Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fitoterapija (liječenje s biljkama)
Molim te lijepo, predstavi se, napiši nešto o sebi i svojoj bolesti. Ovo je forum o hepatitisima B i C, bez obzira na ovaj topic.

Pri bavljenju fitoterapijom je nužno znati ponešto o hepatitisima, jetri, biokemiji stanice, interferonu, pogotovo kada se radi o već oštećenoj jetri. Da si čitala po forumu ili drugdje neku sliku o tome bi već dobila. Ako ti to znanje ne treba, pa, sretno.

Ontopic: http://www.tigrus.hr/mirisniducan/shop.asp?cat=10 pri dnu stranice prah listova neema, ima pdf(ova) za skinut. Na linkovima SIPF preparati, eterična ulja za pomoć jetri itd.

još o neem-u:

http://www.ethno1.com/prica.php?id=14 , http://www.prirodom-do-zdravlja.net/tekst/neem.html

Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
nešto o selenu.. ne stignem čitat, al eto.. možda i ne spada baš ovdje.. Smile

http://laucke.com.au/health/SeHepC.htm

Odgovori
joyha, a koji ti imaš hepatitis, genotip, nalaz biopsije?
bilo bi lijepo da se predstaviš... :coolsmiley:

...bilo je već o selenu.. mislim i još na kojem mjestu osim ove moje davne teme http://www.abchepatitis.hr/forum/index.p...c,5.0.html
Where is my Mind?
http://profile.to/ivazdunic/
Odgovori
Pročitala sam one info o ALA i vidjela da su textovi iz '06., i da proizvod poskupljuje.
Kako sada stojimo s time? Ja bih rado uzela taj selen + cink + E vit., koji proizvod se sada isplati?

Na više mjesta sam pročitala da dosta tih "umjetno" proizvedenih vitamina tijelo jedva ili nikako apsorbira, sjećam se da mi je jedan liječnik, off the record naravno, rekao da ako rignem lovu za nove (pre)skupe vitamine - ne sjećam se o kojima se radilo - da ću "proizvesti vrlo skupu pišalinu".
Tako da meni, što se tiče selena, uvijek na stolu stoji škrnicl sa brazilskim oraščićima, i uzmem dnevno 2 put po 2. Kažu da tijelu treba selena iz 2, al eto, ja uzmem duplo.
Pazite, moraju biti BRAZILSKI, brazilska zemlja je puna selena, i Senegalska al šta da kupim iz Senegala?, a ne recimo Indijski.
Odgovori
sad sam pročitala cijelu temu, zato:

Joyha: KOJE BOLOVE si izliječila matičnjakom?!?!
Imam prelijepi grm matičnjaka u vrtu, pravim si ponekad čaj od njega jer mi je fin, ali da utječe na bolove - uopće nisam primijetila!!!
Par listova stavim i u juhu i u ćušpajz, nek se nađe. Vjerojatno djeluje na određenu vrstu bola - koju???

Ofvo sam čitala na više mjesta, mislim da sam prvi puta uočila u tekstovima R. Štajnera, zatim raznih biodinamičara i takve ekipe: minerali i vitamini u izvornom obliku su većinom neupotrebljivi za naše tijelo, ali ako su oni prošli kroz biljku ili životinju tada su pripremljeni za našu konzumaciju.
Zato ja skupljam po Sljemenu kremenčiće, pa ih stucam u prah i posolim vrtnu zemlju; tko zna, možda nešto prođe kroz biljku i dođe i do nas? Da mi je znati u čemu ima selena (osim u brazilskoj i senegalskoj zemlji) pa da to pospem po vrtu?
I zato skrenem susedine krave na moje livade, i druge ekološke, kad mislim navečer uzet mlijeko, pogotovo ak radim sir.
Ali sve to, vjerujte mi, bez opsesije, nikog ne izgladnjujem, u mojoj kući uvijek ima čokolade (try me!), kava više vrsta i svega takvoga, nego - veseli me, zabavlja me, u kontaktu sam s prirodom i izvana i iznutra! Kao najveći uspjeh, pohvaliću se opet i opet: moj sin (6) na pregledu kod zubarice izazvao je šok: ima sve zdrave zube!!! ...a skoro da ih uopće ne pere - ja ne inzistiram jer, kao i SVA djeca, jede pastu za zube, koja je fina i slatka (ni ja se nemrem suzdržat!) a pročitajte samo sastav! Fluor i 3 reda formula, a pasta za mliječne zube, i još k tome fina za popizdit! Kupila sam prirodnu u BioBio bez fluora, ali ima gadan okus (i dječja i za odrasle). Ali nekome tko brsti po vrtu, pije od navršene 1. godine života sirovo kozje i kravlje mlijeko itd. očito takva pasta - ne treba
!
?

svi dr.-i i sestre na tom pregledu za školu su ga pokazivali i govorili: "to je onaj koji ima sve zdrave zube", a i muž i ja imali plombirane mliječne. Šta onda može biti ako ne, uz kupovnu, i dosta prirodne hrane?

