Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stupanj AKTIVNOSTI (nalaz biopsije)
Jooj, možda da pitaš nekog od doktora?? Ove opise baš i ne kužim :-\! Kužim da ima i "masnu" jetru....
A isto, ne piše jel je 2-3 /4 ili /6?? Po tome da je umjerena do teška bila bi valjda ta skala do 4, ali rekli nam da kod nas više ne rade po tom sistemu?!?! Nego po ovom do 6....
:'( :-\!

Daj ti pitaj nekog od doktora. Da bolje objasne. samo ti copy/paste Wink!
Where is my Mind?
http://profile.to/ivazdunic/
Odgovori
ma ne, skala je 1-6/6, ili ti ga 1-18/18 na ovim zbrojnim.

to je ozbiljno utoliko što nije za šalu, ali ako ti mama ne pije i drži se normalne prehrane siguran sam da neće biti problema i komplkacija (kuc kuc kuc)

ja imam 3/6 i 9/18, 25 god i imam najbolju namjeru najmanje do 70 dobacit  Smile

maja nemoj plakati, čuvaj suze za neke dobre nalaze!!  O0 O0

pozdrav  Confusedmitten: :-*
Dobar sam ko kruh, svi bi me noĹžem rezali!  Angel
Odgovori
ajd zlatar, malo pogledaj: http://www.abchepatitis.hr/forum/index.php?topic=117.0

Do nedavno se radilo i po Metavir sistemu (0-4, gdje je 4 ciroza), a sad se radi po Ishaku (0-6)... Makar nam se još ljudi jave da imaju nalaz x / 4!!
A drugi broj je stupanj aktivnosti (0-18)
Where is my Mind?
Odgovori
hvala, budem još jednom, svaki puta možeš još naučiti, iako sam to pročitao davno prije na drugim mjestima i s dr. Hrstić o svemu lijepo razgovarao, dr. Hrstić je divna, stvarno se svaki puta potpuno potrudi!!!

Hvala iva što se toliko trudiš da mi objasniš neke stvari, ali daj mi onda i jasnije napiši što sam krivo napisao??  :-[
Odgovori
(03-22-2007, 10:44 PM)zlatar link Napisao: ma ne, skala je 1-6/6, ili ti ga 1-18/18 na ovim zbrojnim.

Ma nije krivo, ali ide od 0. A i pitanje je po kojem sistemu je rađena biopsija, samo velim da nema samo 0-6/6 nego i 0-4/4 (tako da ako neko ima po skali 0-6 nalaz 2-3, bolje mu je nego onome kome je rađeno po skali 0-4... ajmee  :crazy2Smile

Inače, sad od zubara, malo prije, boli, boli, sutra idem na put, boli, jurim naokolo već danima i boli i to mrtvi zub, tj. kost... i sutra putujemo i ja jedina naravno imam vozački
Where is my Mind?
Odgovori
Hval puno na odgovorima,
nadam se da ce zdrav zivot biti dovoljan da mi mama jos duuugo dura,od kada smo saznali za hep stvarno se pazi, vec 2 godine, ali eto, nalazi su fuj :-\.  Pribojavala sam se da je onaj 3/4 a ne 3/6, da je 3/6 ne bi se bas moglo zvati teskom fibrozom,ne? Nigdje ne pise na nalazu. Ne kuzim, odakle joj masna jetra kada nista masno ne stavlja u usta ??? a nije ni bucka!!
Fuf :crazy2:,do boljih nalaza :crazy2: :crazy2:

Hugs 
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
To s masnom jetrom (koliko se sjećam :-[) i nema jako puno veze sa prehranom. Znam da je češća kod alkoholičara, pa hoće kod genotipa 3 HCV-a, pa onda zbog xy faktora :idiot2:, valjda i genetski?!
Ma samo ne paničariti :-*!
Tebi je sve novo, a ja sad kad se sjetim kako mi je bilo kad je tec dobio nalaz 5/6 (nekompletna ciroza) koja panika me ulovila, ali i sa 6/6 se živi i nije kraj svijeta :coolsmiley:! Kod jetre je dobro to što ništa ne ide preko noći ^-^!
I aktivnost nije jako visoka, umjerena Wink!

Držim fige za dalje Confusedmitten:!
Where is my Mind?
Odgovori
Hvala na rijecima podrske Iva i Zlatar, eto mi se odmah razvukao  ;D. Da nije ovog foruma vjerovatno bi vec bila prosarana sijedima :crazy2:
Istina,SVE mi je ovo novo i treba vremena da se covjek sazivi sa novom situacijom :knuppel2:.

LjubacConfusedmitten:   

You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
Ma svi će ti na ovom forumu rado pomoći, pogotovo s toplim riječima, samo je već neko vrijeme nekakvo zatišje, tko zna, možda pred buru  Wink

:-*
Odgovori
Evo me nazad, nisam se javljao skoro 6 godina, i od NG odlučio se na liječenje...do sada obavio biopsiju, ultrazvuk abdomena i psihijatarski nalaz (pošto sam bio intravenski ovisnik, treba potvrda o apstinenciji, što nije bio problem, nego je problem što imam dijagnozu teške depresije, promjena osobnosti i PTSP, pa se psihijatar boji utjecaja liječenja na psihičko stanje, što se tiče ovisnosti je sve OK). Krvna slika je OK, skoro kao da nemam hep C, genotip 1A (hehe, zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano), od, ajmo ih nazvati nuspojava bolesti, najviše me muči što nemogu spavati po noći, a po danu mogu cijeli dan ak treba, legnem u ponoć, ali dok ne svane nemogu zaspati nikako...užas, i slab apetit, jedem tek navečer oko 6 sati, rijetko ranije. Alkohol povremeno par piva, lijekovi subutex, xanax i calixta. Interesira me ova biopsija, ovak piše, a ja to ništa ne razumijem...Stiffness (Kpa) 7,8  IQR (KPa) 3.6 , CS (KPa) 7,4, i ultrazvuk abdomena: jetra parcijalno vidljiva, veličinom lagano preko gor. granice normale, inače b.o. (ovo, ultrazvuk mi je 90% jasno, no ove brojke o biopsiji ne kužim, GGT i ALT OK...Doktorica kaže, riješit ćemo i nije se baš potrudila puno objašnjavati, kaže da ćemo više razgovarati kada donesem drugu potvrdu da sam čist od droga (moraju biti dvije potvrde u razmaku od 3 mjeseca, no to nije problem jer sam čist već 9 godina), psihijatar baš i nešto ne izgleda optimističan...čitam dosta o nekim novim čudima od lijekova, preko 90% izliječenje itd...Eto, to je to, ako netko može prokomentirati nalaze biopsije bio bi zahvalan...sretno i nadam se najboljemu...jer ti novi lijekovi koji se spominju, pa i sam način biopsije bez igle je već veliki napredak i optimista sam, sam da me psiha ne zezne ....valjda bude bolje...HCV i depresija  :knuppel2:  , ostalima  Wink
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)