Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reci ili cuvati tajnu
Otvaram ovu temu jer sam i sama imala nedoumice kada sam pocinjala terapiju.
Naravno kada sam saznala da imam Hepatitis C, rekla sam mom partneru, obavestila bivseg muza da se i on testira, rekla sam mojim setrama i dve najbolje drugarice koje su se vec godinama pokazale i dokazale kao pravi prijatelji. Znajuci da ima nuspojava tokom terapije, imala sam veliku dilemu da li da kazem svojim radnim koleginicama iz iste kancelarije (ima nas 6 u jednoj prostoriji) kako bi me lakse razumele: moju nervozu, strepnje, nesanice, svrabez...Jedna od njih je i meni poverila svoju tajnu, da su jos dvoje dece od dva razlicita muza, pa sam mislila reci mozda samo njoj...
Onda mi je rekla medicinska setra koje je vodila terapiju da bolje nikome ne govoriti jer su ljudi cudni i ja sam je poslusala. Hvala nebesima sto su mi drzali jezik za zubima.
Ljudi se menjaju, cudi se menjaju.
Kod nas je pukao neki skandal u birou, sve su se koleginice posvadjale i svaka izdaje tajne sto joj je rekla ona druga. Pravi kokosinjac!
Na kraju sam shvatila da ozbiljne stvari kao sto je ova nasa, bolje ne deliti sa radnim kolegama, reci samo najblizima.
Sada sam sretna do neba sto to niko od njih na poslu nije znao. Slagala sam da imam hormonske probleme.
Ne znam kakva su vasa iskustva, ali ako mislite da cete dobiti pomoc i podrsku od radnih kolega, racunajte na 0,001%. Svi ostali ce jedva docekati da imaju temu za trac.
Ima li neko suprotna iskustva?
Odgovori
Ja imam suprotnih iskustava...
Mene niti da pogleda tko, nakon te izjave i sam se zapitam: Što's to išo pričat.
Bolje ne pričat bez potrebe i stvar sasječ u korjenu.
Da to ne utječe na stav ljudi, teško reći.
No, ja iza toga kažem i da  sam izliječen, pa gledam one face i slušam istu izjavu: "A ,kaj se to može zlečit"
Ja tada kažem: Može, može"
Hm. Hvala Leo za dobre želje u vezi prolječa. Svakako se drži i ti i uživaj.
Ciao
Sad samo nastavi dalje..
Odgovori
ja ima opet sasvim suprotnih od fajterovih Smile

svima kojima sam rekao su to prihvatili bez problema i rekli su mi da im je drago da sam iskren. i nisu se prestali družit sa mnom nego naprotiv krug se samo povećava  Confusedmitten:

kod mene na poslu svi znaju. bolje da znaju jer nikad ne znam kaj se može dogoditi na poslu pa će se ovako moći postaviti u toj situaciji.

uglavnom svima je drago da sam im rekao.
D.
Odgovori
Sram me pitat ali baš sam naveo u nedavnom postu, da mi je teško skontat tko je u kakvoj situaciji sa virusom i liječenjem itd...
Spideru, ti si izliječen?! Ja sam stavio u polje za tekst osobne poruke, svoje stanje. Time možda tko, krajičkom oka uspije uhvatiti tekst u kojem piše, da sam izliječen i cijepljen. znaš li, da ne znam tvoju priču a u tvojim postovima, dosada sam našao previše postova o stanju foruma, serverima...  Malo se razmem u to ali bum potražio još. Sigurno si negdje spomenuo, što me povrh svega zanima.
???
No nije niti važno, vjerujem da si zdrav, jer tako djeluješ  ^-^
Sad samo nastavi dalje..
Odgovori
Spider, zaista mi je drago cuti i drugacija misljenja i iskustva - znaci, nije svet totalno propao. Medjutim, u tvom slucaju ima jedna olksavajuca okolnost a to je da si MUSKO, a verujem da su ti i kolege masom muskarci, te oni rezonuju malo logicnije od zena i ne koriste tu informaciju koju smo im dali za low blows (niske udarce). Neka mi sve zenske osobe na forumu izvinu za ovo, ali je zaista tako. Nisu ni sve zene ni svi muskarci isti, ali vecina je znacajna.
Ja sam ipak sretna sto nisam nista pricala, a jos srecnija sto sam islecena pa i ne moram´.
Pozdrav svima, hvala sto ste odgovorili na temu!
Odgovori
Baš zato, što si izliječena, reci ako treba.
Hvala mojim andjelima, koji su mi digli Karmu.
Pozz
O0
Sad samo nastavi dalje..
Odgovori
Kopirao sam dio teksta svog prvog posta od prije dvije godine
Tada sam napisao:

"Mojoj široj obitelji, kao i mojoj radnoj sredini poznata je moja bolest.
Obavijestivši ljude s kojima radim, želio sam ih pripremiti na situaciju moje smanjene radne sposobnosti.
Srećom nisam imao razloga smanjiti količinu poslova. Sve svoje obveze rješavam kao i prije nastupanja ovog stanja.
Nisam zbog informiranja kolega doživio nikakvih neugodnosti u ovih godinu dana.
Ne znam zašto bi bilo tko zbog bolesti bio stigmatiziran ili šikaniran.
Nisam prvi u svojoj sredini s ovom bolešću, pa i ne znam da je bilo tko imao neugodnosti zbog nje."

Situacija ni danas nije drugačija
Kao i kod Spidera
Svi koji su mi prijatelji znaju zašto se kod pozdravljanja ne ljubim,
Znaju kako se ponašati u slučaju da mi zatreba pružiti prvu pomoć,

Ja nisam ni u šali čuo negativan komentar na račun bolesti

Nemamo svi iste životne situacije pa ne mogu reći je li za svakoga dobar ovaj pristup

Odgovori
Ja sam uveo pravilo, ovog ljeta, da se ne ljubim pri upoznavanju. Svejedno, nema veze sa bolešću.
Sad samo nastavi dalje..
Odgovori
Stavim ovaj post dole i odem na Facebook. Tamo sam jutros chatao s nekom ženskom.
Sada vidim, jer nisam ostao za compom, da je napisala: "aha, ti voliš biti bolestan, ha? zašto?"
Sad samo nastavi dalje..
Odgovori
Bogami, ja se ljubim kad se pozdravljam, a ako je mladji i zgodan muskarac u pitanju, moze i filmski hahahahaha
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)