Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nekoliko pitanja...
Ja imam niske transaminaze i kronični b hepatitis već godinama. Znači sve je moguće. Slučajno su mi ga otkrili na testiranju u prvoj trudnoći.
Imam povremene čak i jake bole u području DRL onda otrčim doktoru naparavim  UZV i jetrene probe i sve se "čini" u redu.
Nema pravila, nema pravila .
Odgovori
Kolike su ti transaminaze...
I beba je li vakcinisana...da li si se porodila prirodno ili na carski rez?
Odgovori
Transaminaze  su mi AST 20 ALT 19 GGT 19. UZV jetre i color dopler bez naznake. Koliko ja znam imam ga 9 godina ali tko zna od kada prije možda od rođenja.
Imam povremene bolove u području DRL ali žuč mi je prefrknuta pa me zezekad pojedem nešto stvarno masno.
Drugih simptoma nemam.
Rodila sam prirodno obadva dječaka koji su cijepljeni odmah u porodu i još dva puta tijekom prve godine života.
Ma kao stijene su.
E da i u prva 24 sata dobili su još i nekakvo zaštitno cijepivo malo dužeg naziva.Pojačava imunitet mislim za svaki slučaj.
Ne boj se dijete će biti cijepljeno i biti će sve u redu.
Brini se za sebe da mu budeš što bolja i sretrnija mama!!!
Odgovori
I moje su tako niske a nista od terapije a imam ga oko pet godina
Biopsija nista samo ultrazvuk povremeno....ej i meni je zuc presavijane pa me moozda to boli po par dana na desnoj strani....ali zuc nema nikakve veze sa nasim hepatitisom....moj muz se nije(a zajedno smo 9 godina) testirao jer kaze da ga briga a transaminaze su mu 14 i 14 obilno jede masni i kolu pije kao vodu a ja ga posmatram u cudu i velim kako je dobro biti tako rasterecen....
Virus mozes nositi cijeli zivot,znaci ne moras dobiti cirozu i pusti silne clanke sa interneta od kojih ne mozes spavati mirno deset dana....mene dosllovno na pocetku kada sam citala takve gluposti znala snaci hitna i napad panike....pusti internet i baljezganja
Moj je zeludac koma pa me i to zeza i boli a sada kako sam 20 sedmica imam ogromne navale gorusice pogotovo u vecernjim satima....
Samo se nadam da ce beba biti zdrava eto preporucuju carski rez a eto tebe dva djecaka zdrava rodjeni prirodnim putem pozdrav....
Odgovori
E ovako što se muževa tiče i moj je bože sačuvaj. On tvrdi da se dobro osjeća i da sigurno nema ništa. Ma kakvo testiranje kao da se boji da će možda reći da sam ga možda i od njega dobila. Ali doista se dobro osjeća jako je aktivan.
Prošle godine je imao povišene transaminaze ali je imao simptome mononukeloze sa jako povrećani limfnim čvorovima na vratu i visokom temperaturom i groznicom. I to mu je prošlo.
Duboko se nadam da ga je prebolio i da ima imunitet kad je već tako tvrdoglav.
Zanima me jel bi mogli mi bez povećanih transaminaza dobiti ili kupiti kakvu terapiju da se toga zla riješimo.
:-*
Odgovori
(01-19-2009, 02:31 PM)renata link Napisao: Ja imam niske transaminaze i kronični b hepatitis već godinama. Znači sve je moguće. Slučajno su mi ga otkrili na testiranju u prvoj trudnoći.
Imam povremene čak i jake bole u području DRL onda otrčim doktoru naparavim  UZV i jetrene probe i sve se "čini" u redu.
Nema pravila, nema pravila .
naravno da je moguće....ali nije moguća ciroza uz normalne transaminaze
Odgovori
Kupila sam knjigu o bolestima jetre. Napisala ju je jedna ruska liječnica koja u njoj opisuje kako uz pomoć prirodnih preparata i disciplinirane prehrane pobijediti kronični hepatitis.
Unazad jedno mjesec i pol dana konstantno me je boljelo ispod DRL i nije prolazilo. Onda sam našla recept za jedan čaj u toj knjizi (sutra ću napisati kako se zove) koji nije uopće kompliciran a bolovi su nestali već drugi dan. Čaj pomaže i kod jetrenih i kod žučnih tegoba.
U pola litre vode stavite dva paketica čaja od šipka i unutra dvije žlice meda i to na laganoj vatri kuhate dva sata. Ohladite i pijete u malim gutljajima naveče.
Čarobno je doista pomaže i još ti vraća energiju.
Odgovori
Halo gdje ste kako se osjećate ovih dana ja bih trebala ići izvaditi transaminaze ovih dana pa me opet lovi panika.
Inače se osjećam dobro i bolovi u predjelu drl su potpuno nestali  (žuč) pa mislim da će nalazi biti dobri.
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)