Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silymarin
Samo prenosim sa stranica proizvođača... A i dr. Hrstić je spominjala u ovim temama:
http://www.abchepatitis.hr/forum/index.p...451.0.html
http://www.abchepatitis.hr/forum/index.p...732.0.html

I na kraju, doktori JEDINO Silymarin preporučuju od svih tih dodataka... Pa ako ništa - ne može škoditi :coolsmiley:!

Citat:SILYMARIN
HEPATOPROTEKTIV

SASTAV
Što sadržava SILYMARIN kapsula ?
Jedna kapsula sadržava 150 mg standardizirana suha ekstrakta ploda sikavice (Silybi mariae e fruct. extr. sicc. ili syn. Cardui mariae e fruct extr. sicc.) sa 100 mg silimarina.
Pomoćne tvari: mikrokristalna celuloza, boje E 132, E 122 i E 171.

PAKOVANJE
Kutija sa 30 i 60 kapsula.

FARMAKOTERAPIJSKA SKUPINA
Kako djeluju SILYMARIN kapsule?
SILYMARIN kapsule su prirodni lijek koji je djelotvoran kod poremećaja funkcije jetre.

IME I ADRESA NOSITELJA ODOBRENJA/ PROIZVOĐAČA
Belupo, lijekovi i kozmetika, d.d.
Ulica Danica 5
48000 Koprivnica, Hrvatska

NAČIN I MJESTO IZDAVANJA
Izdaje se bez recepta, u ljekarnama i specijaliziranim prodavaonicama za promet na malo lijekovima i medicinskim proizvodima.

TERAPIJSKE INDIKACIJE
Kada možete primijeniti SILYMARIN kapsule ?
SILYMARIN kapsule možete primijeniti za ublažavanje tegoba kod poremećaja funkcije jetre.

KONTRAINDIKACIJE
Kada ne smijete primijeniti SILYMARIN kapsule ?
Ako ste već imali alergijsku reakciju na silimarin  ili neki drugi sastojak lijeka, ne smijete koristiti SILYMARIN kapsule.

MJERE OPREZA
Na što trebate paziti pri primjeni SILYMARIN kapsula ?
Tijekom primjene SILYMARIN kapsula izbjegavajte konzumaciju alkohola.

INTERAKCIJE
Možete li uzimati SILYMARIN kapsule istodobno s drugim lijekovima?
Iako se SILYMARIN kapsule mogu uzimati istodobno s drugim lijekovima, izvijestite ljekarnika o svim lijekovima koje uzimate!

POSEBNA UPOZORENJA
Što trebate znati prije primjene SILYMARIN kapsula ?
Trudnoća i dojenje
Ako ste trudnica ili dojilja, obavezno zatražite savjet liječnika prije primjene SILYMARIN kapsula. 

DOZIRANJE I NAČIN PRIMJENE
Kako trebate uzimati SILYMARIN kapsule?
Uzimajte cijele SILYMARIN kapsule s nešto tekućine, poslije jela.
Na početku liječenja ili u slučaju težeg oštećenja jetre, uzimajte 2 SILYMARIN kapsule 2 puta na dan, a zatim nastavite s 1 kapsulom  2 puta na dan. 
U slučaju lakšeg oštećenja jetre, uzimajte 1 SILYMARIN kapsulu 2 puta na dan.
Koliko dugo možete primjenjivati SILYMARIN kapsule ?
Odluku o tome koliko dugo trebate primjenjivati SILYMARIN kapsule treba donijeti u  dogovoru s liječnikom.
Što trebate učiniti ako ste propustili uzeti SILYMARIN kapsulu ?
Ako ste propustili uzeti SILYMARIN kapsulu, možete nastaviti uzimati lijek uobičajeno, bez promjene u doziranju.

PREDOZIRANJE
Što trebate učiniti ako ste uzeli previše SILYMARIN kapsula?
U slučaju da ste uzeli značajno veću dozu SILYMARIN kapsula od preporučene, obratite se liječniku.

NUSPOJAVE
Koje neželjene učinke mogu uzrokovati SILYMARIN kapsule?
Pri primjeni SILYMARIN kapsula rijetko se može javiti proljev.
U slučaju nuspojave, obratite se ljekarniku ili liječniku !

ROK VALJANOSTI
Otisnut je na pakovanju.
SILYMARIN kapsule se ne smiju primijeniti nakon isteka roka valjanosti!

