Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
voce i povrce
Sta vi mislite o ovome svemu i kud ovo vodi?
Uvijek su nas roditelji ucili da su svijeze voce i povce najzdravije..sa pijace
Prije par dana kod nas neka emisija o zdrvaoj ishrani.Strucnjaci dokazali dokazali da je neko voce i povce zdravije smrznuto i u konzervama nego sa pijace i super marketa..
Vecina voca i povrca izgubi 60 % vitamina za 3 dana stojanja u frizideru a za 5 izgubi sve vitamine..Dok zamrznuto i konzervisano sacuva sve vitamine ..
Kao napr.
Grasak je najbolji zamrznut duplo vise vitamina
spinat najbolji zamrznut
Paradajz iz konzerve najbolji
Brokoli svijez ako se pripremi odmah (poslije sedmicu izgubi trecinu vitamina)
kukuruz nema neke razlike moze bilo koji
Mrkva iz konzerve.I tako dalje
Jagode kupovne su pune otrova za pesticide koji nemoze da se opere i pojacavaju opasnost od raka

Evo jedan link koji sam nasla sa testovima..Ima dosta testova na druge stavari isto .Pogledajte ima jako dobrih savjeta..
Sto je najvaznije oni nerade nizakoga i nema sponzora ni reklama.Sigurni nema sta
http://www.choice.com.au/viewArticle.asp...+better%3f
Najdraza stranica moja

http://www.choice.com.au/subCat.aspx?id=...tId=100289
Odgovori
kaj ti to vrijedi kad nas ti isti stučnjaci i truju  :knuppel2: :knuppel2:
D.
Odgovori
Nama je svojevremeno uginula iguana zbog zelene salate-  špricaju je nekakvim nitritima da ostane dugo onako ljepo zelena i svježa- pa ti onda jedi,nevredi nikakvo pranje  :bonk:

Rekao nam je otvoreno čovjek(on je neka faca na vet.fakultetu u ZG-U)-sad znate što jedemo,samo što smo mi stekli imunitet na te otrove,al se definitivno talože na našu jetricu i bubrege,a mala životinjica je odmah reagirala-kad ju je pregledao odmah je rekao- TIPIČNO TROVANJE  :'(
Odgovori
Bas mi je zao Iguanice.Divne su ..
A e za zelenu salatu je bila velika frka kod nas pre god.Uvozili iz kine a predstavljali kao da je domaca.
Sva sreca pa ovi strucnjaci obilaze radnje masovno sada po stvarima koje nadju na vocu i povrcu znaju odakle je.Sad vise nema laznog predstavljanja nikakve robe..
Posalju tv u kinu na plantazu salate i necete vjerovati sta su nasli .Boze sacuvaj djubrili zemljiste sa tijelima i govancima .Nemogu zabraniti uvoz stvari ali su strogo naglasili da se voce , povce i riba iz kine ne kupuje.
Ma ja vise pametna nisam..Ubicemo sami sebe radi para i moci..Samo nek se vrti..uzas
Upravu si Spiderman a sta mozemo mi smo pojedinacno po jedan broj u masi.. Upadnes u krug ili si puko
Da mi je bastica neka ,prelazim u zemljoradnike imali ko kakvu maramu da me ovo uv sunce neopici????
Da kad o tome ovdje svaki 9 covjek ima rak koze.Nemogu vijerovati..

Odgovori
(02-05-2008, 01:02 PM)sydney-ivana link Napisao: Upravu si Spiderman a sta mozemo mi smo pojedinacno po jedan broj u masi.. Upadnes u krug ili si puko
Da mi je bastica neka ,prelazim u zemljoradnike imali ko kakvu maramu da me ovo uv sunce neopici????
Da kad o tome ovdje svaki 9 covjek ima rak koze.Nemogu vijerovati..

ja imam sreću, meni roditelji na selu pa se bave oko vrta  Confusedmitten: Confusedmitten:
D.
Odgovori
blago ti se, srecko jedan

Ako ti treba tip kako organic putem resavati bajice javi.Sve sam prikupila he he.
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)