Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Početak i nada
Počeo sam sa terapijom 13.06.09. i to sa 90mcg, razlog što je početo sa pola doze je što idem na dijalizu.
Moji nalazi prije samog uključenja Pegazisa su:  L 5.4, E 3.8,  Hgb120, Hct 0.34, Mcv89.6, T 136 , Fe 13.4
transeminaze su u normali pošto nemam kod sebe zadnje nalaze stavit ću od 15.05. AST 39, ALT 64, GAMA GT 62,3.
Dozu sam dobio neposredno poslije dijalize i nisam uopšte ležao  u bolnici, po dobijanju Pegazisa nisam imao nikakve simptome tek poslije pet-šest sati sam osjetio laganu hladnoću, temperatura je išla do 38, kao što sam već napisao na topiku gdje sam se predstavio.
Ja sam dakle na samom početku ali se nadam da ću ostati fizički aktivan i da neću doći u fazu kreveta, a kada je čovjek aktivan onda će to psihički puno bolje podnijeti.
Mislim, kao što je i neko napisao, da se ne treba puno opterećivat sa nalazima(koliko je to moguće) i sa dozom Pegazisa.
Ono što je kod mene otežavajuća okolnost je dijaliza, ja već usljed dijalize imam simptome suhe kože, tkz. simptom nervoznih nogu i probleme sa snom a bit će biti problema u korigovanju ishrane.
Naravno kao i svi vi imam dileme oko nastanka hepatitisa a i dileme oko samog liječenja, ali sve to treba ostaviti iz sebe i prihvatiti da je ovo jedini način za pobjedu hepatitisa c.

Pozdrav za sve na ovom forumu i zahvalan za svaki dobronamjeran savjet.
Odgovori
nisi nam rekao koliko ti je godina, otkud dijaliza, koliko dugo vec.... ajde malo se otvori  Angel
Odgovori
nisi nam rekao koliko ti je godina, otkud dijaliza, koliko dugo vec.... ajde malo se otvori

Evo probat ću ukratko da odgovorim.

Ja sam 1965. godište dakle 44 godine, kao djetetu u petoj godini života mi je otkriven kamenac u desnom bubregu a u sedmoj godini mi je u tadašnjoj Vojnoj bolnici u Sarajevu operisan isti i izvađen kamenac, da bi mi taj bubreg prestao sa radom 1976, od tada sam bio pod stalnim kontrolama i obišao, gotovo , sve klinike u Jugoslaviji(Ljubljana, Rijeka, Beograd). Lijevi bubreg je imao funkciju odprilike 70% i zbog toga sam bio pod stalnim kontrolama i uspio da funkciju tog bubreka sačuvam sve do 1998 kada mi je otkazao i tada sam morao da pođem na hemodijalizu. Na dijalizi je tada kod nas bio haos, i posle tri-četiri godine je utvrđeno kod nas nekolicine da smo zaraženi hepatitisom c.
Tačan datum i način na koji smo zaraženi nije poznat, u to vrijeme kao posljedica dijalize stalno mi je padala krvna slika i stalno sam primao transfuzije. Mada je, slušbeno, tada vršena kontrola svih transfuzija na hepatitis c očito da je negdje napravljen propust. Jedan ljekar je javno na tv iznio tvrdnju da sve transfuzije koje su dolazile u toku rata sa zapada imaju svoj porjeklo i da se svakoj transfuziji pojedinačno može ući u trag i utvrditi dali je bila zaražena virusom.
Pošto je na zapadu testiranje transfuzija na hepatitis c bilo obavezno, ako se ne varam, od 1989 ovaj ljekar je potvrdio moju sumnju da je to neko namjerno pustio, ali to je neka druga tema i odvela bi nas daleko.
Juče poslije djalize nisam imao povišenu temperaturu, možda malo lagani umor.
Sutra je dan za drugu dozu i za vađenje nalaza, vidjet će mo kako će proći.
Ono što bih podvukao(možda se to primjeti iz ovog mog teksta) da sam uvijek optimista i da sam kroz život navikao da se borim i nikad ne očajavam, pa će valjda biti i sad tako.
Pozdrav.
Odgovori
(06-19-2009, 11:12 AM)unikat_r link Napisao: Ja sam 1965. godište dakle 44 godine, kao djetetu u petoj godini života mi je otkriven kamenac u desnom bubregu a u sedmoj godini mi je u tadašnjoj Vojnoj bolnici u Sarajevu operisan isti i izvađen kamenac, da bi mi taj bubreg prestao sa radom 1976, od tada sam bio pod stalnim kontrolama i obišao, gotovo , sve klinike u Jugoslaviji(Ljubljana, Rijeka, Beograd). Lijevi bubreg je imao funkciju odprilike 70% i zbog toga sam bio pod stalnim kontrolama i uspio da funkciju tog bubreka sačuvam sve do 1998 kada mi je otkazao i tada sam morao da pođem na hemodijalizu. Na dijalizi je tada kod nas bio haos, i posle tri-četiri godine je utvrđeno kod nas nekolicine da smo zaraženi hepatitisom c.
Tačan datum i način na koji smo zaraženi nije poznat, u to vrijeme kao posljedica dijalize stalno mi je padala krvna slika i stalno sam primao transfuzije. Mada je, slušbeno, tada vršena kontrola svih transfuzija na hepatitis c očito da je negdje napravljen propust. Jedan ljekar je javno na tv iznio tvrdnju da sve transfuzije koje su dolazile u toku rata sa zapada imaju svoj porjeklo i da se svakoj transfuziji pojedinačno može ući u trag i utvrditi dali je bila zaražena virusom.