NAČIN ČUVANJA LIJEKA
Čuvati pri temperaturi do 25oC.
SILYMARIN kapsule treba čuvati izvan dohvata djece!
Where is my Mind?
http://profile.to/ivazdunic/
Odgovori
zvuci interesantno taj silymarin, hm, pitam se.... prestala sam davno uzimati vitamine, noni, kombuchu.... sa svim sam napravila pauzu. trans su mi u granicama normale, za pcr jos ne znam nista. sta mislis ima li smisla preventive radi da pokusam silymarin, ili mozda nema potrebe?
Odgovori
Ma ne troši pare dok si zdrava :coolsmiley:!!!
Where is my Mind?
http://profile.to/ivazdunic/
Odgovori
mislis da jesam i dalje? :-\ nesto sam pocela strahovati da ovaj pcr kojeg izludi cekajuci nece bas biti ok... no, mozda me opet samo lagano hvata paranoja od odugovlacenja  :-\
Odgovori
op op op, popushih ja jos jedan minus  :Smile
Odgovori
ma, evo ti jedan + da smanjiš to pušenje! a silimarin ti ne treba. doktorica je barem meni rekla da sad ne treba. samo se ti drž' podalje od pive i smanji tu lulu. kol'ko dimiš? a za strepnju oko nalaza - evo ću te strefit tvojim oružjem - baby -think pink i redizajniraj opet malo po sivim si možđanima!  Big Grin Big Grin Big Grin
Odgovori
dimim dovoljno da se moze reci previse. no.... zadala sam si previse obaveza i opterecenja, pa polako ponovo imam napade paranoje. al' necu vise. obecali su mi do kraja mjeseca uplatiti zdravstveno, tako da se nadam da cu do polovine oktobra napokon napraviti taj pcr. pucam lagano..... AL' JAKA JE BLUKA!
Odgovori
Akutni virusni hepatitis
U ranim pokusima sa silimarinom u slučajevima akutnog virusnog hepatitisa, dobivena su izvješća o znatno kraćim hospitalizacijama (23 nasuprot 30 dana) kao i vremenu razvoja imuniteta na HBV kod pacijenata kojima je davan silimarin u usporedbi s onima bez silimarina. Nasumično odabranim  pacijentima (57) s akutnim virusnim hepatitisima A ili B, davana je doza od 70mg, 3 puta dnevno najmanje 3 tjedna te placebo. Bilirubin u serumu te nivo enzima (AST i ALT) bili su manji kod grupe kojoj je davan silimarin nego li kod onih kojima je davan placebo sa značajno većim postotkom pacijenata s normalnim bilirubinom (40 naprema 11) te nivo enzima (82 naprema 52). Ipak, silimarin nije imao nikakva utjecaja na proizvodnju antitijela kod HBV pozitivnih pacijenata. U slijedećoj kontroliranoj studiji pacijentima s akutnim virusnim hepatitisom (uzrok zaraze nije naveden) nisu pronađene značajnije razlike u jetrenim probama ili koagulacijskom profilu u grupi koja je uzimala silimarin u usporedbi s grupom koja je uzimala placebo. Trenutno ne postoje raspoloživi podaci o korištenju silimarina kod akutnog hepatitisa C. Temeljeno na trenutnim podacima, korištenje silimarina kod liječenja akutnog virusnog hepatitisa (A, B ili C) ne može biti preporuceno

damit pa kaj nasi lekari znaju da lece
joj pio silimarin ili pio placebo isto - :'(
Odgovori
Da, ali tu je rijec o akutnom hepatitisu. Nazalost, ovdje na forumu su vecinom ljudi sa kronicnom infekcijom.
O silimarinu se puno pisalo ovdje pa pogledaj njihova iskustva. On ne pomaze kod suzbijanja virusa nego navodno ima blagotvoran ucinak na jetru, sto je super za one koji su uslijed infekcije zadobili ostecenja jetre.

PS: Ovaj forum ima jednu izvrsnu opciju "Trazi", gore u desnom kutu. Upisite zeljenu rijec ili pojam i lijepo ce se dobiti popis tema koje se referiraju na rijec.
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
silimarin me uvijek osvježi i podigne - svaki mjesec se prisilim po 5-6 dana uzimati 2x2 kapsule, s tim što prah sasipam u žličicu, plastika od pilula mi je bljak. točno osjećam da mi je lakše od toga, kao i od shi-take gljiva za koje sam čitala da potiču proizvodnju prirodnog interferona, dakle imuniteta, u čemu je njihova snaga. za sada nije dokazano da išta od bilja i "alternative" može uništiti virus, ali pojedine biljke, gljive, tamnozeleno povrće i nezasićene masne kiseline (omega 3-6-9, ALA, LA i GLA) zbilja puno pomažu jetri da lakše radi i manje probada.

voljela bih znati koja još hrana potiče proizvodnju imuniteta, a nemam više volje kopati po internetu, predozirala sam tu temu...ako netko zna nek nam kaže...
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)