ne traži da preuzmu dio tvog osjećaja jer oni to ne mogu. O mogućim nus pojavama raspravljaj ovdje, na forumu, sa ljudima koji to prolaze ili su već prošli i sa ljekarima. Ne zaboravi jedno, ti se boriš sa zmajem (tako terapiju zovu na drugim forumima) i niko drugi neće to iznjeti za tebe pa zato glavu gore, osmjeh na lice i pobijedi ga.
Požuri, čekamo te u društvu negativaca....   :knuppel2:
Odgovori
Glavu gore, bit ce to sve Ok  O0!!!
Odgovori
Hvala svima  Confusedmitten:!
Sve ide ok, primila sam i drugu. Malo mi je čudno, no injekciju kao da i nisam dobila. Čak mi se i ne crveni mjesto uboda kao prošli put (tko zna, možda mi ju nisu dobro dali  Smile ). Radim 100 na sat, zadnjih dana čak niti ne osjećam umor.
Pozdrav svima!
Odgovori
Ma suuuuuuuuper, sto kazu "dabogda" tako bilo do kraja terapije O0
Odgovori
Hvala!
Da vas pitam, jel vam trbuh najbolje mjesto za injekcije? Kolilo sam pratila forum, vidim da je. Prvi put mi je sestra htjela dati injekciju u nogu, ja sam tražila u trbuh, a ona je negodovala. Drugi put je bila druga sestra koja je rekla da se mora dati u rame.To sam također odbila i opet tražila u trbuh. Ne moram vam reći koliko je i ova negodovala. Može li se svaki put primiti u trbuh i kakva su vaša iskustva s drugim mjestima uboda?
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)