Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novosti u lijecenju hepatitisa
Imam jedno pitanje, nakon toliko proučavanja više ništa ne znam. Zašto se nakon nekog vremena bolest može vratiti? Ako je netko negativan, smatra se izliječenim, kako se virus opet vrati (ako čovjek nije ponovno zaražen)? Razumijem da terapija nije učinkovita ako se brzo vrati, no ako se vrati za 5 godina?

Odgovori
I još nešto, hoćete molim vas, vi aktivniji forumaši, pogledati moj post o kozm. salonima, vidim da je pročitan mnogo puta, a nema odgovora. Zanima me vaše mišljenje. Hvala!
Odgovori
Ko zna Lani oko toga vise.
Ja koliko sam upoznata.Virus moze da se vrati cak i do 5-6-7 godina poslije.Oko toga ni strucnjaci puno neznaju.Neki govore da je moguce da se virus sakrije negdje unutar organizma da poslije izadje opet.Neki da se virus bio spustio ispod markera pa poslije samo narastao.Neki pak kazu da se virus moze vratiti nakon par godina cak i u drugom genotipu itd...
Posto je to nova bolest oni nemaju uvide kako i sta se desava u organizmu poslije duzeg vremena tipa 10-15-20 god.
Odgovori
Na ovom plakatu iz Viena iz 2006 godine kazu da je 3 % ljudi relapsera od godinu do pet testiranja.
Zvuci obecavajuce.Na nekim sam nalazila da ocekuju do 10-20% relapsera na 10 godina provjeravanju.sto me je jako i prepalo.Posto sam ja tezi slucaj 1b na kraju se svede da moja sansa izljecivanja je samo oko 20-30%.

http://www.hivandhepatitis.com/2006icr/e...hnsnV9.pdf

Cak i poslije terapije kod nekih ljudi ostane u jetri i na kraju opet dozive cirozu nedaj pu pu pu nikome .
I eto lud zbunjenog a ja najbolje da idem spavati

Odgovori
Ivana hvala. Ja sam 1, znači kako god okreneš nije dobro.
Odgovori
ma nije bas tako  >Sad nacin zivota, stres, alkohol, droge, neadekvatna prehrana..... na to covjek koji ima hepatitis mora da pazi.  ako ne vodimo racuna o sebi ne mozemo ocekivati da sve bude ok. moc pozitivnog razmisljanja u ovom slucaju ima veeeliku ulogu, ako ne i najvazniju. zato, ako smo uspjesno odradili terapiju, i koliko-toliko zivimo zdravo nakon toga, sanse za relaps ipak nisu visoke. ja licno smatram, ako na narednom PCR budem i dalje negativna, to je to, nema povratka virusa i ne zelim o tome razmisljati.
Odgovori
Bravo Bluka!  O0 Ja mislim da si ti i sad vec prakticno sigurna i da relapsa nece biti! Vec sam duze prestao vrtiti se po internetu i statistikama jer te naprosto izlude, ali mislim da sam procitao da ako si nakon godinu dana (ili godinu i pol) poslije zavrsetka terapije negativna, da tada vise opasnosti nema.
Odgovori
da, cifre nekad stvarno dovedu covjeka do ludila. ja damire imam jos jedno kontrolu nekad u augustu, to ce biti godina i malo vise od pola.... i ako tad i dalje budem negativna, mislim da cu poceti razmisljati u tom pravcu da se nece vise zmaj vratiti!
Odgovori
Ne smijes TADA POCETI razmisljati da se to cudo nece vratiti - moras VJEROVATI VEC SADA u to! Ti si prava i uspjet ces u svemu  O0
Odgovori
vjerujem ja u to od pocetka citave ove price, al' uvijek onaj mali crv sumnje cuci, tek toliko da budem spremna ako, ne daj boze, primim losu vijest! kuzis? volim neprijatelja docekati budna  O0
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)