Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dijetom protiv probadanja ispod rebara
moguće je ublažiti ili čak sasvim smanjiti probadanja, bockanja i napuhivanja u jetri - ali treba volje! ako se svaki dan ta volja malo podupre, nastoji se po malo, po malo...dobro, ako ne baš svaki dan, ali povremeno...i to je ok Confusedmitten: 

1. od nikotina ne dolazi samo nesanica i sve ostalo što od njega dolazi, već i probadanja - 100% istinito. ne kažem da ga se treba sasvim odreći (što mi ne uspjeva), ali bi ga bilo dobro smanjiti na što manju dozu (to mi je već prihvatljivije). posebno škodi pušiti na večer, par sati prije spavanja (da, baš kad je najslađe). onda probada čovječe i po noći i u jutro i tako dalje.

2. isto vrijedi i za večeru - oko 3-4 sata prije spavanja prestati sa žvakalačkim aktivnostima ne doprinosi samo estetici i oku ugodnoj figuri, već i odmara jetricu (s druge strane jetrica probada i kad je gladna, pa prije spavanja ipak treba uzeti mali, sasvim mali zalogajčić nekog ugljikohidrata - npr. 2-3 integralna keksić, 1/2 šnjitice kruha od jučer malo tostiranog i 1/2 šalice mlakog mlijeka, žlicu-dvije žganaca, malo bianka napitka s medom ili ječmenim sladom... isl., ali nikako povrće, voće, meso, celulozu u bilo kojem obliku, C - vitamin, čajeve samo lagane biljne - šipak, kamilica, menta, čokoladu u bilo kom obliku ni za živu glavu, niti bilo što kiselo ili slatko što izaziva kiselinu...).

3. preko dana se kloniti svakog oblika sekiracije - nervirali se mi ili ne, stvari idu svojim tijekom, a živciranje ne doprinosi ničem osim probadanju jetre (čak i najmanja negativna misao stvara u tijelu toksine koje jetra mora preraditi htjela-nehtjela, ona izbora ni svoje volje nema, ona samo postoji i danonoćno radi).

4. hrana i preko dana treba biti sa što manje celuloze (u posljednje vrijeme čak i sa blitve skidam onu bijelu stapku, a ostalo pasiram i celulozu bacam - vjerujte, pomaže). no, o načinima pripreme hrane već je puno bilo riječi...

5. velika jurnjava uokolo, te žešća tjelesna aktivnost (npr. tec, mislim da ti ipak znaš pretjerati s jogom) izazivaju višak mliječne kiseline od čega bole mišići, a bogme i jetra (više o tome neka nam kažu kineziolozi, kojih, mislim, ima među nama).

6. duboko sam uvjerena i na svojoj koži isprobala da SVAKO i NAJMANJE odstupanje u ritmovima spavanja i prehrane doprinosi lošem osjećaju u abdomenu, što nas opet zabrinjava i užasava, pa tako u krug....

ali smo svi nejač razmažena i ovakav je režim gotovo nemoguće provoditi stalno.  svakakva je hrana (i piće) oko nas, a hrana miriši, lijepo izgleda i mami na sve načine...isto tako i razne aktivnosti (npr. tv, ako se ne gleda selekcionirano, može napraviti dosta štete - sve te reklame koje nam pod nos guraju užasna smeća od hrane i pića, nasilje skače iz gotovo svakog filma, svakih vijesti i novosti, beskonačna promenada beznačajnih likova od kojih veći dio izgleda kao na rubu živaca...), bespotrebni tračevi i senzacije na poslu, neiskrenost u brakovima, stres u prometu....SVE se računa.

no, ako se briga o sebi kroz nutarnju etiku tijela i duše shvate kao zabava i svojevrstan hobi a ne obveza, imam osjećaj da je sve puno ljepše...i tada smo spremni donositi životnu radost i dragim ljudima koji nas okružuju, što je najljepši osjećaj na svijetu  Confusedmitten:

Odgovori
Bravo Boby, O0 O0 O0 O0
Odgovori
Istinitoifino napisano!
ali nije lako drzati se svega...ubiti sve ovisi o osobi..
ima ljudi koji u zivotu nisu podigli nista teze od wc daske a ima onih koji jednostavno nemogu stat smirom..
Ja se upravo zavrsio voznju sa biciklom..i bezeze stavi na srce Hear rate monitor da vidim puls koliki ce mi bit
i nevjerovatno!..prosjecan mi je bio 160 na kraju voznje. a maksimalan sto mi moze srce ponijet je 198..
tako da je bio veoma naporan trening. ali da napomenem..prosjecno sam vozio 15 km/h sto je malo..
Jednostavno neznam..kad nista ne radim puls mi je oko 80 i jace-to je dosta! i svaka mala fizicka aktivnost
bezvezna-10 skalina i odma se uspusem kao kad "zdrav" covjek trci 100 m srednjim intezitetom

