Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ciscenje organizma
ima li neko ideju koji preparat je efikasan za prociscavanje, tj. ciscenje organizma??? cula sam od jedne poznanice koja fura makrobiotiku da postoji neki makrobioticki preparat, al' da me ubijete ne mogu da se sjetim sta je to... primam i vase savjete i ideje, dobro bi mi dosla detoksikacija!
Odgovori
Gladovanje uz puno vode ili svježe iscijeđenih sokova ako ti jetra nije jako oštećena. Kura mumiya u proljeće il jesen. Puno laganih šetnji uz duboko disanje na friškom zraku. Redovite kupke sa solju, sodom bikarbonom i jabučnim octom. Kod dugotrajnog gladovanja obavezno ispiranje debelog crijeva klistirima.
Makrobiotički preparat je vjerojatno green magma - sušeni ječmeni listići. To nije dovoljno samo za sebe ako se istovremeno ne živi jako jako čistunski.
Najtijebolje i najtijevažnije disanje jer njime izbacujemo oko 70% metabolita i prehrana bogata vlaknima koja "ribaju" crijeva kao npr. palenta.
Ne treba smetnuti s uma da je najvažnije izbjegavati loše prehrambene navike jer ako se nezdravo hranimo onda nikakvo čišćenje ne pomaže.
U tradiciji veda imaš panchakarmu koja se provodi na specijaliziranim klinikama.
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
imam knjigu "gladovanje uz sokove".... mislis da je to ok, sjecas se, moja jetra nije ostecena, ali pusim.... nikako da prestanem, kreten sam.... inace ni ne jedem nista zadnjih dana, samo cijedim narandze, grejp, jedem banane, i locem vodu.... ujutro smazem griz na mlijeku, zobenu kasu, jecam, i sl... pijem noni, preventivno, vise se "ufuravam" da je to ok nego sto jeste... ne mogu se klistirati, to mi nekako zvuci "horor"  :-\ .... i svakako setam, valjda je 10 km pored rijeke dnevno dovoljno  :idiot2:
Odgovori
bravo tec, kratko i jasno, prije svega jasno...

ti bluka lipo živiš i želiš još bolje, uvijek se može korak dalje (go bluka go!! O0), ljubomoran sam koliko šećeš danevno, i ja bih šeta bar malo... idi korak po korak, ne nekoliko odjednom, a klistir pričekaj dok ti ne dođe pod "normalno", nemoj se silit. I ja razmišljam o njemu, javim kako će proči...  :-[ :-[
Dobar sam ko kruh, svi bi me noĹžem rezali!  Angel
Odgovori
da, da, sve je super, ali sve to dobro neutralisem ovim smecem koje unosim kroz pluca... al' doci ce i taj dan  :tickedoff:
a glede setnje, nije to "odjednom", to su moje rute i prije terapije, i za vrijeme, i nakon.... desi se da omanem ponekad, a desi se da 10 km bude 6 km.... zavisi.... ali svakako to puno znaci!
Odgovori
Jer vi to mislite na onaj klistir koji si je dao Dino u "Dvornikovima" u onom Ayurveda centru (bit ce sad u nedjelju -sutra repriza), hi hi ?? Smile Big Grin Big Grin
Odgovori
To je Dino oduvijek želio  ;D
Ne, mislio sam na kućnu varijantu.
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Pa svaka varijanta s klistirom je horor...ne kužim kaj je trenutno to nešto in??? :o :2funny: :2funny:
Odgovori
Tek stiglo kod nas, lanjski snijeg... :Smile
Pri dugotrajnom gladovanju ispiranje crijeva je obavezno, ali takvo gladovanje ionako nije za nas jetraše prepručljivo. :'(
Odgovori
Nakon više novijih članaka od poštovanih autora prihvatila sam činjenicu da više nije dobro gladovati uz vodu, nego samo uz sokove.
sad se nemrem sjetit autora, ali svi govore o tome kako se otrovi već nalaze u našim stanicama (znate ono: majčino mlijeko zatrovanije od kravljeg, u SAD-u puno DDT-ja koji je tamo zabranjen destljećima, DDT i sl. u vodi iz Himalajskih izvora itd.) - pa kada gladujemo uz vodu, recimo da je očišćena od svega, mi počinjemo oslobađati otrove koji su već zatvoreni u našim stanicama i tamo miruju, za nas neopasni. Gladovanje s vodom ih otvara i aktivira... Tako da je bolje, tj. odlično je, uz gladovanje naše stanice zaposliti sa (svakako!) svježim sokovima.
Ako nekog ovo baš zanima mogu naći neke izvore, sjetih se da je pisalo i u knjizi Hanne Kroeger ("Zdravlje iz priode" ili slično).

Netko je spomenuo:

"green magma - sušeni ječmeni listići."

Kad bi to bilo tako nebi kutijica od 10 deka koštala 2 glave. Evo oko mene polja mladog ječma, kako da iz toga iskoristim barem mali dio za zdravlje? Jer sve će otić kravama...
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)