Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I, šta sad?
Nedavno sam dobrovoljno davala krv i naravno, stiglo mi je pisamce.... Pretpostavljam da ovako počinje svaka druga priča o hepatitisu. Nakon što sam prošla sve faze, plakanje, tuga, beznađe, bes, uspela sam da se pomirim sa situacijom koliko toliko. Iščitala sam sve što sam mogla da nađem na internetu ali jednu informaciju nisam uspela da pronađem a zaboravila sam da pitam doktora. Sledeće nedelje radim PCR test i rečeno mi je da tražim uput za bolničko lečenje. Kako izgleda taj test, koliko traje, zašto mora uput za bolničko lečenje i koliko se čeka na rezultate? Da nevolja bude veća, i mom mužu je potvrđen hep C. Ja sam obavila ultrazvuk i krvnu sliku, čeka me PCR i svašta još, pretpostavljam, a on tek treba da uđe u "proces" pretraga. Bila bih vam zahvalna da mi odgovorite na pitanje u vezi ovog testa. Nadam se da dobro gurate. Pozdrav svima! Smile
Odgovori
Pozdrav,Čarlica

PCR test je obično vađenje krvi iz vene,samo se radi posebna laboratorijska pretraga kojom se utvrđuje visina viremije,tj.broj kopija virusa hepatitisa C po mililitru krvi.

Laički rečeno,tim testom se vidi koliki je stupanj infekcije.
Da ne ulazim sad posebno duboko u to,tvoj doktor će ti najbolje objasniti šta to u stvari znači.

Sam test vremenski traje onoliko koliko treba da se uzme uzorak,tj.krv iz ruke...nekoliko minuta,ako imaš sreće.

Ne znam kakva je praksa u tvom gradu i zbog čega ti traže uputnicu za bolničko liječenje,ovdje kod mene ona nije potrebna već samo uputnica od dr.opće prakse sa naznakom HCV RNA PCR.

Mi ovdje na nalaz čekamo otprilike desetak dana.

Šta se ostalog o čemu pišeš tiče,nažalost... znam sve i sve sam to prošao jako davno,kao uostalom i svi ovdje.

Ako imaš vremena i volje,prošetaj malo po forumu...naići ćeš na jako puno toga sa čime ćeš se -nažalost-moći poistovjetiti.

Svi koji smo tu dijelimo istu sudbinu,i u svakom slučaju je čovjeku lakše kad zna da u svemu tome nije sam.

Tvoj problem neće nestati,naravno...ali vjeruj mi,može ti od jako velike pomoći u kasnijem periodu biti da se upoznaš sa načinima na koji se drugi ljudi nose sa tim.

I na kraju krajeva,postoji i svjetlo u toj priči jer ćeš naići na iskustva ljudi koji su pobijedili hepatitis C i već dugi niz godina žive bez njega i njegovih posljedica.

Živa mi bila,i drži se Smile

"AKO SI NAĹ AO PUT BEZ PREPREKA NA NJEMU,VRLO JE VJEROVATNO DA ON NE VODI NIKUDA"
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)