Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homeopatija
Homeopatija neistraženo područje? gggggggggg(zvuk sirene) - KRIVO! Nemam želje previše objašnjavati povijest homeopatije i njezine snage. Slično kao da kažeš da je Bog neistraženo područje, oni koji su ga tražili i našli znaju sve o njemu, većina nas koji živi od danas do sutra svejedno ne smije to zvati neistraženim područjem zbog vlastitih odabira Smile ništa osobno.

KOliko sam shvatio izlječenje terapijom prvenstveno ovisi o genotipu, pa ako si 3a i sam znaš da imaš velike šanse, i stoga SREEEETTNOOOO!!!!!! jUHU, kak je lijepo biti pred terapijom, puno sreće ti želim!
Probavao sam terapiju travama i korjenjem, nije bila dobro složena, ali siguran sam da može pomoći i iamo bih povjerenje, ali traži nekoga recept tko je baš na terapiji imao dobre rezultate!
Homeopatija direktno pomaže, ćak je dr,Vucelić rekao pacjentici od dr. Nešović da što god uzimala, da nastavi!

Vanesa, koliko sam shvatio kombinacije su odlična stvar jer riješiš dilemu koji je lijek bolji od dva dobra, ali dugoročno ljekovi u kombinacijamam možda nisu dobri (individualno). Ljek od tri koji ne pomažu direktno za tu stvar, rade na nekoj drugoj stvari i nešto što možda ne treba se mijenja, stoga klasičari nikada i baš nikada ne daju kombinacije.

Ja sam probao ta lyc, che, i magnesia muriatica i lyc me totalno pogađa, i vjerojatno ću nastaviti s njim, u petak se javljam za kontrolu...

Adio i još jednom svima sretna nova i puno zdravlja i laganu jetricu želim u novoj godini!
Dobar sam ko kruh, svi bi me noĹžem rezali!  Angel
Odgovori
Homeopatija liječi osobu u totalu a ne posljedice poremećaja kao alopatska - klasična medicina. Zato je homeopatija bliska Hipokratu, usmjerena je na održavanje zdravlja i ispravljanje poremećaja i ne može štetiti. Metode koje koristi za većinu Zapadnih znanstvenika su strana, ali nisu za sve. uskoro u kina dolazi sjajan film "Koji k...uopće znamo", preporučam svima za osvježenje ustajalih nam svjetonazora i nametnutih paradigmi stvarnosti koje uglavnom nismo sami birali.  >Big Grin >Big Grin >Big Grin >Big Grin Big Grin
Nije homeopatija neistražena nego se ne uklapa u postojeću paradigmu stvarnosti, u skup pravila kojima opisujemo svijet, kao Newtonova mehanika - ona nije točna iako je učimo u školi kao važeći sustav opisivanja stvarnosti. Npr. Rusi su jako napredovali na tom području i već desetljećima koriste elektromagnetske uređaje za liječenje. Ideja je da su elektromagnetska polja sustav koji je nadređen biokemijskom, na isti način djeluje i homeopatija. To je u fizikalnom smislu točno jer su sve biokemijske reakcije zapravo elektromagnetske prirode. Samo je to još u znanstvenom smislu još neistraženo i novo područje, iako iskustveno dokazano puno puta. Tesla, dr. Raymond Rife su primjeri Zapadnih znanstvenika koji su to znali. Magnetska rezonancija je zapravo Teslina zasluga. A Rife je napravio još '30 godina prošlog stoljeća mikroskop kojim se virusi mogu promatrati živi, što danas nitko na svijetu ne radi... >Sad dokazao je pleomorfizam - prelazak jedne vrste bakterija u druge, viruse kao uzročnike nekih vrsta raka...itd...
Nemojmo se zavaravati, ni biokemijska dinamika najobičnijeg aspirina nije istražena do kraja i puno toga se ne zna. Ono što se zna prikazuje se na statistički način, a što se sve u pojedinom organizmu događa kada ga uzme nitko ne zna. Relativno nedavno se otkrilo da svaki čovjek ima imunološku reakciju kada mu se aspirin samo prisloni na ruku...hihihihi napad alternative u tijeku hihihi  >Big Grin
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
(01-07-2007, 09:45 PM)tecumseh link Napisao: ...hihihihi napad alternative u tijeku hihihi  >Big Grin
tec, pa nemoj ljude zbunjivati Smile, čenjenica je da je homeopatija valjda samo još kod nas alternativa, a činjenica je da Prema podacima WHO (Svjetska zdravstvena organizacija) homeopatija je po broju svojih korisnika druga metoda liječenja u svijetu, odmah iza kineske tradicionalne medicine, treća je fitoterapija, a četvrta alopatska medicina (ova naša).

