Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steatosis Hepatis
Pozdrav

Vjerovatno je ovoj temi ovo mjesto prikladno
U zadnje vrijeme sam u vecim kolicinama konzumirao alkohol
Na ljekarskom pregledu za posao u afghanistanu otkrili su mi visoke ALT i AST , markeri na hepatiti su pokazali da nemam hepatitis A B C a ostale vrijednosti su bile u normali.
Na prvom mjerenju ALT je bio 240 a AST 178 kroz dva dana sam ponovo mjerio vrijednosti su bile ALT 313 AST 152
nakon ovog mjerenja sam krenuo sa dijetom izbacivsi alkohol iz upotrebe a ljecnik mi je prepisao da pijem silymarin i hepalip forte osim toga poceo sam da pijem i articoku 4 dana poslije toga vrijednosti ALT su 260 dok je AST pao na 88,8
molim za savjet sa cim cu najbrze da skinem ove vrijednosti posebno ALT i koliko bi to otprilike trajalo kako bi sto prije mogao ponovo da odem na razgovor za posao jer vec par mjeseci sam nezaposlen
od juce sam u prehranu ubacio riblje ulje i med a inace sam na povrcu, vocu, zitaricama, a od mesa puretina i piletina, ulje maslinovo ....
inace nisam bio fizicki aktivan pa me interesuje uvodjenje voznje bicikla 5-10 km dnevno
imam 35 godina visok 165 i tezak 79 kg

Hvala
Odgovori
(02-26-2011, 06:17 PM)Jura link Napisao: Pozdrav

Vjerovatno je ovoj temi ovo mjesto prikladno
U zadnje vrijeme sam u vecim kolicinama konzumirao alkohol
Na ljekarskom pregledu za posao u afghanistanu otkrili su mi visoke ALT i AST , markeri na hepatiti su pokazali da nemam hepatitis A B C a ostale vrijednosti su bile u normali.
Na prvom mjerenju ALT je bio 240 a AST 178 kroz dva dana sam ponovo mjerio vrijednosti su bile ALT 313 AST 152
...vrijednosti ALT su 260 dok je AST pao na 88,8
molim za savjet sa cim cu najbrze da skinem ove vrijednosti posebno ALT i koliko bi to otprilike trajalo ...

Jura

Pozdrav Jura

Mi nismo liječnici i ne usuđujemo se tumačiti Ti ove nalaze
Kao što kažeš markeri na virusni hepatitis pokazuju da virusni hepatitis nemaš
Mjere koje poduzimaš, prelazak na zdrav režim ishrane jesu dobra no nedovoljna mjera.

Moraš s svojim liječnikom dogovoriti dodatne pretrage kojima ćeš utvrditi o čemu se kod Tebe radi kako bi znao što Ti je činiti

Inače ovo je mjesto rezervirano za oboljele od virusnih hepatitisa

Pozdrav 

Odgovori
Diagnoza u prevodu je masna jetra sto mi je rekao moj ljecnik
ja sam mislio da na ovom forumu mogu dobiti neki savjet vezan za prehranu jer se ovdje radi o bolestima jetre kao sto kazes virusnim ali jetra je jetra
od jednog clana sam dobio preporuku da koristim ALA, Selen i Silymarin pa sam nakon istrazivanja saznao da je to super kombinacija za oporavak jetre na cemu sam zahvalan
Odgovori
Drmaj po Grejpu.
Sad samo nastavi dalje..
Odgovori
ove su vrijednosti bile 20.2  ALT 313 AST 152
od tada ot tableta pijem:
Hepalip forte
silymarin
articoku
vitamine za trudnice (to sam imao kod kuce Smile )
a 27.2 sam ubacio i ALA i Selen
od hrane najvise: mrkva, cvekla, bijeli luk (cesnjak), kelj, brokula, zob, integralna riza, hljeb od integralnih zitarica, puretina, piletina, sirutka, zeleni i zuti caj, med, jabuka, narandza i grejp, maslinovo ulje i jedna kasika ribljeg ulja dnevno
3.3 cu ponovo da idem vaditi krv da vidim kakve su transeminaze

mozda nekome pomogne

Jura
Odgovori
Možda pomogne i tebi. Ciao
Sad samo nastavi dalje..
Odgovori
3.3 ALT 180, AST 61
Odgovori

Trend je pozitivan !!!

Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)