Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sojin Lecitin
Gazdamatas, čujem da je dobro bilo na obali bjelokosti >Big Grin  Pa nisam znala da i tamo ima soje, bolje bi ti bilo da si po kokosu i bananama drmao!

...još malo kontra soje....ona je također i mahunarka, pa je i kao takva našim nježnim jetricama nepreporučljiva...meni i od graška dođe slabo...teška je soja, teška...a ova koja se nalazi u dućanima u raznim teksturama još je i dodatno industrijski obrađena...da ne govorim o mesno-prerađivačkoj industriji...svaka hrenovka, kobasa, salama, pašteta (mislim, za one kojima se to još ponekad, greškom nekom,  nađe u ustima)...a tek sojin lecitin u čokoladi i industrijskim slatkišima, konzerviranoj i dehidriranoj hrani...pa jasno, kad je soje, što kaže tec, skoro u svemu!

ali zato danas opet ima i finih tamnih čokolada, bez soje, a sa puno kakaovca...važi pravilo što je čoksa skuplja i jednostavnijeg sastava, sa većim postotkom kakaovca - to je bolja! jeftini primjerci imaju puno soje i njezinog lecitina, raznih aroma, kakao putra, svega što je nepreporučljivo. a i rok trajanja na čoksi je jako važan, jer kakao ima nezgodaciju da brzo hlapi, pa ako nije svjež...to nije to i ne daje mozgu taj eterični stimulans zbog kojeg je čoksa omiljena hrana sreće!

provjerit ću za onu kohčokoladu za koju jedino što znam da ima 45% kakaoa, što je ok i puno više od hyperjunka milke, te svih marsovih snikersa i punjenih gluposti u koje dodaju nevjerovatne količine šećera, vanilina, drugih aroma, hidrogeniziranog biljnog ulja i svega drugog osim kakaovca (pravi fanovi uživaju u njegovom organski uzgojenom obliku)...te oni kao takvi ne stimuliraju centar za sreću (što je čokoladin zadatak), nego takvi oblici čokolade izazivaju ovisnost i debljanje! to nije čokolada :knuppel2:

čokolada mora biti tamna, sjajna, tvrda, tek malo slatka, sa nimalo ili sasvim malo neke prirodne arome, trpka i gorka... Tongue
Odgovori
ja jedino takvu coks i volim, ove milke i sranja mogu stajati kraj mene mjesecima da ih ni ne primjetim. jos ako se nadje mrvica marcipana usput, mmmmmm mljac!
Odgovori
(09-05-2007, 09:14 AM)Boby link Napisao:Gazdamatas, čujem da je dobro bilo na obali bjelokosti >Big Grin  Pa nisam znala da i tamo ima soje, bolje bi ti bilo da si po kokosu i bananama drmao!

Woc det min? kao nije me dugo bilo ili kaj?
Tresla se brda, rodio se miĹĄ!
Odgovori
to iz bobyne sapunice, ti si bio negdje na obali slonovaca i uzivao  :coolsmiley:
Odgovori
slažem se gazda s tobom o bezbroj vrsta depresije, ali ti sad ideš i dalje...postavljaš i nove hipo-teze na području medicina/zona sumraka...e ljudi kakvih sve oblika amnezije ima!

eeee....šteta gazda, šteta što te baš tad pogodilo....sorry, sorry, nadam se da te više neće sjećanje izdavat... :-[

:coolsmiley:gorka čokolada s marcipanom? - dobitna kombinacija bluko - đe me nađe Confusedmitten:
Odgovori
hehehe..... znam ja sta valja.... ponekad  :Smile
Odgovori
Ja sam danas uzeo sir, vocni jogurt i jos neke sitnice... onaj dring od vanile je SJAJAN...  inace obozavam milk shake ali ovo je jos bolje  Big Grin

Ola jeseni, pobrisala sam ti onu reklamu, nemoj to na forumu, radije na pm. Jos da je nesto vezano za hep ajde, al ovo  ???...nikome reklame besplatne  :police:

Maja
.ı|ı.ı|ı.
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)