Homeopatija podržava lječenje drugim metodama, pogotovo za kirurgiju jer u našim ekstremnim načinima života ona je često nužna, kada treba amputirati nogu ili odstranti tumor itd,  iako na vrijeme otkrivene tumore homeopatija uspije riješiti da nestanu, ne znam s kojim postocima uspješnosti...
Odgovori
ma naravno, zlatar, znamo to Wink!
tec ti je u tome već desetljećima, al' kako do sad nije ništa konkretno pomoglo, mora se malo zezat :coolsmiley:! ali krećemo u nove potrage...
Where is my Mind?
http://profile.to/ivazdunic/
Odgovori
Rječcu "alternativa" uvijek rabim pod navodnicima jerbo npr. homeopatija nije i ne treba bit zamjena ičemu, podržavam integrativnu medicinu. No, znam za te podatke WHO ali to što je ljudi rabe to ne znači da je to "medicina". Taj naziv bi se po meni trebao odnositi samo na klasičnu medicinu.To što je velik broj korisnika ayurvede ili bilo čega (btw. to bi se dalo zvat medicinom) ne znači da je jednako priznata u svijetu. Više je kao toleriraju osim u Europi gdje ima dugu tradiciju kao i naturopatija i priznaju je i osiguravajuće kuće. Mislim da bi svaki homeopat morao završiti studij klasične medicine + homeopatiju i da bi ekipu trebalo strogo kontrolirat jer priznati ćeš, danas je svatko stručnjak  :Smile
Kad smo već kod toga, i shiatsu je priznat u EU kao jedan od 8 dobro istraženih i potvrđenih "stilova" pristupa održavanja itd. zdravlja.
Sve ovo pričem zato, jer su ljudi većino skloni "alternativi" pristupat na isti način kao alopatskoj medicini, daj pilule i liječi simptome što je krivo. I skloni su samostalno si prepisivati terapije, trošiti pare u apotekama na sumnjive dodatke prehrani, ići raznim iscjeliteljima i to smatrati liječenjem...Ili stavljati zrnca pod jezik pod firmom da ništa ne trebaju poduzeti nikakve promjene u svojem životu...takav pristup nije "alternativa", to nije ništa. Tvrdim da je 99% posto stvari dostupnih na tržištu magla, bilo das se radi o dodacima prehrani ili nekim drugim pristupima, energetskim terapijama i sl., ima puno šarlatana koji baratju poluznanjem i d"dobrim" namjerama. Zato pišem malo strože u nadi da će ljudi bar dvaput promisliti prije nego se prepuste u ruke šarenih reklama i obećavajućih lječitelja i terapija  Smile
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
(12-31-2006, 12:03 AM)bluka link Napisao: mislim da je promjena nacina zivota vazna, ali je najvaznija stvar promjena nacina razmisljanja. pozitivno razmisljanje cuda cini, ja sam zivi dokaz. posljedn ja dva mjeseca imam katastrofalne napade depresije (vjerovatno od terapije, iscrpljenosti, i iscekivanja rezultata pcr-a koji joooooooos nisu gotovi :tickedoffSmile, sto se svakako ocituje na cjelokupnom stanju mog organizma. sad se pokusavam "vaditi" iz te faze, jer vidim da si nikako ne cinim dobro. sto se tice homeopatije, mislim da svakako ima smisla, iako ja licno nisam koristila nikakve pripravke... ikad... jedino sto sam pila bio je noni sok. osjecala sam se bolje, ali ne mogu garantovati da je to 100% bilo samo zahvaljujuci blagodetima soka, vec i zbog mog licnog ubjedjenja da sok "djeluje"...
sad se samo dekam vitaminima....

To što veliš, niče jedna nova grana u medicini, psihoneuroimunologija, multidisciplinarni pristup koji je već jasno pokazao neke biokemijske mehanizme utjecaja emocija na zdravlje, poglavito imunitet.  Smile "poglavito", ha? ha? opet ko veliki  Smile
Odgovori
bok, tec, uskoro se vidimo, okvirno sam se dogovorio s Ivom za petak  O0 O0, pa ćemo mi naše stavove potvrditi, a koji su slični ako ne i jednaki! U svakom slučaju nije mi bila namjera ispravljati te već dodatno pojasniti tvoju poruku netkome u cilju promocije homeopatije.

