Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strah od kroničnog b hepatitisa
(01-22-2009, 08:30 AM)renata link Napisao: Možemo li i mi sa B postati negativni nakon terapije. Mene su neki su me uvjeravali da je C gori a sad ispada da se on u više slučajeva izliječi.
Voljela bih da mi se javi netko tko je primao terapiju i izliječio se ili barem priliječio.
Ja se stvarno želim toga zla riješiti.
Pijem silimarine i echinaceu koja stimlulira rad imunološkog sustava tj stimulira tijelo da proizvodi interferone.
Jel ima to nekakvog smilsla.
Jel mogu kupiti kakve lijekova na slobodno.
Upomoć!!!
Evo me opet sam u panici!!!
C se jako uspjesno lijeci. Nadajmo se da ce tako biti i sa B uskoro. Puno lijekova za B postoji, ali ne kod nas....za sada. Ja se nadam da ce se i to promjeniti sa priblizavanjem EU, oni imaju sve lijekove za HBV pa mozda bude onda i nama lakse doci do njih.

Posto tvoj virus "spava", ne radi nikakvu stetu jetri, ona je zdrava, tako da ti nekakve ciljane jetrene terapije i tonici zapravo nisu niti potrebni....enzimi su ti svi za pet, znaci da radi kako treba  O0
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
Znam znam dragi moji da sad spava. Tako se čini. Zato me zanima što virus probudi i čime ga što duže držati ovako mirnog.
Mene često boli u predjelu jetre ali me na uzv stalno dokt.uvjerava da je to od žuči koja je prefrknuta i u njoj ima pijeska a i svi s mamine strane su žuč izvadili.
I onda hoću reći kada god me tamo zaboli ja umirem od straha mislim da je to od hepatitisa plačem nesretna sam i nikakva i to je jedan začarani krug.
I traje i traje...
Kako van iz tog inače nisam bila neki depresivac ali sada eto...
na pragu sam!!!
Odgovori
pozdrav
ja imam desetak godina več hepatitis b
žena i sin su cjepljeni,a nakon otkriča da sam nosioc virusa imam i kčer bez ikakvih problema
čak smo prije terapije razmišljali i o trečem djetetu
ali smo sada malo odgodili dok završim terapiju
što znači da virus nije prepreka da normalno živiš
Confusedmitten:
i nema potrebe da toliko brineš
mojoj mami su isto žuč operirali ,a ima i transplatirani bubreg
i opet je sve ok
drži se 
Big Grin O0
Odgovori
budem budemsretno i vama!!!
Odgovori
ali... na osnovu čega si dobio terpaiju kakve su tvoje transaminaze jesi li imao kakvih bolova ili simptoma otkada si nositelj.
Koliko traje i koliko se čeka terapija za kronični b hepatiits imaš li nuspojava i na kraju koje lijekove koristiš.
Ovdje u Bj ima dosta nostielja HBV i svi su nekako bez terapije ja čak imam 2 kolegice sa posla koje su nositelji čak i brat od jedne već godinama ali ne koriste ništa.
Pa ipak kad nekom dokt.kažem da sam nositelj gleda me sav u čudu.
Ne izgledam baš bolesno transaminaze su mi normalne...pa ipak
I kad god se sjetim svoj sločestog podstanara (tako zovem virus) odmah me jetra zaboli čak i ne spavam na desnoj strani.
I što bih sada rekla eto ja sam ga dobila kod zubara stradala radi nečije nemarnosti,,,
Bojim se biopsije jetre jer na njoj imam dva hemangioma to su doborčudi tumori od krvnih žilica  koji su mi urođeni i  koji u stvari nemaju veze sa jetrom ali ako ih se dira mogu jako prokrvariti .
i eto ti ga vraže kud još i hepatitis.
Željela bih se izliječiti biti mirnija jer nema dana nema  ni sata minute da ja o tome ne razmišljam.
Molim Boga da nađu lijek.
Eto to je moja priča!!!
Još jednom topli i srdačni pozdrav od jedne  uplašene!!!
PS Nositelj sam od 2000 godine (otkrili u prvoj trudnoći)
Odgovori
Kod nas, za sada, je na raspolaganju samo jedan lijek....o ostalima sam nesto malo pisala tamo u HBV dijelu foruma, procitaj si....
Da bi ti se terapija odobrila moras imati konstantno povisene jetrene probe, ostecenje jetre i prisutan virus....ti to nemas i budi sretna da nemas, mozda ti se nikada ni ne aktivira  O0
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
pozdrav
ja sam nosioc od 1997
kada sasm otkrio prilikom dobrovoljnog davanja krvi
i do sada sam bio ok
nikakvih simptoma ,bolova ili slično
što se biopsije tiče i ja imam manje ciste na jetri
prije biopsije doktor ultrazvukom još jednom provjeri mjesto gdje če "bocnut"
tako da sigurno neče dirati ciste
i bilo je sve uredu Smile
čim dobiješ nalaz biopsije  (2 tjedna) mogu započeti terapiju ako treba
ja sam dobio zifex  lamivudinom jednu tabletu dnevno 100mg
to su kao najslabije ( daju ih i trudnicama )
tako sam barem doktora shvatio dok mi je objašnjavo
inače normalno i na ljevoj i desnoj strani spavam
Odgovori
A transaminaze prije terpaije kakve su bile? :bonk:
Odgovori
pozdrav
nalaz prije terapije
ast27 ,alt42 ,ggt15
biopsija hai 3/18 ,
fibroza 3/6
hbv 10780 kopija
Odgovori
Hajde mi još malo reci o nuspojavama.
Dječica su mi mala i jako mi je važno da mogu i dalje s njima normalno funkcionirati.
Supruga često nema tako da sam uglavnom sama.
Može li se to nekako?
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)