Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kokosovo ulje
Danas sam na polici jednog dućana ugledao dugo očekivano djevičansko hladnoprešano kokosovo ulje

Znatiželjnici uguglajte, ima tekstova i na hrvatskome.

Majčino mlijeko i kokosovo ulje su najveći izvori MCT. MCT - masne kiseline srednjih lanaca važan su dio pripravaka enteralne kliničke prehrane. Te masne kiseline idu direkt u jetru i tamo se s lakoćom procesiraju Angel
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
...a gdje?
ili je to tajna? kao: pravila foruma zabranjuju reklame itsl.?

i ja bih ga kupila da nađem, ali kad u LIDL-u ili sličnom vidim kokosovo ulje, uvijek je jako prerađeno.
Odgovori
Kršim ja povremeno ta pravila, ali ovaj puta dobiš info na PM  >Big Grin
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Haloo društvo, mislim da je za ovaj topic daleko premalen interes  ??? Googlajte malo, stvar je jako zanimljiva  :coolsmiley:

Ima i drukčije mišljenje: http://www.drweil.com/drw/u/id/QAA316479

A laktoferin, naringenin? Tsss...nit pisma nit razglednice, šteta  :Smile
Odgovori
Evo društvo, držim teglicu hladno prešanog kokosovog ulja sa Filipina!

a sada... recepti!
Veli Tec da se jede žlicom, onak iz teglice... ma neznam... Dal se ljekovitost smanjuje zagrijavanjem?
Idem ja googlat recepte, ali ovdje, recite mi: kolika je dnevna terapeutska doza, i dal je tko otkrio kakav dobar recept?

Dobar tek!
Odgovori
Navodno 2 -4 jušne žlice al ja uzimam 1-2. kaj se tiče klinički ispitane ljekovitosti, ipak je to neistraženi teritorij. To je narodna medicina, u upotrebi tisućama godina.
U sastavu ima oko 50% laurične kiseline (majčino mlijeko) koja je MCT - medium chain triglycerides - masne kiseline srednjih lanaca. Prozvođači medicinske prehrane (Abbott, Fresenius-Kabi, googlati Supportan) turaju MCT unutra jer su  zgleda dobre za jetru. Kao i omege 3. Ostalo razmišljenje je na nama, malim mišekima  :crazy2:
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)