Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preporučena ishrana kod oštećenja jetre
Smile
Odgovori
Da, teško je bilo što za sebe napraviti, jer se stalno osjećamo umorni.
Evo ja bih pitao ako je netko upućen kako izbjeći E330 (limunsku kiselinu) koja je dodatak u 90% prehrambenih artikala i koliko je njezina štetnost za oštećenu jetru? :knuppel2:
Odgovori
Zivio jedan covjek na selu bez bilo kakvih briga i suprotno ocekivanjima, bez bilo kakvih napora. Niti se trebao bojati za ljetinu, nit je trebao brinuti kako prezivjeti. Samo je uzgajao voce i povrce na prirodan nacin. Kisa koja ga je zalijevala nije bila ona zlocesta 'kisela' kisa, a pio je samo zdravu izvorsku vodu. Njegova stoka se hranila samo zdravom hranom. Hranu, koju je jeo, pripremao je na najmastovitije nacine a da ipak bude uglavnom lesana pazeci da ne unese nicega previse i nicega premalo.......

Da, zaboravio sam napomenuti da je taj covjek imao bolesnu jetru....... i da je zivio u bajci  Smile

Pricam vam ovo zbog toga sto pijem vodu iz vodovoda u Zagrebu i samo mogu misliti sto pijem, udisem zrak koji je sve samo ne cist, cijele dane me maltretira buka i cini mi san 'mirnim', kupujem na placu namirnice za koje kumice tvrde da su domace (a ono uzgojene uz najvece prometnice), kupim kruh u jednom velikom trgovackom lancu,a na deklaraciji su navedeni E-ovi od kojih su neki i jako stetni (po izvoru iz Vecernjaka) itd. itd.

Dakle, zivite cuvajuci se onih stvari koje su nam svakako zabranjene. Ali od svega se nećemo moći zastititi, to je sigurno. Prof. Palmovic mi je svojevremeno rekao desetak stvari kojih se trebam svakako cuvati, a od ostalog u nicemu pretjerivati. Pa i ogranicenja vezana uz hranu nisu bila jako stroga. Rekao bih takodjer da svatko od nas treba biti svjestan ostecenja jetre te se u skladu s tim i ponasati svakako osluskujuci dobro svoje vlastito tijelo......
Odgovori
Valja Smile
Odgovori
Sorry frendovi
Nisam imala nesto puno vremena da pisem o tabletama za bolove ranije pa sam zbrzala.
Mada nisam znala dali vi to vec znate i sta vam doktori kazu.Da se previse ne uplicem u vase zdravstvo .Mogli bi neki lose da protumace moje postove a ja bi samo htjela da podjelim sa vama sve sto znam pa da dodjemo zajedno do odgovora.
Mada neznam ni dali vi imate sve vrste od ovih lijekova i kako se zovu .Nabrojacu pa mi javite da znam.

Paracetamol  se koristi za male bolove i temperature.
                  Bezopasan sa par nuspojava kad se koristi u normalnim dozama .
                  1-2 tab. svakih 4-6 sati  max 8 u 24 sata.
                  Ako se koristi dug period  recimo mjesecima zaredom moze da uzrokuje
                  ostecenju jetre pogotovo kod ljudi
                  koji dosta piju alkohol i ljudi koji imaju bolesti jetre i bubrega

Aspirin         Za male bolove i uspjesan za fever .Isto tako sprecava oticanje i upaljenje.
                  1-3 tab.svakih 4 sata po potrebi
                  max 12 na 24 sata.Moze da izazove krvavljenje .Ako dodje do prestane se za 4 - 7 dana .
                  Nema nikakve interakcije izmedju interferona i aspirina i
                  mogu da se koriste zajedno sa paznjom krvarenja.
                  Ako se pretjera sa dozom aspirina moze da izazove
                  ostecenje jetre ne vise od 2000 mg na dan.

Ibuprofen     bez steroidni protiv upale koristi se za bolove i gripe.1-2 tab.
                  3-4 puta na 24 sata.najvise 1200 do 1800mg
                  u 24 sata.Ne smije se uzimati dug period ako smo na interferonu .

Codine         moze da se uzme samo uz recept pije se inace uz paracetamol .
                  Samo uz pomoc doktora da odredi dozu.
                  Ne na dug period .

