Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fitoterapija (liječenje s biljkama)
Eh, nazalost jos nema evidentiranog slucaja gdje je molitva izlijecila hepatitis. Dobro stanje duha, emocija, mentalnog sklopa je u svakom slucaju blagotvorno kod svake bolesti, a nacin na koji netko dolazi do takvog mira ili nekakve energetske ravnoteze nije bitan, glavno da se postize koliko je to moguce..bila to molitva ili nesto drugo, svi smo razliciti i razliciti su nam 'okidaci srece'. To sto netko ima drugaciji pristup nije ogranicavanje, joyha, jednom molitva je drugom jogging, trecem dijete, setnja prirodom il' nesto tako, valjda sam jasna...  I uostalom, Sokrat, prije nego se prepustio neznanju, je jako puno cinjenica i znanosti provario, tako ako ces vec njegovima stopama onda nemoj prihvatiti samo krajnji produkt velikog intelektualnog napora.
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
što se tiče molitve, znam samo za slučaj o kojem je i film snimljen. djetetu nisu davali inzulin, molili se, dijete umrlo.  (ja sam ona supruga s inzulin ovisnim dijabetesom). nisam čula niti vidjela na netu da je netko izliječio tipI dijabetes (možda samo u onim slučajevima kad je do njega došlo nakon velikog stresa)
biljke. sigurno mnoge bilje imaju aktivne tvari koje pomažu jetri. najopasnije kod biljaka je to da ovisi gdje dotična raste, kada, koliko je sunca, vlage, što je sve u zemlji?! nikada ne možeš standardizirati biljni pripravak (reći da ima točni postotak dotične tvari koja pomaže). a svaki lijek je ujedno i otrov, kao i obratno.
zato s biljkama uvijek treba oprezno  :fucka:
Where is my Mind?
http://profile.to/ivazdunic/
Odgovori
(06-14-2009, 12:48 AM)joyha link Napisao: gledaj, mi se očigledno ne razumijemo... nit smatram da je ovo mjesto na kojem bih se ja s tobom trebala prepucavati. što se mene tiče, sve što sam htjela napisati, napisala sam, ionako. tko želi, razumijet će što govorim. hvala bogu na tome što znam da ništa ne znam, za razliku od nekih...

Ajd sad, ne pričaj bajke, vidim da si iskusna forumašica, kvotaš me naširoko i natenane  :Smile Malo je nepristojno, da ne velim nije baš pametno, postavljati se na moderatora i tvorca foruma a imaš 3 posta...umjesto trollanja, jesi otkrila što je interferon  ???

Al dosta. Molim te, forum je ovdje da pruži podršku i informacije. Drži se toga - pitaj, informiraj se, daj doprinos ak imaš šta i tak.   :coolsmiley:

Bez cinizma i durenja, molim. Tome ovdje nije mjesto  :bo:
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Smile bez durenja, nema potrebe... svaka čast na pokretanju foruma, anyway...  O0
Odgovori
Smile :lud:
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
pročitah sve pažljivo al neću se uključivat u diskusiju, samo da kažem da je meni puno bolje otkad nakon obroka izađem van na pašu. Čvaknem malo maslačka (počela sam voljeti taj gorak okus), malo peršina, salatice divlje (rikola) i pitome-gorkaste više pomažu - razmišljam koji od ovih čičaka bi mogao biti taj famozni silimarin-ima tu raznih čičaka, i dok se vratim već mi je lakše, ponekad čak ni nemoram leć iza hrane.
Kaj se mene tiče nemoraju radit istraživanja, sigurna sam da mi ne škodi, a vidim kako pomaže.

Što se tiče jačih gorespomenutih stvari, npr. gospina trava kantarion - mi je imamo u kredencu u obliku kantarionovog ulja (kantarija u hladno prešanom maslinovom ulju, na suncu dok ne pocrveni, nakon toga u tamnom) i koristimo je (osim za tretiranje ožiljaka, navečer) kao antidepresiv (ako kome zatreba kurica) i meni kad mi se zbrza štitnjača, oboje po par kapi po par dana, i oboje radi. Ako smo ju uzeli navečer, drugi dan izlazimo normalno na sunce i nitko nije primijetio da mu škodi. Samo nesmiješ namazat ili popit (vrijedi i za čaj) pa onda izać na sunce, ne taj dan. Uzmi kad znaš da više nećeš ići van TAJ DAN, sutra si već ok za izlazak na sunce.

Mene je iznenadilo kada sam, prije svega par godina, umjesto lijekova počela uzimati biljke, i kada sam na svojoj koži vidjela kako su neke biljke efektivne, kako snažno i brzo djeluju. Uvijek sam mislila da su biljke "kamilice", nisam znala da mogu i snažno djelovati, npr. stolisnik za smanjenje krvarenja. Sad sam u fazi da biljkama liječim biljke, spravljam fungicide i insekticide od koprive, preslice, mente itsl., i djeluju jednako dobro kao i kemijski fungicidi i insekticidi. S tim da nemaju karencu, nemoram vikat za djecom da ne jedu iz mog vrta jer sam prskala (prije x dana, ovisi o karenci, koja je za istu "kemiju" različita u raznim državama, što ćovjeku daje misliti). Javiću vam najesen dal mi je uspjelo dogurati do finalne berbe osjetljivih kultura kao što su paradajzi samo biljkama, za sada je.

