Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moji nalazi
Poštovana,
imam 42 godine i trenutno živim i radim u Ljubljani.Da puno ne duljim.Igrom slučaja kao i mnogi sam otkrila hep.c.
Tad sam bila u HR i sam imala povišeni visoki tlak.Čak su me ostavili u bolnici.230/110 08.06.2007.
Izašla sam na vlastitu odgovornost i tada sam dobila otpusno pismo sa dijagnozom.HY ART.,COR COMP.,LEASIO HEPATIS.
Sama sam odlučila napraviti daljnje pretrage.
Ultrazvuk bubrega je bio uredu i ultrazvuk jetre(malo povečana masnija)
Međutim kod nalaza krvi su sljedili ovakavi nalazi.26.06.07  AST H 94,i ALT H93 i željezo mi je bilo 4,8 pa su mi nakon toga prepisali tablete za željezo koje pijem i danas jer mi je moja doktorica rekla da ih uzimam i dalje isto kao i tablete za tlak.Tako da pijem Retafer 100mg,zatim Atenolol 50mg(pola tablete),zatim Tenox i Piramil iako znaju da imam hep.c rekli su mi da i dalje to uzimam.
Nakon te krvne slike sam radila06.07 test na hepatitis gdje je utvrđeno da mi je HCV REACTIVAN.zatim su mi opet ponovili i to je potvrđeno.
Onda sam otišla direktno u Zagreb in sam u Petrovoj 3 napravila daljnje pretrage.
Nalaz hcv-rna je utvrđen i potvrđen.Utvrđeno je 1,85x10 na 5 IU/ML HCV-RNA in mi je potvrđen GENOTIP 1.Sve to 17.08.2007.
Zatim sam se javila infektologu koji mi je otvorio povijest bolesti i opet sam vadila krv.
23.08.2007.AST 63  i ALT 77.
I tu sam stala,jer sam u međuvremenu preselila u Sloveniju.Tu imam dozvolu za rad ali još nisam zdravstveno osigurana.Tu su mi djeca u školi.
Osigurana sam u Hrvatskoj i da li bih ja mogla daljnje pretrage vršit u Zagrebu dok ovdje ne sredim potrebno osiguranje.
Ne znam kome da se obratim a vrijeme mi prolazi.Hep je vjerovatno u meni od 1992 jer sam tad bila u rizičnoj skupini.Testirala sam se 1994 međutim tada mi ništa nisu otkrili.Htjela bih se pokrenuti sa "mrtve" točke a ne znam ni sama kako.
Da li me možete uputiti šta da napravim i kome da se obratim.
Unparijed hvala.
Dalma
Odgovori
Mislim da vam je najbolje što prije se zdravstveno osigurat u Sloveniji i tamo napravit sve što treba-tamo nije problem dobit terapiju, ne znam da li oni zahtjevaju biopsiju jetre.
Ukoliko to nije izgledno u dogledno vrijeme (recimo 6 mjeseci), onda se javite nama na Kliniku za infektivne bolesti, pa morate proć čitavu proceduru pretraga prema HZZO-u, od biopsije jetre, mišljenja psihijatra, hormona štitnjače itd. Prosječno procedura traje 3-4 mjeseca do odobrenja th.

pozdrav,

Adriana Vince
Odgovori
Mislim da vam je najbolje što prije se zdravstveno osigurat u Sloveniji i tamo napravit sve što treba-tamo nije problem dobit terapiju, ne znam da li oni zahtjevaju biopsiju jetre.
Ukoliko to nije izgledno u dogledno vrijeme (recimo 6 mjeseci), onda se javite nama na Kliniku za infektivne bolesti, pa morate proć čitavu proceduru pretraga prema HZZO-u, od biopsije jetre, mišljenja psihijatra, hormona štitnjače itd. Prosječno procedura traje 3-4 mjeseca do odobrenja th.

Pozdrav .Bili ste u pravu.Tu se u Sloveniji terapija dobije puno brže,sam na 21 inekciji in dobro podnosim terapiju.Pozdrav
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)