Ono što bih podvukao(možda se to primjeti iz ovog mog teksta) da sam uvijek optimista i da sam kroz život navikao da se borim i nikad ne očajavam, pa će valjda biti i sad tako.

Pozdrav Unikat,
tu smo sa godinama, ja sam 66-o. Bogami nije ti bilo baš lako ni detinjstvo a ni ostali period. Kako si se snalazio onih nesrećnih ratnih godina ukoliko si ih proveo u Sarajevu? Tebe je zakačilo baš ono o čemu sam već i pisao: lečeći se od jedne ozbiljne bolesti, zakačio si drugu i to krivicom medicinskog osoblja. Ja imam iste takve sumnje da sam i ja zakačio Hep. na taj način, ali sa jednom velikom razlikom između tebe i mene, jer sam ja imao par glupavih ambulantnih intervencija, a ti si ipak na dijalizi.

Dobro je što posle svega toga i dalje odišeš optimizmom, jer u ovim vremenima i u ovakvoj situaciji je stvarno neophodno imati ga! Samo tako nastavi i sredićeš i ovaj virus, pa će ti onda biti lakše i da se boriš sa ovim drugim (tj. prvim)  O0
Pozdrav, Gabol001
Odgovori
Upravo sam prije sat vremena primo Pegazis i odmah da postavim nalaze prije davanja druge doze
E 3.79, L 3.6, Hb 119, Hct 0.37, MCV 89.7, Mch 31.7, T 116
Šta kaže te iz vašeg iskustva jeli ovo ok u odnosu na nalaze prije prve doze.
Zasada se osjećam dobro, popio jedan brufen da probam neutralisati temperaturu i bolove u kostima, a možda ovaj put prođem bez tih simptoma.
Gabole da tebi odgovorim, nevrijedi očajavati i kukati nad svojom sudbinom , u ratu sam se nekako snašao i uglavnom nisam bio gladan ni žedan, sad šta se jelo to je druga stvar ali preživjelo se.
Sada idem odmarati.
Odgovori
(06-20-2009, 01:05 PM)unikat_r link Napisao: Upravo sam prije sat vremena primo Pegazis i odmah da postavim nalaze prije davanja druge doze
E 3.79, L 3.6, Hb 119, Hct 0.37, MCV 89.7, Mch 31.7, T 116
Šta kaže te iz vašeg iskustva jeli ovo ok u odnosu na nalaze prije prve doze.

Gabole da tebi odgovorim, nevrijedi očajavati i kukati nad svojom sudbinom , u ratu sam se nekako snašao i uglavnom nisam bio gladan ni žedan, sad šta se jelo to je druga stvar ali preživjelo se.
Pa nisu ti se puno promenili u odnosu na prethodne. Trombociti su malo pali, ali to je sasvim normalno u terapiji. Verovatno će ići još neko vreme malo dole pa će se stabilizovati na nekoj vrednosti, ili će se stabilizovati tu gde su sada. S obzirom da već primaš najmanju dozu zbog dijalize, nemaš razloga da razmišljaš o tome da li će ti smanjivati ili povećavati doze. Valjalo bi da ti se sve nekako stabilizuje na nekim vrednostima (recimo na ovim jer ti je i hemoglobin malo niži i ne bi valjalo da ide još dole), pa da onda isteraš tako terapiju do kraja. Još bolje bi bilo da se vrednosti krvne slike pojačaju, ali je to pod uticajem terapije veoma diskutabilno.
Što se tiče ratnih godina, prvenstveno sam mislio na tvoje dijalize i lečenje, kako si uspevao to da regulišeš?
Pozdrav, Gabol001
Odgovori
Što se tiče ratnih godina, prvenstveno sam mislio na tvoje dijalize i lečenje, kako si uspevao to da regulišeš?