Eto to ja mislim o biljkama.
Mislim zato jer vidim.
Radim tako jer me veseli. U vrt idem odmoriti se. Jesti i misliti. I da mi bude bolje.
Odgovori
Nisi jedina koja ima vrt, prije 30 godina sam imao najbolje paradajze nadaleko i to 15 minuta od Trga. I još masu toga, i voća, na podsljemenskoj glini  Big Grin Marija Thun, plodored, sljubljivanje kultura radi eliminacije štetnika, buhač i to.

I n,e biljke nikako nisu kamilice, pa zašto zagovaram sokove  ??? Samo preporučam veliki oprez i uključit common sense pri uzimanju pripravaka koji su koncentrirani i štogod...pisao sam, mislim razumno, više puta na tu temu. Knjiga Fitoaromaterapija je tek nedavno izašla ali je pravo blago što se toga tiče.

Silimarin više ne uživa nepodijeljenu suglasnost, posebno kod onih kojima je jetra jače oštećena. Ionako, da ga i nađeš, ne možeš pojesti toliko sjemenki za ikakv efekt da ti ne pozlije a treba ih i svježe samljeti.  Angel
Odgovori
hvala bogu da još netko, osim mene, barem zasad, ima isključivo pozitivna iskustva s biljkama  Big Grin

navela bih i neke kojima se u tajlandu liječi dijabetes, ali ne znam zanima li to koga. (ako ima netko tko bi htio znati, neka se slobodno izjasni)

još uvijek mi nije jasno zašto je gotu kola 0 bodova, a ne znam niti gdje u konzumu stoji kurkumcita Smile

kako bilo, lijek alopatske medicine, a koliko je meni poznato, ama baš svaki ima i popratne pojave, vrlo često baš na račun jetre. primjerice: http://www.hepatos.hr/terapija/terapija-...ojave.html

(zato ih propisuju liječnici, a uzimaju se pod kakvim-takvim nadzorom pacijenta, zar ne? Smile

živjela ljubav, živjele biljke! (ako ovo uzrokuje ban, baš me briga jer ja toliko cijenim, volim i poštujem prirodu da si jednostavno ne mogu pomoći te lakim potezom bilježim sve ljepote koje nam ona pruža; pritom, naravno, ne umirem od straha skutrena u kakvom mračnom zakutku svog sobička Smile

Confusedmitten:

respect - isn't that the key word? kako prema biljkama, tako i prema svemu i svima - moje mišljenje.
Odgovori
U prvom postu si pitala jel ima neka knjiga o bilju dostupnom kod nas, dobila si info  ???

Gle, ajmo jedno po jedno. Znam da to nije lijepo pročitati ali s razlogom sam ti napisao da ne znaš dosta toga. No to nije nikakva sramota, jedna od svrha foruma je i da pruži informacije i svi smo jednom bili poprilično u neznanju. Nema ništa loše u tome biti absolute beginner, loše je kad ne znaš a misliš da znaš a najgore je kad ne želiš niti naučiti. Zašto to pišem:

u Tajlandu se ne liječi dijabets tip I kao niti igdje drugdje u svijetu (osim nade koje daju matične stanice) i vidim da ti je i dijabetes nepoznanica. Molim te ne navodi savjete za liječenje nečega ako ne znaš ništa o tom nečemu.

Kurkume je bilo u kotany staklenčici kod začina u konzumu, ima ga i u vrećici u biobio. Kurkuma je dobro poznata u ayurvedskoj medicini i svijetu ali nema puno koristi od pijenja praha jer ne možeš iskoristiti aktivne sastojke. To je slučaj i sa sikavicom i mnogim drugim biljem. Zato se rade razni pripravci od njih. Gotu kola je snažan stimulans, zato ne. Liječio me učitelj Deepaka Chopre, ako ti to nešto znači. Ayurveda (ako je priznaješ) je najmanje uzimanje pripravaka...

Skrati si vrijeme (i meni) i pročitaj poglavlja iz hepcambasadors, hrvatsku fitoaromaterapiju, imaš tamo popise bilja, pripravaka, korisna i opasna djelovanja, međudjelovanja...sigurno ćeš naći masu toga za što nisi do sada čula. Ayurveda, naturopatija, tradicionalna kineska medicina, energetska... Osim ako smatraš da već znaš bolje i više, onda nemoj čitat.

O jetri sam pisao na dosta mjesta, ukratko: SVE što pojedeš, popiješ, udahneš, osjetiš završi u jetri i oštećuje ju u većoj il manjoj mjeri. Najzdraviji čovjek na svijetu sa najzdravijim metabolizmom stvara produkte metabolizma koji su otrovni za jetru. To nije problem kod zdravih ljudi, ali kod oboljelih jest. Sve ima nuspojave. Nekada nisu očite, ali je to kod jetre normalno. Ljudi hodaju sa cirozom a da ne znaju. Tu se ne možeš osloniti na osjetila, ni ti niti itko drugi.