Katastrofa..neznam zasto je to tako...od ljekova? od terapije? totalno sam u banani-ko staracac!
Sad sam za nista..mrtav! nemam snage za distat a kamoli za nesto drugo..
ali jbg..takav sam...prije par godina sam mislio studirat DIF ali..ovo mi promjenilo life

ovo mi sve pomalo ide na onu stvar..nemogu bit stroj..nemogu stajat u kuci..nemogu u cetvrtak ne izac na studentsku..nemogo gleda zenske a da ne pridjem..nemogu se ne bavit s nekom fiz aktivnoscu..pogledam se u zrcalo i sjetim se kakav sam bio a kakav sam sad...to me unistava
kaze mi dr. "nemoj ici vani i na mjesta dje ima dosta ljudi! niski su ti leukociti" a ja podjem vani na studentsku s frendovima...
Ovo je sranje i ko god kaze da se moze dobro zivjet s ovim...ja mu se divim! ja nemogu
Odgovori
ja sam inace hiperaktivna, i za vrijeme terapije me nisu mogli obuzdati, sve u 16 sam furala na sve strane, a sad sam toliko nemirna, ni jutarnju kafu vise ne uspijevam popiti s mirom sjedeci na stolici hahah. ustanem bar tri puta bez objasnjenja.... valjda je to psihicki poremecaj  :2funny:
Odgovori
Krešimire, ajd izdrži ti nama još malo - pa normalno je da si sav nikakav sada :tickedoff:, tako i treba biti! strpi se čovječe, nemaš još tako puno ispred sebe, jel' tako?

vjeruj malo ljudima oko sebe - zbilja ćeš se za koji mjesec svega sjećati samo kroz gustu maglu, to je zbilja čudesno i istinito Confusedmitten: .....već 15 dana nakon zadnje pikice stiže čudesno, čudesno stanje normale...

....ma ti si još sjajan - ja sam se bila utrkivala s penzićima ko će prije do dućana - onda bih se na povratku "prikrpila"  ko tobož' jednoj baki na štakama, kao...pomažem joj nositi torbu iz dućana :buck2:

...onda sam kao "čitala" novine dok sam hodala, u stilu - nonšalantno se dosađujem...a ono gubila i dah i uzdah...

ZAPAMTI - sad si na interferonu i to ne znači "dobro živjet s tim". 

NITKO ne živi dobro na terapiji, nego nekako preživljava do vremena kad više nije na terapiji. zato i je cijela ova stvar.

Odgovori
Šokre, dobro ti Bybo live, razumi da si na terapiji, brzo bude prošlo. Još malo pa ćeš se toga sjećati sa osmijehom od Vardara pa do Triglava  Wink
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Ljudi fala vam na podrsci. stvarno cjenim to...

..a eto..neke promjene raspolozenja su pocele..da da! ali dobro je...momentalno sam ok
i optimistican..imam filing da cu izdrzat do kraja..a za 3 dana cu razmisljat drukcije-kladim
se...hahahah

depresija depresija tra la lala la :uglystupid2: :crazy2:
Odgovori
U mene bijaše depresija a sada osto samo ja  Smile
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
uh uh, na pocetnku bijase anksioznost, pa depresija, pa anksiozno depresivni poremecaj sa suicidalnim primjesama. sad tu i tamo pokoji trag depresije, kao sinoc kad mi navalise suze iz ociju nicim izazvane. mora da i posljednji atomi ribavirina napokon "cure" van iz mog napacenog tijela  :crazy2:
Odgovori
udaljismo malko temu dragi moji...

tema je, čini se - dijeta, rebra, probadanje.

pa, razmotrimo, dakle, situaciju.

dakle, nastalu situaciju moguće je ublažiti i primjenom slijedeće formule:

redovitom tjelovježbom tipa rebrom u rebra moguće je istodobno postići i dijetalni efekt i težište probadanja disperzirati na druga područja, te tako izbalansirati i ostale nepoželjne i/ili neugodne čimbenike anksiozno-depresivnih epizoda. 

...a moguće je jednostavno probadati zubima rebra dijetalne čokolade....

...ili sam i ja još malko u ribavirinskim epizodama, ili je to urođeno... :coolsmiley:

Veliko priznanje: jučer sam probola tablu milke od jogurta, već mi je bilo dosta te depresije, ali i makrobiotike. žabi do vode malo treba, a sunca niotkud...hitno molim stavite mi dva minusa na račun :police: 
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)