Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zeljezo
Meni vise ovo nista smisla nema.Pazite se ovoga onoga medju tim i ne previse zeljeza.
Da bi mi jedna poznanica rekla da malo ko moze da prati koliko zeljeza unosimo u tjelo.Jerbo sta god da kuhamo u serpama od zeljeza ,hrana se napuni znatno sa zeljezom.Jedini nacin da se izbjegne da se kuha u staklenim posudama.
:o
Odgovori
Meni se željezo spustilo sa19 na 9(normalno od deset pa dalje)zbog toga što jedem vegetarijansku hranu.Naime meso mi je zabranjeno zbog bubrega(bjelančevine).Čitam negdje da vegetarijanci imaju problema sa željezom zbog toga jer se željezo iz biljaka teže resobira u organizmu pa je uz namirnice koje sadrže željezo potrebno uzimati i c vitamin koji pomaže u resorpciji.
Mogu ti reći da sad otkrivam razna jela od povrća iako nisam baš oduševljen što ne smijem jesti meso ali mi se i vratila figura pa sa svojih 47 godina opet imam 70 kg.(95).
poz. :fucka: :bonk:
Odgovori
Sve ce to biti dobro naravno.Vjerujem da treba vremena da se i ti i tvoje tjelo naviknete bez mesa.To za vitamin c sam i ja cula.Kao sok od narandze uz svaki obrok.Cula sam da kava skroz zatvara ulaz zeljeza kao treba je skroz izbaciti.
Za veg. preporucuju (da nadoknade zeljezo):
Bundeva zapecena 1 solja 34mg zeljeza,spirulina osusena solja 28,zitarice za dorucak solja 21,tofu solja 13,suncokretove spice susene solja 10.
Ja otkako sam rodila jedem samo juhice.Juhice sa puno ne raskuhanog povrca.Povrce ubacim zadnje par minuta ostavim da kljuca i to je to.
Vracam se na staru kilazu polako.Nije to zbog izgleda ni malo.Nemogu da ti opisem bolove u nogama i kicmi.Jednostavno kao da nemam snage samu sebe da nosim.Jetrica super radi ali ako se ne aktiviram moglo bi svasta biti ..

PS.
Budi ponosan na sebe to je snazan poduhvat .Ima par godina da mi se vrzma po glavi da predjem u veg.Najgore mi je kad spremam meso od samog dodira do mirisa kad se kuha.Na to sve obozavam zivotinje i zao mi .
Odgovori
ja pijem cirka 300 litara kafe dnevno, a zeljeza imam za prodat, ako nekom treba, tako da u mom slucaju kafa nema taj naveceni efekat. a glede mesa, ne jedem ga ni ja pretjerano, vec samo kad nema nist drugo na meniju. il cevape  :crazy2:
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)