Gabole nisi upratio, negdje sam napisao, na dijalizu  sam pošao poslije rata 1998 a u toku rata mi nije ni padalo na pamet kontrole, čovjek u takvim situcijama zaboravi na bolest.
Znači ovi moji nalazi nisu loši poslije prve terapije, je se danas, poslije druge doze, puno bolje osjećam, nemam povišenu temperaturu niti bolove u kostima samo da se krvna slika zadrži na ovom nivo bilo bi super.
Sutra ako dozvoli vrijeme idemo po svješ vazduh i još malo opuštanja, naravno na planinu.
Odgovori
(06-20-2009, 09:32 PM)unikat_r link Napisao: Gabole nisi upratio, negdje sam napisao, na dijalizu  sam pošao poslije rata 1998 a u toku rata mi nije ni padalo na pamet kontrole, čovjek u takvim situcijama zaboravi na bolest.
Znači ovi moji nalazi nisu loši poslije prve terapije, je se danas, poslije druge doze, puno bolje osjećam, nemam povišenu temperaturu niti bolove u kostima samo da se krvna slika zadrži na ovom nivo bilo bi super.
Sutra ako dozvoli vrijeme idemo po svješ vazduh i još malo opuštanja, naravno na planinu.

U pravu si, izvini. Kad sam poslao odgovor onda sam se setio da si to napisao. OK sve je jasno.
Rezultati su ti očekivani, i moji su tu negde (jedino su mi trombociti koji su sada skočili sa 60 na 72, i leukociti 2,1 lošiji od tvojih), pa evo guram sve udarnički. Ne uzbuđuj se ništa, ja sa takvom krvnom slikom radim sve isto što i ranije. Jedino me je doktor upozorio da ukoliko zakačim neku gadniju infekciju praćenu visokom temperaturom, da mu se odmah javim da bi mi prepisao antibiotik. Nisam baš oduševljen uzimanjem antibiotika (pogotovu u sadejstvu sa hepatitisom) tako da se nadam da neće ni doći do takve situacije.
Dakle sutra pravac na planinu i ne silazi sa nje dok ne padne mrak.
Pozdrav, Gabol001
Odgovori
Pozdrav za sve "suborce".

Ja sam danas primio treću dozu pegazisa i vadio nalaze prije primanja, sad ću da ih postavim pa ako neko ima komentar dobro bi došao.
L 4.9, E 3.98, Hb 126, Hct 0.35, MCV 89, MCH 31.7, T 145

Ovih dana sam imao laganu temperaturu do 37.2 i laganu glavobolju, ostalo je sve pod kontrolom

Kako se vi osjećate i kako podnosite ovu kišu?

Odgovori
(06-27-2009, 01:09 PM)unikat_r link Napisao: Ja sam danas primio treću dozu pegazisa i vadio nalaze prije primanja, sad ću da ih postavim pa ako neko ima komentar dobro bi došao.
L 4.9, E 3.98, Hb 126, Hct 0.35, MCV 89, MCH 31.7, T 145

Ovih dana sam imao laganu temperaturu do 37.2 i laganu glavobolju, ostalo je sve pod kontrolom

Kako se vi osjećate i kako podnosite ovu kišu?

Pa i ovi rezultati su ti slični prethodnima. Malo su ti skočili trombociti što je super, nadaj se da neće da idu na dole. Mislim da ćeš polako da se ustališ na nekim vrednostima i da ćeš tako da isteraš terapiju.
Ja sam super, sutra idem da dam krv na analizu posle mesec dana jer u ponedeljak imam kontrolu.
Što se tiče kiša, nekako uvek uspem da ih izbegnem, evo sad za vikend sam pobegao malo van grada, otišao na planinu Avalu i lomatao se celi dan po njoj  i sve to uz prekrasno vreme za takve aktivnosti, dok je za to vreme u Beogradu pljuštala takva kiša da ti pamet stane. I sve tako nekako, kiša me juri ali ja joj bežim.
Nisam meteopata, jedino osetim tu i tamo da me malo žigne onaj palac koji sam polomio. Možda to i ima neke veze :idiot2:
Pozdrav, Gabol001
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)