Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon
Izglasano praktički jednoglasno:

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=27409
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Hvala za link, drago mi je!
Samo...
Tamo piše da se kod nas već od 1993. provode stroge kontrole posvuda, a ja imam HepC dulje, od '93. sam svake godine barem jedamput davala krv na "sve" moguće bolesti, jer sam tvrdila doktorici i doktorima "da samnom nešto nije u redu", da sam bolesna, molila ih da pronađu šta mi je, litre krvi sam im davala na "sve moguće" analize, pa čak i Zaraznoj, a na hepatitis me nisu pogledali, i niti nebi da nisam pratila prijateljicu na pregled i tamo su na odjelu imali... ono kad ti jednu kap krvi iz prsta stave na različite markere, od sifilisa i AIDS-a so hepatitisa, i tamo mi je potamnio test na HepC. Pa kakve su im to kontrole kad netko (ja) ko im lupa na vrata i moli ih da pronađu šta mu je ne sazna nego "slučajno" da ima hepatitis?!
A da, još i ovo: kako sam rodila prvo dijete sa 40 godina bila sam "trudnica povišenog rizika" i išla sam na beskrajno puno pregleda, nema šta nisu pregledali, krv sto puta... i kada oni nisu našli ništa, e onda sam čak i ja pomislila da mi je možda ipak nešto na psihičkoj bazi, iako su mi to mnogi doktori govorili a ja sam to strogo odbijala: pa ja sam sretna smirena osoba, osim što mi je nekako teško živjeti, nešto mi uzima FIZIČKU snagu, nešto me troši... stroge kontrole, ha?! Nisu oni mene lovili po cesti i vukli za rukav nego ja njih!, pa ništa do sad!
Odgovori
Misli se na kontrole krvnih pripravaka i slično. Nema sto posto nigdje nikada sigurnosti. Ne na ovom svijetu. To što te nisu pregledali nema veze s time.
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Aha, tak... stroge kontrole krvnih pripravaka, dakle kontrole davatelja krvi... viš kak su  neprecizni u definiranju svojih aktivnosti. Ak su tak aljkavi/šlampavi u pisanju zakona, kakvi su tek u provođenju...
Odgovori
Ne čitaš novine&gledaš tv?  :tickedoff:
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)