Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lažno pozitivan test?
(08-23-2007, 02:28 AM)MalaPrinceza link Napisao: da rezimiram kako sam ja shvatila.

obični test samo utvrđuje prisutnost antitijela u krvi. to znači da je moguće da je organizam sam stvorio antitijela kad je došao u kontakt sa virusom.
taj virus je mogao biti uništen no antitijela ostaju u krvi - to je lažno pozitivan test.
no, isto tako, mogu postojati i antitijela ali i virus čije postojanje se - kao i količina - utvrđuje kvalitativnim hCv PCR testom - e ovo je pravo pozitivan test.

jesam li dobro napisala? valjda jesam, razbih glavu razmišljajući.

Ovo je apsolutno točno,
al ajd me nemojte štrecati sa tim LAŽNO NEGATIVNIM-i onako sam kratkih živaca-nemam snage se još sad boriti i sa lažno negativnim mislima
Bemti-to nije moguće
Odgovori
Danas idem po novi nalaz, :o  drž'te mi fige. 
Odgovori
Vel'ke figeee O0!
Where is my Mind?
http://profile.to/ivazdunic/
Odgovori
kakav je nalaz???

e da, imam pitanje.
kad sam radila markere na hCv, ispala sam negativna - to je bilo u veljači ove godine.
u ožujku sam radila pcr i pokazalo se 20 127 IU/ml.

kako je moguće da je ono negativno a zapravo sam pozitivna?
jel to znači da nemam antitijela ili što već?
opet ubijam glavu razmišljajući.
Odgovori
Mislim da bi to značilo da si friško inficirana. Prvo se vidi virus u krvi, a za antitijela treba vremena da se "stvore". Obično oko 2 mj., a ponekad i duže. Ooo, pa onda postoji šansa da si među onih 20-ak % koji sami riješe bolest Big Grin Big Grin!!! Naime, tek nakon 6 mj. prisutnosti virusa se počne zvati kronični HCV. Samo ti čekaj još, pa ponovi PCR - a mi dotle svi držimo fige Confusedmitten:
Where is my Mind?
Odgovori
Smile
Odgovori
Evo me, čini se da nemam hepatitis. Smile Rekla mi je opet da dođem idući tjedan po nalaz jer kaže da sad na njemu nema potpisa od šefice. Išla je sama provjeriti test i, iako je rekla da službeno ne bi smjela ništa komentirati, kazala uz smješak da je sve u redu i da mogu mirno spavati. Nadam se da je to to, no nemam mira dok ne vidim na papiru. Big Grin
Odgovori
(08-29-2007, 05:45 PM)Benjamin link Napisao:Evo me, čini se da nemam hepatitis. Smile Rekla mi je opet da dođem idući tjedan po nalaz jer kaže da sad na njemu nema potpisa od šefice. Išla je sama provjeriti test i, iako je rekla da službeno ne bi smjela ništa komentirati, kazala uz smješak da je sve u redu i da mogu mirno spavati. Nadam se da je to to, no nemam mira dok ne vidim na papiru. Big Grin

Ma sve je OK O0 O0 O0

(08-29-2007, 05:31 PM)Winner link Napisao:Iva,a kako bi mogla biti negativna ona(DAJ BOZE)ako je josh prije chetiri godine batalila gluposti?!

Hmm, ja sam odgovarala na ovaj post iznad: veljača / ožujak... A nisam popratila da li je bilo prije kakvih nalaza :-[ :idiot2: (tj. nije mi memorija k'o nekad :buck2Smile
Where is my Mind?
Odgovori
Hvala na podršci Confusedmitten:, javit ću se ja još idući tjedan.  Big Grin (zakon je smajli)
Odgovori
(08-29-2007, 04:39 PM)iva link Napisao:Mislim da bi to značilo da si friško inficirana. Prvo se vidi virus u krvi, a za antitijela treba vremena da se "stvore". Obično oko 2 mj., a ponekad i duže. Ooo, pa onda postoji šansa da si među onih 20-ak % koji sami riješe bolest Big Grin Big Grin!!! Naime, tek nakon 6 mj. prisutnosti virusa se počne zvati kronični HCV. Samo ti čekaj još, pa ponovi PCR - a mi dotle svi držimo fige Confusedmitten:

je, al hCv mi je dijagnosticiran još pred nešto više od 3 godine.
a na svim nalazima piše kronični hCv.
danas sam pitala doktoricu i odgovor je glasio da se antitijela nisu ni stvorila jer mi je imunitet fucked up i sve to redom.
sad više ništa ne znam.

benjamin - držimo figgeee!!!
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)