Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fitoterapija (liječenje s biljkama)
gotu kola - nula bodova, ovo drugo ne znam, kurkume imaš u konzumu. jedino što se aktivni sastojak kurkumin baš ne da iskoristit u organizmu iz praha kurkume. Oprez sa egzotičnim biljem! Biljke nisu uopće blage niti bezopasne, pogotovo ne bih naručivao preko neta kao što ne bih tako naručio niti krmenadle.

Ovdje možeš skinuti poglavlja na engleskom: http://www.hepcchallenge.org/choices/chapters.htm

http://www.aromaterra.hr/shop/index.php?...2&group=14 imaš odličnu knjigu na hrvatskom od Svibora Markovića, mislim da ćeš tu naći sce što te zanima.

preporučujem dobro naučiti o bolesti i liječenju jer je to temelj i ne zaletavat se u alternative. većina ionako ne zna dovoljno ni o jetri niti o opcijama liječenja i što je to uopće interferon a još više njih pojma nema što je to alternativa.
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
a iz kojeg razloga gotu kola 0 bodova?

svakako se slažem da s biljem, baš kao i sa svime drugim, treba biti oprezan te smatram da se uvijek dobro posavjetovati na ovakvim mjestima i sl. Smile

hvala za knjigu!!!

evo što sam, npr. našla za kurkumu  - http://www.alternativa-za-vas.com/e-novine2.html

+  s wikipedie:

"There is evidence that piperine, found in black pepper, improves the absorption of turmeric. In 1998 researchers at St. John’s Medical College, Bangalore, India found that curcumin taken with 20 mg of piperine increased the absorption of curcumin by 2000%, with no adverse effects.[1] This means that a low dose of curcumin (or turmeric for that matter) could have a greater effect in terms of health benefits when combined with piperine than a large dose of curcumin or turmeric would.

Dosages between half a teaspoon three times a day of a mixture of 16 parts of turmeric powder to 1 part of ground black pepper, and two teaspoons of turmeric powder and half a teaspoon of ground black pepper per day have been recommended"

gdje je ima u konzumu? pod začinima?

a sad treba vidjeti i je li ground black pepper obični crni papar Smile
Odgovori
je, obični mljeveni papar. molim te pročitaj pažljivo: http://www.abchepatitis.hr/forum/index.p...c,8.0.html

sho saiko to itd....može pomoći ali neće izliječiti. vjeruj mi, postoji razlog zašto je u ova "napredna" vremena hep c jedina izlječiva virusna bolest na svijetu. msm liječi recimo malariju (kao i urinoterapija... >Big Grin) ali virusi nisu paraziti.

ima jako zanimljivih stvari u svijetu pripravaka za pomoć ali ne za liječenje...uostalom proči iskustva ogromnog broja ljudi sažeta u hepcambassadors knjizi, po forumima...da, i na našem ima ponešto  >Big Grin
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
kako mi je o homeopatiji kazao ne jedan ugledni liječnik/homeopat/integrativne/biološke medicine: "Budite ozbiljni". ako ti se pogodi konstituvni lijek, da, osjećat ćeš se bolje. I može pomoći kad je akutna faza bolesti. koja je nažalost skoro uvijek neprimjetna. svi mi na ovom forumu odavno smo nažalost kroničari. virus je u suživotu s nama. nije to tek tako promijeniti. zato se i liječi ognjem i mačem a ne peruškom  Big Grin
Odgovori
Htio sam reć, punopunopuno je jače&važnije provodit zdrav životni stil sa minimum stresa&puno zadovoljstva nego gutat svašta. jer neće ništa pomoć ak se čovjek usput truje. sve, baš sve što pojedemo, udahnemo, pomislimo a pogotovo osjetimo opterećuje jetru. za početak, puno je važnije ono loše što ne činimo. onda ono dobro što činimo. onda tek pripravci. jedan fini krmenadlić je dalekooo jači od bilo koje antioksidansa il biljke koju u datom trenutku možemo popit. a tek emocije...fijuuu  :Smile
Odgovori
svakako mislim da je dobro uzeti u obzir i "pero" Smile

uostalom, traži, traži pa ćeš naći Smile

a o razlozima zbog kojih su nam, u ova moderna vremena nepoznati prirodni lijekovi (u korisnost čiju se, poučena, prije svega, vlastitim iskustvom, uzdam daleko više od onih manje prirodnih) te zbog kojih postoje uvjerenja da su određena stanja zdravlja neizliječiva, radije ne bih...

