Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stupanj AKTIVNOSTI (nalaz biopsije)
Haha, što se godina tiče, evo ga Tec ima skoro 45, a mnogi misle da je mlađi od mene (36) ili tu negdje  :crazy2: ;D, a ima hcv bar 20 godina, ako ne i više >Sad

Čuj, na terapiju se ne kreće ako nemaš oštećenje veće od 2/6. Makar se sad polako stvari mijenjaju, nadam se (znam da su neki i s manjim krenuli).
Tebi je jetrica super, i aktivnost minimalna. U godinu i pola se ništa strašno ne može desiti, bez obzira na lijekove. Ništa nije preko noći, NE paničariti!
Kod nekih se brže razvija, kod nekih sporije, i nema tu nekog pravila. Ne može se reći "koliko" se oštetila u godinu i pola.
Npr. znamo čovjeka koji ima preko 20 godina hcv, pio je i ništa nije pazio i ima minimalno oštećenje i 40-ak godina. S druge strane ima slučajeva gdje u 10-ak godina dođe brzo do značajnog oštećenja. Dakle...  :o 8) Tongue

Čuj, samo NEMOJ piti alkohol. A lijekove, što rjeđe. Ono, kad se mora!

Ja osobno mislim da bi trebao popričati sa svojim doktorom i ako si spreman na terapiju i zadovoljavaš sve uvjete, kreneš Wink. Kako si genotip 3, sad bi trebao doći i pegilirani za trojku i onda ODMAH lijepo... I za 6 mj. si ZDRAV... Točka! HCV Genotip 3 je "najizlječivija" virusna bolest na svijetu Wink :coolsmiley:

Sretnoo Confusedmitten: Confusedmitten:!
Where is my Mind?
http://profile.to/ivazdunic/
Odgovori
hmmm.... dakle, mene su strpali na terapiju iako nemam ostecenja! e sad, ja i dalje smatram da je to bila ispravna odluka, sto moja, sto mojih doktora.... da sam cekala jos neko vrijeme, ko zna kako bi sve u meni podivljalo obzirom na to da je dijagnoza hepatitis C virosa activa.... mozda je kod nas drugacije nego u HR?
Odgovori
(01-19-2007, 12:51 AM)sturmz link Napisao:Koliku sam stetu dodatnu mogao nanjeti u 1.5 godina nepaznje? Trebam li obavezno ponoviti biopsiju sada? Zadnji PCR raden prije 2/3 godine, trebam li to ponoviti?

Meni se za godinu dana PCR sa 4200.00 povecao na 4406000.00 :o Mislim da trebas ponoviti analizu.

Odgovori
Ne paničariti!
Naravno da nije dobro kad je tako skočilo, ali uvijek je moguće da je ovaj jaako niski PCR bio i pogrešan :coolsmiley:. A nisu još dokazali neku povezanost viremije i stupnja oštećenja (što meni UOPĆE nije logično, ali tako kažu :idiot2Smile

Ali, Sturmz, napravi i ti PCR ponovo Wink
Where is my Mind?
Odgovori
(01-19-2007, 01:10 AM)sturmz link Napisao:Nisu svi ljudi jednako jaki niti psihicki stabilni.
Jednom nogom sam bio u grobu, jedva sam se izvukao ziv (nekoliko teskih operacija), izgubim posao, propadne mi studij i na sve to se jos zaljepi jedna neizljeciva bolest. Kada procitam sve navedeno mislim da sam cak lijepo i prosao mogao sam vrlo lako doziviti slom zivaca ili nesto gore.
Nikoga s kime mogu razgovarati, nigdje gdje se mogu olaksati, sam klinac napusten od svijeta se mora nositi sa takvim stvarima, nekako mi je logicno da je potiskivao sve dublje, da je odbijao vjerovati podsvjesno da se to njemu desava, da priznajem ja sam slabic.

Danas imam 22 godine, osjecam se dobro i svaki dan se budim s osmijehom na licu. Danas imam posao, danas se mogu uzdrzavati. Danas sam odrastao i osjecam da imam mnogo razloga za zivot. Danas sam imao jedno strasno iskustvo u epidemioloskoj ordinaciji (vise u novoj temi) i danas sam ovdje dosao po savjet jer sam odlucio da se necu predati tako lako nakon toga. Danas sam dobio podrsku svoje majke.

Genotip 3a, hvala.

