Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dijeta
hej ljudi, posto sam se najzad dozvala razumu i odlucila skinut ovo zimsko salo oko struka, ima li iko neku pouzdano uspjesnu i zdravu dijetu??? ne mogu ja citati knjige i mijenjati prehrambene navike, osim ako mi neko ne napise fino sta jedem ujutro popodne i navece!  :bo: :lud: :lud:
Odgovori
(03-26-2008, 02:51 PM)bluka link Napisao: hej ljudi, posto sam se najzad dozvala razumu i odlucila skinut ovo zimsko salo oko struka, ima li iko neku pouzdano uspjesnu i zdravu dijetu??? ne mogu ja citati knjige i mijenjati prehrambene navike, osim ako mi neko ne napise fino sta jedem ujutro popodne i navece!  :bo: :lud: :lud:

puno sexa?  :coolsmiley:
D.
Odgovori
Evo sta je meni upalilo...

Nema jedenja poslije 18h, a i tada samo kakva sarolika salatica il' jogurtic sa kakvom vockom, il' shake banana+mlijeko+med+cimet, znaci nest' lagano, lagano....igras se malo sa hranom da ti obroci ne postanu dosadni.

Kruh, umjetni sokovi, slatko, masna hrana na minimum, mozda jednom na tjedan.

Moj je problem bio sto su mi obroci bili preveliki, ono, natrpam tanjur i mislim kako sam pojela "samo" to. Manji obroci su presudni, manji, a cesci. Posto si ti terenac, lijepo si nest' strpaj u torbicu i to je to, mislim da je Boby negdje vec pricala o ovome. A ako si u prilici za smuckati rucak, jos bolje. Masti na volju sa povrcem, ribom, bijelim mesom... Mozda ti ne bi bilo lose kupiti kakav cook book ako ti se ne da puno mozgati oko ruckova. Meni je pomoglo, i sto je najbolje, svi ti zdravi ruckovi su gotovo za pola sata, uglavnom.
I tako onda nesto zdravo skuhas, a mozes uzeti i sa sobom na teren da ne napadas cevape i sl. Wink

A za brzi ucinak trebalo bi ubaciti i malo vjezbanja, barem pola sata svaki dan, ali da se lijepo oznojis. Vec za tjedan dana ces vidjeti promjene  O0

Ubrzo ce ti to sve postati normalno i kada se budes vratila na "staro" osjetit ces da ti smeta. Zna tijelo sta valja.

Sretno  :-*
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
E, da, ovo sve je zapravo laksi dio posla  >Big Grin 

Treba malo mentalne discipline jer glava ce ti u poceku smisljati taaako dobre isprike da odustanes, preskocis, odgodis... :lud:

Zdrava prehrana je zapravo bildanje psihe  :bonk:
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
hmm, da, znam ja to sve, i ovo bildanje psihe mi vec dobro ide. mislim da sam svakako pretjerala sa "opustanjem" iste i dozvolila si da naslazem ovo grozno salo oko pojasa  :lud:, al' ne zelim si mnogo zamjerati, na th nisam imala apetita ni za sta, ono, obroci su mi bili svedeni na "nista" i "dje ba ono nestalo" , pa onda kad mi se apetit nakon th vratio (bolje reci podivljao), sta sam jadna mogla nego se fino napapati svaki put.... krmaca  :uglystupid2:
e sad ovako praktikujem.... ujutro dorucak obavezno, jer bez toga ne mogu niti zalim zapocinjati dan. cijedjena narandza ili grejpfrut, zitarice s jogurtom, ili dvopek i meko kuhana jaja, malo kikiriki putera i slicno, e onda da izbjegnem smece od hrane koje mogu jesti usput na terenu, za rucak jedem vocku i nemasni jogurt s kojekakvim dragocjenim bakterijama, a za rucak, oko 5 kad dodjem kuci, jedem ono sto je skuhano, s tim sto sam naglasila mamici da mi ne trpa vise svinjsku mast i kojekakve uzase u jela koja sprema, te da se malo vise bazira na povrcu jer ni mamici ne bi skodilo da skine koji kilogram (a bome ni ostalim ukucanima  :lud: ). napokon sam se natjerala da nosim bocu od 2 l vode sa sobom, gdje god da krenem, i lagano to cirkam u toku dana, navece ako idem van pijem nezasladjen caj ili eventualno neki "kvalitetan" sok.... i da se pohvalim, idem pjeske na posao vec citavu sedmicu  :2funny:
necu da stajem na vagu iz principa, jer obicno kad zelim smrsaviti, vazem se svakih 13 minuta ocekujuci cudo, i naravno, kad se cudo ne desava u rekordnom roku, i ja isto tako izgubim motivaciju brzinom svjetlosti. eto.... bumo vid'li kako ce tijelo reagovati na ovaj rezim.  :crazy2:
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)