ABCHepatitis.com.hr

Puna Verzija: Tekstovi o lijekovima
Trenutno pregledavate 'svijetlu' verziju foruma. Pogledajte punu verziju sa odgovarajućim formatiranjem.
Stranica: 1 2 3 4 5
Konačno sam stavila (za sad imam samo od Roche d.o.o.) opširnije o ribavirinu i pegiliranom interferonu... Pa uživajte  ???...

http://www.abchepatitis.hr/content/blogcategory/17/49/
mene ne zanima, bum čitala kad prođem terapiju  :coolsmiley:
Pozdrav svima,
Iva zahvaljujem na informacijama o ribavirinu i interferonu. Mada sam čula već podosta informacija, a uskoro očekujem odgovor od Povjerenstva za lijekove i početak liječenja, sve mi je to novo i zvuči zastrašujuće. Ali, nadam se najboljem, tj. da ću baš ja biti "jedna od sretnica" koja će imati blaže nuspojave koje donosi liječenje. Mislim da mi je najteže suočiti se sa strahom i neizvjesnošću, a u tom stanju blago levitiram već šest mjeseci.  :-[ Na bolovanju sam još uvijek, jer sam imala i operaciju žuči prije mjesec i nešto sitno, a sada me šalju na invalidsku komisiju, jer zakon je takav, a možeš misliti kakav će biti odgovor inv.komisije :tickedoff:  Osjećam se užasno izgubljeno, ali unatoč svemu želim znati što bi me moglo dočekati prilikom liječenja. Ne javljam se često, ali redovito pratim forum, divim se entuzijazmu tebe, Teca i ostalih pozitivnih ljudi. Nekak je s vama lakše.Najiskrenije. Samo naprijed!!!  Smile
Hvala, dona Wink!
Ma joj - ja sasvim razumijem roku! A opet mora se staviti ???...
Terapija nije "laka", ali kad čitam sve ovo - izgleda puno strašnije :o. Zato bolje ne čitati previše, a opet paziti i pratiti sve eventualne nuspojave i obavijestiti doktora.
I dobro je da si se "riješila" žuči  O0. Evo tecu, a i još nekima se probudila za vrijeme terapije, a onda je puno rizičnije ići na operaciju.

E da, mislim da je to bitno - tu vele da se TREBA davati u bedro ili trbuh - DA JE SLABIJA APSORPCIJA IZ RUKE... (a opet, neš' ti, tec si je davao u trbuh i ništa  >Sad, a mare u ruku i evo je negativna nakon 12. tjedna Big Grin)
Definitivno stoji da se svatko do nas nosi sa bolešću na svoj način. Isto tako, odgovor na terapiju pretpostavljam ovosi o raznim faktorima na koje ne možemo utjecati, ali možemo valjda utjecati na svoje razmišljanje...mislim kad uspijem uhvatiti dah u trci između jednog, drugog itd. liječnika. Kaj se tiče terapije kako je rekla dr.Čolić-Cvrlje, kod koje sam imala sreće dospjeti ("halo"efekt pozitivan O0) interferon je sve samo ne idealan lijek, ali nažalost jedini koji zasada pokazuje rezultate. Pa eto trebamo biti sretni da i to postoji, a još više što je omogućeno i nama sa genotipom 3 da se liječimo pegilirajućim i tako u startu postoji nada Big Grin , a tu mogućnost nismo imali do nedavno...
Dobila sam update za Pegasys
Neki ce reci da sam crnjak zivi ali ipak mislim da je ovo jako vazno da stavimo ovdje.
Novi vazan warning (zaboravila rjec na nasem izvinjavam se)
Preveden

Tokom terapije je moguce da pacijent dobije svrbez.Ali ako je taj svrbez ozbiljan sa visokim temperaturama,vodenim plikovima,malim izraslinama (bobuljicama,oteklinama) u ustima,nosu,ocima ili konjuktivitis(upala ociju crvene oci)
Prestati sa uzimanjem terapije i zvati doktora odmah.

Ovo je na 3-oj stranici na linku a ima jos nekih stvari koje su dodali .

http://www.rocheusa.com/products/pegasys..._01_08.pdf
Ja nisam doktor i neznam kad je ovo stvarno ozbiljan problem vjerovatno ima skala tipa koliko procenat koze je zahvacen ili stepen opekotina to sigurno doktori znaju .Ja samo prevodim text
Stevens-Johnson syndrome je nesto kao alergija na ljekove .(Strogo prestajanje terapije)
Obicno se pojavljuje tokom prve ,druge sedmice uzimanja ljeka a moze i poslije.Na kozi pocnu da se pojavljuju crvene fleke i sire se svukuda po tjelu(moguce da dodje do otpadanja noktiju i kose).Fleke su inace opekotine i treba da se ljece na odjelu za opekotine.Lezanje u bolnici.Osobe koje su prezivile obicno dobiju venske tekucine da nadoknade ili nahrane suhu kozu.Zatim koza,nokti i kosa se ostave da se sami obnove ili narastu .Inace jako ozbiljan problem.Smrtonosan ili sa velikim posljedicama i zivotnim oziljcima.Osobe koje su nedaj boze umrle ili imaju poljedice ovoga mogu da tuze firmu za odstetu koja nije imala ovo na spisku warninga.Znaci u nasem slucaju Roche.
Nadam se da su digli buku oko nicega i da takvih nema medju nama..
Pitanje?

Nemogu skinuti sadzaj linka, kaze da se moram prijaviti. Prijavila sam se i odjavila par puta, ali opet nista....
To i meni piše,ali kad kliknem neki text sa kijeve strane-otvori se! O0
Ja stvarno nemam problema.Pokusala sam da copy paste ali dokument je zakljucan nemogu .
Pokusacu da nadjem negdje drugo link
A mozda se neko javi pametniji od mene.
Stranica: 1 2 3 4 5