ma koliko ovo onima koji su bolesni, tj. više/manje zdravi zvučalo nebulozno, radije bih poručila neka nikada ne odustaju.. ionako se nema što izgubiti.. uostalom, znanstvenici dokazuju da već samo naše misli utječu na stvaranje materijalne stvarnosti... dakle, prije svega bih samoj sebi dozvolila mogućnost izliječenja, a tek onda tragala za "mačevima" i "perima". jer, ako se već u startu odbaci mogućnost da će pomoći samo "mač" ili samo "pero", postavljeno je bitno ograničenje, zar ne? ograničenje je još i gore ako se odmah odluči da ništa ne može pomoći jer je riječ o neizliječivoj bolesti...

možemo mi biti i uvjereni u to da smo spoznali beskonačnu istinu i uhvatili boga za muda, tj. da je to netko učinio umjesto nas.. samo ne znam koliko je to, pogotovo u ovakvim situacijama, korisno. naravno, postoje "autoriteti" na raznim životnim područjima koje uvijek možemo uvažiti. stvar je samo u tome, ak se mene pita, da postoje i brojni drugi "autoriteti" i da treba uvijek razmatrati sve opcije.

tko može tvrditi da zna što je istina o nečemu, uopće? i opet, ne ovisi li to ponajviše o poziciji onoga tko spoznaje istinu?

never give up i te fore Smile toliko što se mene tiče Smile

+ svako po svome. nitko nije identičan nekom drugom pa bi svatko svoje najbolje, a možda i jedino rješenje morao pronaći baš za sebe...
Odgovori
Čuj...od relativiziranja nikakve koristi. Medicina liječi hep c u velikim postotcima. Ostalo ne.

Stvarali - ne stvarali stvarnost, postoji jedan jako mali broj ljudi koji su spontano ozdravili od kroničnog hepatitisa. Uglavnom ne čineči ništa. agnostici, kršćani, muslimani itd. - po par ljudi. Neobjašnjivo, bez pripravaka. Pa se ti na to osloni.

Nakon 5 godina bavljenja ovime, kontaktiram sa čitavim svijetom, pogotovo sa pacijentima, mislim da bi se u ekipi bolesnih itekako pročulo i veselilo da je nekome uspjelo eliminirati virus na način kojemu se ti nadaš. Anthony Kiedis iz RCHP npr. koristi ozoniranje krvi i cijeli protokol neoficijelnih postupaka pod kontrolom stručnjaka. Ima para čovjek i nije glup. Nije se izliječio, ali se dobro drži. Kao i čovjek koji stoji iza knjige za koju sam ti poslao link. Samo nemoj mi o obećanjima jer je moja supruga dijabetičarka i molitve i obećanja joj neće spasit život, nego inzulin.

I nema tu nikakvih ograničenja kako ti pišeš. Što je interferon? Odgovori na to pa možda počneš razumijevati...i energija djeluje preko materijalnih posrednika....jedna obična kamilica nije skroz ispitana, o čemu pričamo? Kojim čudesnim mehanizmom koji već ne postoji u tebi se misliš izliječit  :Smile Kažem, mnogi ni o alternativi ne znaju previše...

Tvoje tijelo, radi što hoćeš. imaš tu gljiva, ahcc, msma i čudo jedno svega na svijetu tom. Kad se izliječiš, budi ljubazna pa podijeli sa svima jer pomogla bi mnogima.

Stvarno bih volio čuti takvu vijest.

P.S. ako ćeš o spoznaji istine i tako....to činiš ti jer se protiviš činjenicama, ne ja. ja imam kronični hep C, bez filozofije. I nisam amater u području alternative, naprotiv  Smile

Nismo identični, ali se bez imuniteta ili životne sile ako hoćeš, nećeš izliječit od hepatitisa ničime. I tko to kaže da je hep c neizlječiv?? upravo suprotno....
Odgovori
(06-13-2009, 10:33 PM)tecumseh link Napisao: Samo nemoj mi o obećanjima jer je moja supruga dijabetičarka i molitve i obećanja joj neće spasit život, nego inzulin.

ako tako kažeš, valjda tako i misliš... kao da si 100% uvjeren da tvoju suprugu molitva spasit neće. to je ona, uvjetno rečeno, mogućnost manje o kojoj sam pisala, tj. ograničenje...

obećanja su, i što se mene tiče, ludom radovanja. ne mogu ni sama sebi nešto obećati, a kamoli drugome.. isto tako mislim o obećanjima drugih..
ali, opet, nečije obećanje ne bih usporedila s molitvom. onaj koji moli rijetko će se izbahatit do te mjere da sebe predstavi kao samog boga i obeća rješenje. mislila sam da se obećanjima bave još samo političari Smile (a neki i obećaju u najboljim namjerama i doista se potrude pa ne uspiju... to me samo podsjeća na činjenicu da sam čovjek, a ne stvoritelj čovjeka ili sl.)

(06-13-2009, 10:33 PM)tecumseh link Napisao: I nema tu nikakvih ograničenja kako ti pišeš.