Vezano za obavezno homeopat + doktor je uvedeno u europi i u sloveniji, ne mogu lječiti bez da su dr, tj. mislim da je dovoljno da imaju srednju medicinsku. Slažem se da je puno šarlatana, pisao sam o jednom kvazi homeopatu na vrbiku, ali ako ćemo prozivati potrebno je itekako prozvati prevelik postotak doktora opće prakse koji u punom smislu riječi ne poštuju hipokratovu zakletvu!!!! Takvi doktori si nakupljaju prelošu karmu...  >Big Grin Svaka pohvala dr. Hrstić, fakat mi se čini da je iskreno i srecem u tome da pomogne svojim pacjentima!!  Angel Angel Angel
Ja sam okružen s dvoje homeopata koji su najveće duše od ljudi koje poznajem, ali pustimo subjektivno, oni na homeopatskom faksu (koji traje dvije godine) uče anatomiju , patologiju i druge medicinske nastavne predmete, te koliko sam shvatio polažu hipokratovu zakletvu (za to nisam ziher). Moj šogi planira završiti i naprednu homeopatiju, također dvogodišnju, te planira (ako se sve posloži) odlazak u Indiju na spedijalizaciju kod nekog "guru" homeopata.

Jasno je da nisi doslovno mislio sa onih 99%, ali složio bih se s tobom na nekih 50%, pogotovo dodaci po alopatskim apotekama i supermarketima, dok s druge strane većina makrobiotskih i sličnih dodataka su potrvđeni da pomažu (npr. Miso od soje, izvrstan dodatak u juhe i variva, krcat vitaminima, 100% bio). Važno je u namirnicama razlikovati "organski" i "bio". Organski znači da nije genetski modificirano, ništa više, "BIO" je ono dobro, znači da je uzgojeno u prirodnim uvjetima (bar u većini slučajeva Smile)

Homeopatija nije uzmeš pilulu i riješeno, ali ona pomogne da poduzmeš korake koje odgađaš, činjenica je da smo odgojeni u takvoj kulturi i zaziremo od promijene!! Zato je jako bitno da dođeš homeopatu spreman otvoriti se fizički, mentalno i emocionalno!!, to i puno strpljenja i odjednom ćeš primjetiti da nevjerojatnim nizevima slučajnosti su neki tvoji problemi nestali! (što puno ljudi naposljetku misli da čak i nije zbog homeopatije  :idiot2Smile

Malo mi je neugodno nakon ovakvih dugih postova, pišite da nije pregrozno!! support me!! i am good guy! Angel
Adio
Odgovori
Ne bi se previše miješala, ne znam puno :buck2:, samo znam da meni mizo juha nije fina, ne mogu si pomoć! A tec, svako malo to radi...  :2funny:Nisam izdržala, sad bu se ljutio Wink!
Citat:Zato je jako bitno da dođeš homeopatu spreman otvoriti se fizički, mentalno i emocionalno!!
istina živa, tecu je jako pomoglo, dok još nije znao za hcv, i dobio "konstitucijski" Aurum (dr. Grčić)...

p.s. Petak  Big Grin!!!
Where is my Mind?
Odgovori
nisam probao tu miso juhu, obzirom na popularnost bojim se da ni nebudem  :2funny:, moja cura skuha juhu od 10 povrća, zasoli te doda jednu jušnu žlicu misoa na dvije litre juhe, miso se uopće ne osijeti, zapravo i ne znam njegov okus, samo znam da jušne juhe bez njega nemaju tako PUN okus... više se osjeti đumbir ili dr.
Zadnja juha je bila: cvijetača, brokula, riža, kukuruz, tikvice, mrkva, još puno toga, sol, miso i đumbir.
PETAK  Big Grin Big Grin Big Grin
Odgovori
Ma krivo sam se izrazila :-[... Isto to je miso, al mješavina soje i ječma (mugi miso)... pa on od toga napravi juhu... ili doda u nešto, a JA ODMA NANJUŠIM I NEEEE VOLIIIM  :crazy2:!
Where is my Mind?
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)