ABCHepatitis.com.hr

Puna Verzija: Nutricionista
Trenutno pregledavate 'svijetlu' verziju foruma. Pogledajte punu verziju sa odgovarajućim formatiranjem.
Pozdrav svima,
čitao sam postove pod temom Prehrana i dodaci prehrani, pa vidim da uglavnom svi otprilike znamo šta jesti, a šta ne, ali je očito da postoje i različita mišljenja. S obzirom da dugo imam hepatitis C, odavno se pridržavam uputa koje sam dobio od hepatologa, a ponešto se našlo i na net-u. Ipak sam siguran da nemam dovoljno informacija i da sigurno nešto konzumiram što i ne bi trebao (ili bar ne u većim količinama). Na ovom forumu smo iz različitih mjesta i različith država. Da li je iko čuo ili još bolje bio kod nutricioniste koji bi mu dao detaljne informacije o prehrani za oboljele od hepatitisa? Nekako imam osjećaj da hepatolog puno više vremena posveti pregledu i nalazima, nego osnovnim uputama koje nam treba dati. I to što kaže, istrese ko iz rukava, pa zapamtim svaku treću uputu. Svejedno mi je gdje je nutricionista (ako neko zna za takvog) sigurno bih mu otišao.
Pozdrav
oprezno s nutricionistima
najčešće ne gledaju porijeklo......niti podneblje....
previše vole pričati o nekim egzotičnim namirnicama, uvijek su za pojedinca najzdravije namirnice koje rastu (ne mislim tu nužno samo na voće i povrće, meso je ipak važan dio prehrane) u podneblju u kojem je rođen i odrastao, na to samo treba primijeniti osnovna pravila prehrane obzirom na stanje jetre i ostatka organizma i prehrana će biti savršeno zdrava.

sretno