Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PITANJCE O TESTIRANJU
Nedavno sam bio u "fran mihaljeviću"(savjetovalište za hiv-aids) jer sam se anonimno htio testirati na a,b i c hepatitise.
Tamo sam otišao jer na ovim stranicama sam našao informaciju da su testiranja anonimna i besplatna kao i za hiv,što su mi i neki od vas rekli.
Međutim u njihovom savjetovalištu mi je dotična gospođa rekla da se testiranja na hepatitise rade samo uz uputnicu liječnika.
Kako to sad?Znate nesto o tome?
jel od vas tko bio tamo?
HVALA
Odgovori
Žao mi je što si išao tamo bez veze. Mene je žena naučila da uvijek prvo nazovem, ako je moguće, pa rjeđe poljubim vrata nego inače. To što su ti rekli znači da nisu dobili srestva od Ministarstva za testove (a nisu nas obavijestili). Provjeriti ćemo i još jednom, sorry  :-[
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Nije li to pomalo tuzno, kako ce se ici ka sprjecavanju hepatitisa ako se ljudi ne mogu besplatno testirati?!
Uput od ljecnjaka.... sta, odes i kazes da se zelis testirati na hepatitise? A on ti rekne zasto, nisi ugrozen nema potrebe....

P.S. Zasto se testiraju ljudi na A? Koliko znam to se moze ustanoviti i bez analiza krvi, on daje najjace simptome i ne traje dugo.
.ı|ı.ı|ı.
Odgovori
(10-23-2007, 07:43 PM)Jesen stize dunjo moja link Napisao: Nije li to pomalo tuzno, kako ce se ici ka sprjecavanju hepatitisa ako se ljudi ne mogu besplatno testirati?!
Uput od ljecnjaka.... sta, odes i kazes da se zelis testirati na hepatitise?

P.S. Zasto se testiraju ljudi na A? Koliko znam to se moze ustanoviti i bez analiza krvi, on daje najjace simptome i ne traje dugo.

Kak bi rekel Milton Friedman, nema takve stvari poput besplatnog ručka. Sve to netko plaća.  ^-^
Da, kažeš/objasniš da si bio u nekom riziku (npr. na vađenju krajnika) i dobiješ uputnicu.
Stopa testiranja na hepatitise je niska radi kolektivne nesvijesti.
Treba se testirati na A jer je to najbrži način da se isključi ili potvrdi zaraza tim virusom. Zato jer mogu bit isti simptomi i od nekih drugih uzroka  8)
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)