Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molim pomoć
Muž mi je napravio analizu krvi, običan pregled i alt i ast su povišeni, jedan manje, drugi vise. Sve ostalo je ok...zanima me kolike su tu šanse za hepatitis c? iskustva imate, pa vas pitam.
Odgovori
Cao netko

Ja i nemam bas puno iskustva ali bih vam preporucila da se ne sikirate jos dok nedobijete ili uradite sve nalaze.
Moze biti dosta toka da uzrokuje povisene alt i ast nalaze.
stim najbolje mozete znati kad vas doktor vidi sa svim rezultatima ..

Ovo je bas kad su jako veliki preko granice normale:
Previsi unos alkohola
Upala jetre od nekih tableta ili biljaka
Auto imuni hepatitis - Imun sistem pomjesa jetru sa virusom sto je usao u tjelo
Masna jetra (nisam sigurna jeli se tako bas zove.Kad se masnoca naslaze u jetri)

Sta god da je moze se dovesti u red sad samo polako i pripazite na alkohol i jaku,masnu hranu.
Pozdrav i puno srece
Odgovori
hej netko! bez panike, kao sto rece sydney, ima milion razloga zasto kod nekog mogu biti povisene vrijednosti aminotransferaza. najbolje sa nalazima da odete ljekaru, a da iskljucite sumnju na hepatitise, najbolje da se urade markeri na iste. sretno!
Odgovori
Hvala vam puno ljudi...ma znam da ne treba brinuti, ali imao je od koga pokupiti, no samo kontaktom ovako sto zapravo je i nemoguce, no ipak palo nam je na pamet. iako je ovo prva godina da su porasle vrijednosti, a prije nekoliko godina obavljen je test i bilo je sve negativno
Odgovori
hoce to od stresa, od masne hrane, od previse alkohola od bla bla.... najsigurnije jos jedan put napraviti markere, pa onda dalje vidjeti sta je prouzrokovalo porast vrijednosti. a s druge strane, HCV se (to so vec vise stotina puta apsolvirali) ne prenosi socijalnim kontaktima, vrlo tesko i seksualnim, dakle iskljucivo kontaktom zdrave krvi sa zarazenom.
Odgovori
Ah jasno je meni da zaista moze svasta biti, ali covjek uvijek pomisli na najgore. gama ggt je sasvim normalan, kolesterol, cijelokupan nalaz krvi sve ok, nema bolova nista...ali svejedno ga je i sama doktorica poslala na markere, sto je mene zapravo malo prestrasilo. nadam se da ce biti sve dobro
a vama svima, hvala najljepsa sto odgovarate Smile
Odgovori
Sve ok samo nemojte misliti na najgore.
Ja sam nosilac hep c imam muza(negativan,nezasticen sex) i djete koji nisu zasticeni zato sto svi znamo da za to ne postoji vakcina jos.
Socijalnim putem hm ja jos nisam ikad cula da se neki virus prenosi tako mozda gripa ali i to kod ljudi koji imaju slab imun sistem.
Neznam koliko dugo sam nosilac virusa ali moji alt i ast su uvijek u normali .Sto znaci ni to nema neke velike veze.svaki organizam je drugaciji i bez daljnjih pretraga ni jedan doktor nemoze da ti kaze sta je u pitanju.
Moze da bude i srce sto nema veze sa jetrom ali nadam se da nije nista nego samo mala upala koja ce da prodje..

Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)