Aspirin codine ibuprofen i ostale ne steroidne upalne lijekove trebaju da se provjere sa doktorom i vasim stanjem.
Paracetamol  je najsigurniji lijek ako se uzima u odredjenim dozma i na kratak period .nikako uz alkohol
Odgovori
Mada Ja sam molia dr. da se porodim na carski.Samo radi sigurnosti bebe.Nemoze se prenjeti putem carskog.
Kad smo se dogovarali sta cemo za samu operaciju.
Preporucio mi je kicmeni block inekciju koja oduzima noge donju kicmu i stomak.Sa tim da mi u ruke svakih pet minuta ubrizgavaju morfin neznam koju dozu da nebi osjetila sta rade jer sam pri svijesti.To je trajalo svega 40 min.
Prije nego anesteziju koja uspava.
Zatim u bolnici su me drzali tri dana i kljokali tabletam nesto ko morfin neznam kako se zovu.
I kad sam krenula kuci prepisali Panadine forte jaka tableta za bolove na skali  ispod morfijuma za sedmicu dana.
Ali ja sam bila pod prismotrom Dr za jetru i psihijatrom dok pod tim teskim dozama.
Ima dosta razlika u sistemu rada ovdje i tamo.Ko zna da nismo imali taj rat vjerujem da bi ex yu bila naprednija u dosta stvari.
Nas drzavni budjet pokriva sve od testova do samih lijekova i tretmana pa do psihijatara za teske bolesti kao hepatitis  24 sata dnevno.
Tako mi bude tesko kad vidim koje cijene vi placate za neke stvari.Pa ko moze da se lijeci i na sve pazi.
Iskreno sa ovim primanjima i racunima ni ja nebi mogla sebi priustiti te cijene koje vi placate.No nadam se da ce se i to morati promjeniti .
Mi imamo jako puno vasih proizvoda u radnjama i nebi vjerovali ali su dosta jeftiniji nego tu.
Inace sama hrana ,voce i povrce je negdje duplo jeftinije ali nista nije prirodno bez otrova koristenih.
Imamo filtere ugradjene na slavine .Ali koliko i tome vjerovati.
Mislim da ja malo gdje mogu naci sta zdravo ko i vi tamo iz vrtova .
Npr. Paradajz imamo cijelu sezonu na istoj cijeni ali je sav ko plastican ili spuzvast bez ikakvog mirisa.Draze mi je piti tablete nego jesti to.
Pa kad dodjem u Dalmaciju uvalim se u nas vrt .Voca i povrca da se udavis.

Odgovori
e sad kao odgovor na ramišljanje o vegeterijanskoj prehrani došla sam do slijedećeg zaključka - može, ali bez sirovog voća u nekim abnormalnim količinama.
tu nedostaje proteina - postoji soja, no ona nije preporučljiva jer soja potiče stvaranje estrogena koji opet potiče zadržavanje vode u tijelu i ine gadne stvarčice, te postoje i proteini - iz sirutke, iz jaja... jel, znate već na koje proteine mislim.
ja jesam neko vrijeme to malo pomallo pijuckala i nisam došla do nekih zaključaka osim da je to prilično dobro utjecalo na mene.
željezo mi se popelo na nevjerojatnih 3,40 - toliko visoko mi nijkad nije bilo, osjećala sam se općenito bolje i imala sam više energije za progurati dan.

u ponedjeljak idem kod svog gastroenterologa, pa ću nat što me čeka i hoće li mi napokon odrediti datum početka terapije.

naravno, ubacit ću još koje pitanje o prehrani itd... udavih ga svaki put time. ako imate koje, javite. pitam u vaš ime Wink
Odgovori
Drugari, samo zelim da dodam, da sam na jednom mestu procitala, da mi koji smo na terapiji, na bi smeli da unosimo puno zeljeza, jer ne deluje terapija . Isto vazi i za puno tecnosti, jer spira lek, koji bi trebao da se zadrzi u organizmu, da bi delovao.
Toliko od mene
Odgovori
Sydney, oprez sa spirulinom jer je puna željeza, ne bi je trebalo piti konstantno. Za promjenu probaj green magmu.

Dijamando, ne stoji to sa vodom i s terapijom. Slobodno pij min. 2 litre na dan a na terapiji i više jer se pegilirani interferoni ne eliminiraju tek tako.
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
evo malo citam ove postove koje sam propustila dok sam bila na moru, i zapazih da pricate kako trebamo izbjegavati voce  :o :o
sad ne kontam, znam da mi je docentica pred pocetak terapije napomenula kako je izuzetno bitno da jedem svjeze voce, po mogucnosti kilu i vise na dan.... ko sad koga ovde zaj..... ?
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)