Nadam se da ces se i DANAS malo javiti Smile
Eto , ak nist drugo bar imamo srece sto imamo najizljeciviji genotip uz najkracu terapiju  Big Grin

Odgovori
  Sturmz reče:

Citat: Sto se desava, trebam li se ja lijeciti ili mogu bez terapije jos godinama? Nisu li lijecnici tada mogli spasiti jedan mladi zivot od 16-17 godina nego pustiti da gorim u vlastitom paklu sve ove godine, najbolje godine zivota su mi prosle na teske psihoze zbog ove bolesti, pomisli na suicid i smrt i slicno.

Moj slučaj je, ako nisi pročitao ranije: imam 45 godina, stadij fibroze 5/6 (ciroza), prošao terapiju, nisam se izliječio, radi bolesti i terapije sada sam na inzulinu 1x dnwevno...da ne nabrajam. Moguće je da sam bolestan već 25 godina, više ili manje, ne znam. Počeo sam se liječiti prije 14 mjeseci. Ne brinem previše, što s obzirom na tvoje nalaze preporučujem i tebi! Smile Wink

Mislim da si imao ozbiljnijih psihičkih problema, kao odgovor na dio tvog posta koji sam kvotao. Nadam se da ti je sada bolje. Tvoj glavni problem kada si imao 16 godina očito nije bio hepatitis C; ne bi ti danas trebao biti primaran, s obzirom na tvoj genotip i stanje bolesti, uskoro ćeš dobiti terapiju i izliječiti se!  Smile Smile
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Da, Tec je u pravu kad kaže da si sigurno imao neke druge probleme sa 16 g. To sam i ja pomislila čitajući tvoje postove. A spoznaja da imaš Hcv je samo pogoršala tvoju tadašnju situaciju (na žalost)  Sad
Nije sve crno kako si postavljaš. Ali nekim ljudima treba stvarno puno više vremena da prihvate nove (grozne) činjenice. Meni je isto tako trebalo par godina, a isto sam na samom početku doživjela užasne reakcije od dr i za sebe a i za kćerku. Ti neki dr  su totalni kreteni...Treba ih izbjegavati i otići onima koji će s tobom popričati, a vjeruj ima ih.
Prema tvojim izjavama do sad, ne znam kako bi se trebala ponašat i razmišljat moja kćerka od 9 god. Ali ona je sretno djete, zna da je bolesna al se ne da!!!!!!!!!!!
Potraži pomoć od psihologa, Iva je dala kontakte već više puta, sigurno će ti pomoći. Smile Smile A i mi smo svi tu da si jedni drugima pomažemo. Smile Smile Smile
Odgovori
Sturm, ostavi se malodušja i budi zahvalan što imaš 3a.  Živi normalno, samo izbjegavaj alkohol i pazi na svoje rane i ranice.

Žao mi je zbog tvog odnosa s ocem, žalosno je kad fakat čekaš da osoba koja te stvorila umre, ali tu ne možemo ništa, ti najbolje znaš što si proživio u svoje 22 godine i zašto tako osjećaš. 

Kad jednom počneš terapiju - a tvoja će trajati 6 mjeseci - vrijeme će ti proletjeti, odnednom će tih 6 mjeseci biti gotovo, i dalje ćeš nastaviti život normalan, izliječen, samo ćeš u razgovorima spominjati da si "nekad davno imao hepatitis C".  O0
Odgovori
24 tjedna je čak manje od 6 mjeseci Wink ^-^
Where is my Mind?
Odgovori
Mama je upravo dobila nalaz svoje prve biopsije, molim vas ako mozete prokomentirati..plz
Lobularna arhitektura je blaze do umjereno narusena prosirenim portalnim prostorima iz kojih se pruzaju vezivni tracci u okolni parenhim. U portalnim prostorima je srednje obilan mononuklearni upalni infiltrat. Nadje se pokoja rijetka piece-meal nekroza, ali su zarisne nekroze brojnije. Takodjer se nadje pokoja masna promjena. Vidi se pokoji ground-glass hepatocit [koji vrag je to, uzasno zvuci].
Piece-meal nekroza 1, zarisna nekroza 3, portalna inflamacija 3, fibroza 3. Ukupni numericki score 10,tako da bi se radilo o umjerenom kronicnom hepatitisu sto se tice gradusa,a sto se tice stadija radilo bi se o prijelazu iz umjerene fibroze u tesku fibrozu, odnosno iz stadija 2 na 3.
Kakva je prognoza za ovakav nalaz, da li se moze zaustaviti fibroza? Jel' bi trebala pod terapiju, HBV DNA 560 000..
Uf, malo mi potonule ladje, sve bonaca... :-\ :'( 

You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)