Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Povišeni ALT i AST enzimi
Srdacan pozdrav svima,

Jako mi je drago sto sam pronasao ovaj forum. Jer kroz zadnjih par dana umirem od muke. Naime imao sam nezasticeni spolni odnos pred jedno 2 mjeseca. Prosli tjedan sam bio na sistematskom pregledu gdje mi je ljecnica rekla da imam povišene ALT i AST vrijednosti (200 - 160). Koliko sam shvatio to je dosta poviseno i svakako nesto nije uredu. odmah isti dan sam isao na onaj brzi test slinom gdje mi je test na hiv i hepatitis c bio negativan. Međutim nemogu si pomoci a da si ne razbijam glavu o tome kako sam inficiran i da mi nema spasa.
Također, te ALT i AST vrijednosti sve više manje upućuju na oštećenje jetre u tjeku, tako da to može značiti da sam u akutnoj fazi, i da je test slinom lazno negativan Sad.
Sljedeći tjedan idem raditi detaljnije preglede. Međutim trebam najprije pronaći novog doktora opće prakse.
Neznam mogu li se nositi s pozitivnim rezultatima i neznam kako da to priopćim obitelji. Postoji li veća šansa izlječenja kod mlađih osoba ili barem kod ranog dijagnosticiranja bolesti? Ako da odmah bi propćio obitelji kako bi mogao preuzeti potrebite mjere za lječenje.

Hvala na odgovorima unaprijed.
Odgovori
Dragi Demiurg,

Ne mogu ti ništa konkretno reći na tvoju dijagnozu jer nisam stručan, ali ti mogu dati savjet iz svog slućaja barem kad je u pitanju odnos prema roditeljima,
prije 6 godina kada mi je detektovan Hepatitis B pao sam u paniku. ali sam istog trenutka rekao roditeljima i vjeruj teret mi je odmah pao, i imao sam veću podršku.Definitivno ne treba ti stres.

Sretno
Odgovori
Po tome što su ti povišeni enzimi, ne znači da imas hep. I nadam se da nemaš.
Za povišene enzime mogu biti drugi, manje opasni razlozi, zato nemoj toliko da se brineš.
A i test ti je neg. tako da nemaš razloga za brigu.
Zelim ti sve najbolje.
Poz.
Sve se deĹĄava sa razlogom!
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)