Zašto jetra ima toliku moć regenacije? Zašto svaka stanica u našim tijelima ima endogene antioksidanse poput tiola? Čemu služe c vitamin i ostali antioksidansi? Ajd domaća zadaća, napiši tri rečenice o tome  Smile

LAŽ je i FAMA da bilje nije toksično za jetru. Pitanje je samo u kojoj mjeri i u kojoj mjeri je jetra već oštećena. O smrtnim slučajevima sam već pisao....pa nismo ti tu neprijatelji, zaboga. Samo treba razmišljati, biti kritičan, temeljito se oboružati dostupnim znanjem a ne biti pun predrasuda tipa alopatska medicina ne vrijedi a sve bilje je ok i ljubav i trice. To je neozbiljno.

Upravo su znanstvene metode i medicinske spoznaje zaslužne za veliki uzlet biljnih pripravaka.

Na biokemijskoj razini, lljekovito bilje se uglavnom ponaša poput alopatskih lijekova. Tvoje stanice koriste biološki aktivne tvari iz prirodnih izvora kao i iz laboratorija. Pripravci, čajevi, tinkture su isto labos  8)

Kad ćeš odgovoriti na jednostavno pitanje što je interferon? Di ga ima? Zakaj on?  Big Grin Što je HCV?

Napiši nekaj o sebi, jesi radila biopsiju, koje je tvoje stanje vezano za hepatitis, jel znaš nešto više osim činjenice da si oboljela?

Kad si već došla na forum oboljelih, imaš podforum predstavite se, recite nešto o sebi - svi koji su ovdje to su učinili  ???

To u vezi respecta  :fucka:
Odgovori
prije svega, jako mi je drago zbog boleta. i hvala mu što je pokrenuo ovu zahvalnu temu.

opis gotu kole prema gore spomenutoj knjizi (naravno, postoje i upustva kako se koristi):

[size=10pt]izuzetno dobro djeluje na imunitet, vene, jetru, žuć, pročišćava krv, koristi se i za prehlade, temperaturu, artritis, sve vrste kožnih bolesti, infekcije urinarnog trakta, std-ove, hepatitis i rak maternice.[/size]

iznesena je samo tajlandska tradicija, iz već spomenutog izvora.

kako svih ovih informacija nema na wikipediji, odlučila sam ih staviti ovdje.

kao što sam već rekla, mislim da, u kontekstu teme, raspravi tipa "što je interferon" uopće nije mjesto na ovom mjestu. odgovor na to pitanje vjerojatno postoji na ovom ili nekim drugim forumima i na raznim mjestima u www svijetu. mene zanima fitoterapija (liječenje biljem), a, podsjećam, tako se i zove ova tema. stoga smatram da je ovo pravo mjesto za iznošenje, prije svega, informacija koje su relevantne u odnosu na zadanu temu. jedino što se već dogodilo na ovom mjestu jest "zagušivanje" teme raznim prodikama, opravdanjima, objašnjenjima itd. (smatram i sebe dobrim dijelom zaslužnom za to te se svim korisnicima za to ispričavam.) toliko o mojim "domaćim zadacima" ili mom daljnjem pisanju o samoj sebi...

također - hvala na informacijama! stjecanje znanja može samo biti dobro za mene i rado ću se pozabaviti daljnim istraživanjem kada za to budem imala vremena tj. potrebe.

u duhu mog pojavljivanja na ovom forumu a koje je motivirano isključivo daljnim saznanjima o biljkama, nadam se da će još netko iznijeti kakvu informaciju o fitoterapiji i hepatitisu uopće.. kako pozitivna, tako i negativna iskustva. od maslačaka do azijskog bilja...

kad smo već kod toga - molim da opišeš svoje iskustvo s biljem, tj. na koji ti je način i u kojoj situaciji neka konkretna biljka pomogla ili odmogla. ime biljke, zašto da, zašto ne, dakle, konkretne informacije.

što sam ja izliječila biljkama? temperaturu i gljivice koje su svojedobno napale moj cijeli organizam - od probave do kože. za sad mi je ovo dostatno... samo vrijeme će pokazati što još s njima mogu postići... koje biljke? općenito su poznate pod ovim nazivima, ali sve imaju i svoje točno specificirano latinsko nazivlje: gotu kola, češnjak, eukaliptus, čajevac, ravensara, gospina trava, tamanu, palmarosa itd. na koji način - što kapsule, što prah, što eterična i bazna ulja, što čajevi... tko želi detalje, ima moj mejl i privatne poruke.

također - kada imam bolove bilo koje vrste pijem čaj protiv bolova spravljen od melise (matičnjaka) koji se, za mene, ispostavio djelotvornijim od bilo koje tablete protiv bolova.

p.s. drago mi je što znaš tako puno o svemu, uključujući i tajland. obožavam tu zemlju!!!!
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)