Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silymarin
Ma meni vise nista nema smisla o Silymarin
Doktor mi je strogo naglasio da to ne pijem.Vec nekih god. dana ne preporucuju ljudima sa hepatitisom c da piju ..Na nacetu jetru moze samo lose da utice.
Naveo mi je par cajeva iz kineske medicine koje mogu da probam..

http://www.hepatitisc.org.au/edu/documen...lherbs.pdf

http://209.85.173.104/search?q=cache:meM...clnk&cd=11

http://www.hcvadvocate.org/hepatitis/fac..._color.pdf

Eto malo vise kome se da citati..
Samo je dokazano jedno nesmije se uzimati u toku terapije.Lose utice na Inteferon
Ja sam ga licno probala meni nije odgovarao imala sam jake probode u jetri imao je dosta zeljeza.
E sad mozda bih ponovo probala ako dodjem do ovog : maximum milk thistle ove ostale firme nista posto je dokazano da zavisi na koji nacin je pravljen..Sto strogo i vjerujem isto kao sto lijekovi za hep c mnogim firmama nisu posli na ruku ...

Odgovori
Pozdrav svima
Bas sam bila u frkama ovih dana ali proslo je i to.Uspijesno sto je naj vaznije..
Dobila sam mail od mog Dr.zavrsen trial HEP573.Silymarin.
Imali su 118 pacijenata od 22 god do 75 god.Svi su zarazeni hronicnim hep c od 5 god do 40 god.
Svi pacijenti su imali nenormalno visok ALT.Trial je trajao 6 mjeseci sa dodatno 6 mjeseci pretraga.
Biopsija nije radjena ni kod jednog pacijenta.
Raspodjeljeni su bili na tri grupe:
Prva grupa Placebo
Druga Silymarin
Treca Silymarin + St. John's Wort + Siberian ginseng+ Phyllanthus + Antioxidants + Tradicionalna Kineska Medicina.
(Antioxidants: Vit C, Zinc, Alpha Lipoic Acid, Selenium, Green Tea(Zeleni caj), Extract iz kospica od grozdja i turmeric)

Za sad rezultati su radjeni samo za alt u grupama a do kraja ovog mjeseca trebalo bi da objave kako se koji genotip ponasao ..
Dosta pacijenata se vratio na normalan ALT .Koji nisu imali godinama.
Prva grupa (2/39)
Druga (1/40) 
Treca (10/39) 

Odgovori
Ove godine su zavrsili i trial za kombinaciju Interferon i Silymarin kod pacijenata koji se nisu izljecili prijasnjom terapijom.
Interferon 100 pg na sedmicu ili 50 pg na svaku drugu sedmicu sa 3x 280 mg Silym. na dan
Nisu pokazali nikakvu promjenu kod pacijenata
Pacijenti koji su pili punu dozu Interferon i Silymarin ubrzali su proces Fibroze.

Ja sam nesto cackala o tome.Osobe sa hep c treba strogo da paze koju dozu unose.Oko 420 mg na dan do 800 mg na dan.
Zavisi od kompanije i na koji nacin je pripreman.
Odgovori
Samo bih se htjela ubaciti s jednim pitanjem!
Internistica mi je preporučila Silymarin kapsule za koje vrijedi da se ne smije konzumirati alkohol za vrijeme njihovog uzimanja. Istovremeno sam anemična (Fe 3,2) i pijem zadnjih mjesec dana čašicu kupinovog vina ujutro i navečer prije jela. Trebam li  to prekinuti? Znam da to naravno nije neki alkohol na litre, ali ipak...
Unaprijed hvala!
Odgovori
Za jetru je svaki alkohol problem  a bome i željezo, bez obzira na silimarin...pitaj specijalista najbolje. oprezno kada je oštećena jetra u pitanju, može biti više štete nego koristi  :bo:
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Silimarin koji će pomoći mora biti jačine 1000mg,
pa se uzima 1 do 3 kapsule dnevno od 1000mg.
To je doza koja može pomoći.
To su pokazala istraživanja.

Wink

Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)