Govorim o mentalnim ograničenjima, ograničenjima koje si svatko od nas često postavlja. Ne mogu ovo, ne može ono... Ograničenja tipa: "Moju suprugu molitva neće spasiti. Amen." Mislim da je to poprilično jasno... Nije to, ak se mene pita, ništa strašno, biti ograničen.. Ali ne biti svjestan toga, vjerujem, može biti poprilično opasno. Ne moraš ti vjerovat da će te npr. sama molitva spasiti, ali, zašto kategorički odbaciti tu mogućnost? Nije li to pomalo nerazumno? Ne protivi li se upravo takav stav činjenicama iz nama poznatog materijalnog svijeta (npr. ljudi koji su se izliječili na "neobjašnjiv" način)?

(06-13-2009, 10:33 PM)tecumseh link Napisao: Što je interferon? Odgovori na to pa možda počneš razumijevati...

Ne mislim da je poznavanje svih činjenica znak znanja ili da se, uopće, sve o nečemu može znati. Prije bih se složila sa Sokratovim "Znam da ništa ne znam." Na ovoj osnovi ja počinjem razumijevati.

(06-13-2009, 10:33 PM)tecumseh link Napisao: i energija djeluje preko materijalnih posrednika....jedna obična kamilica nije skroz ispitana, o čemu pričamo? Kojim čudesnim mehanizmom koji već ne postoji u tebi se misliš izliječit  :Smile Kažem, mnogi ni o alternativi ne znaju previše...

Pa naravno da se energija materijalizira - ta pogledajmo nas same - duša u čovjekovom tijelu.. Nismo valjda samo tijelo? Kamilica? Kako je uopće moguće znati sve o kamilici? Tko ima uvid u apsolutnu istinu o kamilici? Ne znam... Čudesni mehanizmi? OK, vjerujem da je svaki mehanizam u meni itekako čudesan, ali ga, jednako toliko, ne znam upotrijebiti na svoje dobro...

(06-13-2009, 10:33 PM)tecumseh link Napisao: Tvoje tijelo, radi što hoćeš. imaš tu gljiva, ahcc, msma i čudo jedno svega na svijetu tom. Kad se izliječiš, budi ljubazna pa podijeli sa svima jer pomogla bi mnogima.

Stvarno bih volio čuti takvu vijest.

Dao bog! Tome se i ja nadam!

(06-13-2009, 10:33 PM)tecumseh link Napisao: P.S. ako ćeš o spoznaji istine i tako....to činiš ti jer se protiviš činjenicama, ne ja. ja imam kronični hep C, bez filozofije. I nisam amater u području alternative, naprotiv  Smile

Uvažavam sve činjenice. Sram bi me bilo inzistirati na tome da su spoznaje drugih ljudi manje važne od mojih... ma koliki oni amateri ili profesionalci bili.

(06-13-2009, 10:33 PM)tecumseh link Napisao: Nismo identični, ali se bez imuniteta ili životne sile ako hoćeš, nećeš izliječit od hepatitisa ničime. I tko to kaže da je hep c neizlječiv?? upravo suprotno....

Imunitet, upravo tako! Mnogo komplikovana stvarčica, a onda i, paradoxalno tome, jednostavna. Kada otkrijem jednostavnu stranu, također ću se javiti Smile

A sada, bez obzira na sve idem nabacit jednu masnu molitvu za tebe i tvoju suprugu, kao i sve one koji su bolesni na ovom svijetu Smile

Pozdrav!!!

Odgovori
Tek si došla tu a već se prepucavaš. Jesi zato tu došla?

Kladim se da nisi pročitala 50 postova ovdje i da se zapravo plašiš bolesti, liječenja i činjenica. Zato filozofija.

Koliko znam, a znam više od tebe, dijabetes tip 1 nije se nikada povukao. Molitvom bez inzulina jedino je došlo do povlačenja života. Nisam rekao da joj inače molitva i duhovnost nisu od pomoći.

Prvo pročitaj što sam pisao pa onda prozivaj o ograničenosti. I ne moli se nečista srca jer napisala si post s visoka, uvredljiv i uvrijeđen.

Osnovali smo ovaj forum da ljudima bude od koristi. I mnogima je bio i jest i danas.

Slijedi ti ban :police: ako nastaviš tako. Info koji sam ti pružio može ti biti samo od koristi - koju si ti pak korist ljudima ovdje dala? Ali čitat i učit možeš i dalje nastaviti. Il se nastavi duriti, tvoj problem.
Odgovori
gledaj, mi se očigledno ne razumijemo... nit smatram da je ovo mjesto na kojem bih se ja s tobom trebala prepucavati. što se mene tiče, sve što sam htjela napisati, napisala sam, ionako. tko želi, razumijet će što govorim. hvala bogu na tome što znam da ništa ne znam, za razliku od nekih...
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)