Joyha, sada si nas već umorila: daj nam reci nešto o svojoj bolesti, trajanju, liječenju (i meni lično o VRSTI bola na koji utječe matičnjak) - svi smo se ovdje anonimno izpopredstavljali, evo ja četvrt stoljeća imam HepC 1a, saznala za to zimus (i otad prolazim kroz sve faze očaja-ljutnje-depre-prihvaćanja-borbe pa nazad, ko u luna-parku)

...A TI???
Odgovori
Citat:Pročitala sam one info o ALA i vidjela da su textovi iz '06., i da proizvod poskupljuje.
Kako sada stojimo s time? Ja bih rado uzela taj selen + cink + E vit., koji proizvod se sada isplati?

http://www.lef.org/protocols/infections/...s_c_01.htm  za prvi info. Kasnije više.
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Glede&u svezi ovog linka, a i dosadašnjih saznanja: što od navedenog je dostupno i kvalitetno u Hrv.?
Posebno me (već otprije) interesira dostupnost&kvaliteta glutationa, NAC-a - - - pogotov zbog saznanja da je puno vit. i min. u tbl. slabo apsorbljivo.
Zato uzimam selen iz/kroz brazilske oraščiće i hranu, doduše Stara mi je kupila tbl Bio-selen+Zinc, od Pharma Nord, nebuju naškodile, ne? (nemam papirić s uputama)

na HEPATOS pišu da PROTEIN SIRUTKE, dodan u voćni sok, izgrađuje glutation - ima li tko kakvih spoznaja? Ili glutation u drugim oblicima?

Za Silimarin smo već saznali da je dvojbeno dal pomaže ili više škodi - pa ako i probamo, oprez s količinom!,
ali me iznenadilo da je, mislim na HEPATOS-u, pod biljkama koje škode bolesnicima s HepC (sve neke strane biljke, ni ne postoji hrv. ime za njih, dakle nema ih na mojoj livadi za pašu) navedena - SENNA.
a ja već organizirala nabavku senne, jer drugdje pod savjetima kako čistiti organizam od smeća nataloženog zbog manjkavog rada jetre, navedena je senna kao najbolji i prirodni laksativ.

ima li tko kakvih saznanja o tome?!
ili se i opet radi o - količini.

Gdje nam je anonimna JOYHA sa anonimnim poremećenim zdravljem?
Odgovori
NAC-a trenutno nema, dobavljač kasni. L glutation+whey protein izolat ili koncetrat+NAC jako diže razine glutationa. Sirutka isto ali puno manje. U sirutki ima laktoferina, to je dobro. Ali to isto nisu terapijske doze.
Umjesto senne koja izaziva grčeve (niš ekstremno kad je probavni sustav već oštećen, jetra je dio probavnog sustava), jedi domaći kuružnjak i zobene pahuljice. To će ti izribati crijevne resice i potaknuti peristaltiku. Senna je za zaštopane penziće. Ne bi bilo loše da uzimeš i kuru flobiona ili slično (probiotik).
Glutation koji se uzima oralno je jako slabo iskoristiv, razgrađuje se u crijevima. Gore navedeno daje građevni materijal za stvaranje glutationa. Ionako ga kod nas nema.
Odgovori
e ova kratka zadnja rečenica me zdeprimirala... već sam si ispisivala nazive na papirić za kupovinu.

reci, može li što od toga što podiže razinu glutationa nabaviti kod nas? Ako da - gdje, i kako se preparat zove? Ili ako si pronašao način da naručiš izvana - što, kako, pošto? Već dugo tražim iskoristivi glutation, mislim nakon članka u Nexus-u i googlanja o istom, naravno.

sirutka se ovdje kod mene - baca svinjama. Tak da ću se zgrebat da malo dođe i meni, prije nego ju izliju u kopanju.
Odgovori
NAC+L glutation+whey protein izolat ili koncetrat, NAC se trenutno ne može nigdje kupiti, dobavljač šteka. Ima farmaceutske kvalitete, kao hrvatski proizvod. Detalji na PM

Drmaj sirutku ak je biloški čista  ??? i svježa

Nema beda što nema glutationa, ovo gore je građevni materijal. Jedini preparat za koji sam znao da ima iskoristiviji oblik je Propax, dodatak za oboljele od raka. Skupo, nedostupno (Amerika) i nepotrebno.
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)