Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strah od kroničnog b hepatitisa

Prije devet godina u prvoj trudnoći otkriven mi je hepatitis b koji je prešao u kronični. UZV jetre i jetreni nalazi stalno su uredni. Nema nikakve naznake bolesti. Liječnik opće prakse govori mi da nema potrebe za daljom intervenijom dok su nlazi uredni.
Jako se bojim i vrijeme nije pomoglo da se na sve priviknem. Što više imam osjećaj da mi život sve više preuzima strah od te bolesti.
Kako da si pomognem?
Odgovori
Znam tocno kako se osjecas. Medjutim moras prihvatiti da je situacija takva kakva je i da osim zdrave prehrane mozes jedino paziti da se to ne prenese na koga. Mimo toga, zivi normalan zivot i uzivaj u svemu sto mozes!! Svi mi ovdje, kao i drugi mnogobrojni koji se bore sa ovom hronicnom bolescu nazalost osudjeni su u biti do kraja zivota zivjeti pod tim pritiskom i strahom. Super je da su ti transaminaze OK jer samim tim se moze pretpostaviti da je jetra u dobrom stanju. Osim toga, kako si i sama napisala, imas dva zdrava djecaka, supruga svi negativni. Stoga, glavu gore i ne razbijaj glavu necim na sta nemozes previse utjecati  O0
Odgovori
Ma znam ali ne mogu si pomoći. Svi ovi prestrašni članci na netu. Statistike su grozne. Moj suprug smo jedno drugom bili jedini. Skupa smo od srednje škole. Prošli smo dosta klinika za umjetnu oplodnju. Sve je bilo ok i odjednom šok. Moj bože. Kao da sam...ne znam.
Jel ima kakva biljna alternativa pijem silimarin i čajeve za jetru.
Željela bih dočekati njih da odrastu.
Može li se to!
Moram li baš dobiti cirozu?

Odgovori
I još me zanima imate li kakve crvene točkice po sebi. Nešto kao mali hemangiomčići. Bila sam na kožnom, rekli su da to nije ništa strašno. Jako su sitne kao vršak igle.
Ma već se bojim svega. Više me ni doktori ne mogu smiriti.
Jel to ima veze sa hepatitisom.
:-[ :bo:
Odgovori
I još transaminaze su mi ALT 19 AST 14 GGT 19 . Ajde i ja imam kronični hepatitis b. Znače li male transmanize nisku viremiju. Molim vas što više odgovora.
Ja bih na terapiju probala bih izbaciti to iz sebe...
Doktor veli nema terapije za tako  niske tranaminaze. Znači li to da mi se stanje mora jako pogoršati da mi nešto daju.
I može li hepatitis još nestati spontano ...nekim čudom.
Nemate pojma koliko sam sretna što sam Vas našla! Confusedmitten:
Odgovori
Renata, pokušaj maksimalno odagnati te crne misli. Znam da to nije jednostavno ali naprosto moraš. Ne znam puno o hepu B jer sam se ja liječio od hepa C. Ali sam si i ja postavljao puno i previše pitanja i shvatio da od toga nema vajde osim vjerojatnosti da se definitivno izludi. Zato pokusaj pozitivno misliti. Što se jetrenih proba tiče, za hep C kažu da transaminaze mogu biti sasvim ok a da proces fibroze ipak napreduje. Ja sam imao isto tako uredne jetrene testove ali sam završio terapiju. Što se tih sitnih proširenja krvnih sudova tiče, imao sam ih i ja i zadnjih godina mi se čini da su se umnožili. Da li je to bilo kao posljedica hepa ili je u pitanju samo "kalendar" - ne znam. Istina je da su mi se prve takve crvene "kuglice" pojavile na mošnjama još prije 20-tak godina. I tada mi je dermatolog rekao da je to možda u vezi sa jetrom a moj liječnik mi je rekao da to nema veze s tim (tad još nisam znao da sam zaražen hepom a vjerojatno sam bio). A kao što vidiš još sam i danas živ i čio. Zato glavu gore. Imaš dvoje krasne dječice i nemoj niti razmišljati više o tome da želiš da samo odrastu. U sljedećem postu da si napisala da želiš unuke i praunuke  Smile
Odgovori
Hvala hvala. Pa da 35 mi je na leđima možda su neke stvari zub vremena.
Moj liječnik opće prakse kaže da ja nisam za terapiju.
Voljela bih ipak probati. Ne znam da li bi bilo pametno. Mogu li ja sama nešto isforsirati  :knuppel2:da ju dobijem.
Rekao je da moram dva puta godišnje izvaditi krv i napraviti uzv i da po njegovom to neće praviti velike probleme.
Da ću ga vjeojatno nositi dok sam živa. :bonk:
Dao Bog da je u pravu!!!
Čuvajte mi se svi!
Odgovori
I još pitanje jesi li sada nakon terapije izliječen?
Odgovori
6 mjeseci nakon terapije sam bio negativan, a sljedeca kontrola je krajem travnja. Da li sam izlijecen ili ne, to je dosta filozofsko pitanje. Ako prodje godina dana nakon terapije i negativan nalaz, tada su sanse da se virusi umnoze jako male. Ali virus izgleda nikada potpuno ne nestaje iz organizma samo se recimo trajno uspava u jako malim nedetektabilnim kolicinama.....

A sto se tvoje terapije tice, uvijek imas pravo i na drugo misljenje. Potrazi nekog drugog specijalistu i porazgovaraj s njim pa ces vidjeti sto on kaze.
Odgovori
Možemo li i mi sa B postati negativni nakon terapije. Mene su neki su me uvjeravali da je C gori a sad ispada da se on u više slučajeva izliječi.
Voljela bih da mi se javi netko tko je primao terapiju i izliječio se ili barem priliječio.
Ja se stvarno želim toga zla riješiti.
Pijem silimarine i echinaceu koja stimlulira rad imunološkog sustava tj stimulira tijelo da proizvodi interferone.
Jel ima to nekakvog smilsla.
Jel mogu kupiti kakve lijekova na slobodno.
Upomoć!!!
Evo me opet sam u panici!!!
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)