Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pissed off!!!!!
Dobar dan junaci i junakinje
bas sam se vratila sa kontrole i imam neke zanimljive detalje- interesovalo bi me sta mislite o svemu.
Uzela sam rezultat analize krvi od 19.10 (prvi pcr posle 4 nedelje) sa padom virusa na 250 IU/ml.
Secam se lepo, kada sam zvala telefonom i pitala za ishod, da mi je receno kako je to super, skoro kao nista, kako bi trebalo posle 3 meseca da  budem negativna i da terapija traje 6 meseci.
E, pa danas sam cula drugu pricu- cak je lekar licno dosao da mi kaze....
U fazonu, nema sanse da se terapija skrati na 6 nedelja u svakom slucaju jer je pocetni broj virusa bio 28.000 IU/ml pa jeste spao, ali nije totalno negativan, tj, veoma je rezistentan....
Ovo mi se uopste nije dopalo, pre svega sto mi je prvo receno jedno a sada drugo, a rekla sam lekaru da jednostavno necu pristati na terapiju od 48 nedelja- i oboje su se vrlo uzbudili i lekar i sestra- u fazonu kako oni nista ne profitiraju od moje terapije i kako mi samo zele najbolje za moje zdravlje.
Onda sam ja pitala- sta ce se desiti ako broj virusa posle 48 nedelja bude veci nego na pocetku?
Pa, kazu, to niko ne moze da garantuje.
Da navedem bitne vrednostiSadove poslednje desno su od 19.10.09)

GOT 40,U/I (treba da je do 35,4) ---39----------70
GPT 50 U/I (treba da je do 35,4)----55----------56
Hematokrit   48 % (treba da je 36-46%)---43%--41
MCV  100 (treba da je 78-98)--------------92---91
Leukociti- 3,4 Tds/ml (4,0-9,4)------------------3,3
Limfociti – 45,9 %  (25-40%)-------------------40,6
Monociti – 17,6 % ( 2-13 %)------------------- 17,2
Neutrofili---36,2 % (50-70%)--------------------41,3

Sto se nuspojava tice, najvise mi smetaju suve oci. Sta vi stavljate? Kapljice, kremu?
Kosa mi malo vise opada, ali jos nije tragicno, malo sam i razdrazljiva ali nije tragicno,
umorna sam i stalno mi se spava- sto je tragicno! Jedva podignem guzicu jednom nedeljno da odem u teretanu i odradim program...
i jos tragicnije, imam odlican apetit, sve mi se jede i nisam oslabila ni gram!
Ponovna kontrola 21.12.09 (valjda su mi dosad uzeli 3 litra krvi za sve ove analize).

Znaci dva su pitanja: zasto su se toliko uzjogunili kad sam rekla da necu terapiju duze od 6 meseci- pa tek sam izmedju 9 i 10 doze- i sta koristiti za suve oci?
Pozdrav i zelim vam dobro zimsko raspolozenje (jbt, ne mozemo ni kuvano vince da gucnemo...)
Annamaria

Odgovori
Anamaria ne vidim razlog da praviš sama sebi problem i to tamo gdje problem u suštini i ne postoji.
Ne znam šta su ti rekli na početku terapije ali neki standard i jeste 48 sedmica trajanje terapije i čemu tolika drama oko toga? Naravno svi bi mi željeli da terapija traje kraće  ali naj bitnije je pozitivan ishod na kraju.
Što se tiče suvih očiju tu ti nemogu dati neki savjet naime ja taj problem nemam.
Dakle predlažem ti da se smiriš i hrabro nastaviš terapiju do kraja a mislim da imaš neuporedivo bolje uslove u Njemačkoj nego mi u ex Jugoslaviji.
A čaša kuvanog vina mislim da ne škodi a koje to zaista čaša i ako je to lupam u dest dana.
Pozdrav i svako dobro!
Odgovori
Slazem se sa Unikatom bez panike.
Oni prate te sablone lijecenja. Samo sretnici 10 -15 % ljudi koji postanu negativni u 3-4 sedmici prestaju terapiju sa 6 mjeseci ali koliko je i to dobro. Tvoj broj virusa je jako mal ali bolje da si na sigurnoj strani nego da dodjes na pola puta 6 mjeseci i nedaj boze nikome sto se kaze opet sve ispocetka..
Misli na pozativnu stranu kako reagujes na lijek i da sve to tako ide fino. Ima jako puno ljudi medju nama kojima terapija nista nije pomogla i koji nikad nisu dobili sansu da nastave sa ljecenjem dalje a moguce da bi ih izljecilo poslije duge terapije 72 sedmice....
Pozdrav
Odgovori
Ja vjerovatno nisam podobna osoba da ti dajem savjete zato što nisam bila na terapiji,ali ja to nisam ni htjela.Ti si se odlučila  za nju i ne vidim nikakv razlog da ti sad  kad si na pola puta odustaneš.Čitala sam tvoje postove jedva si čekala da kreneš sa lječenjem zato sad se smiri  sve ide kako treba virus se povlači i treba ga istjerati do kraja.STARIJI BI REKLI STRPLJEN SPAŠEN.Sretno dalje i ne odustaj. :bonk: :bonk:
Odgovori
Pridružujem se društvu

Leonardo, normalna je posljedica terapije pogoršanje krvne slike.

Viremija Ti je pala vrlo nisko, gotovo je nestala, to je ohrabrujuće, no još nije gotovo.

Nemaš razloga inzistirati na skraćenoj terapiji
Nitko pametan i dobronamjeran te neće podržati u ideji da skratiš terapiju

Odradi ovo kako treba i veseli se kada iz ovoga izađeš čista i slobodna.
Čemu riskirati? :bo:

Pozdrav! O0

Odgovori
ET- mozda si i u pravu sto nisi ni pocinjala. Rizik je uzasno veliki a sanse jako male.
Ja se bas nisam jako radovala pocetku terapije, koliko cinjenici da moze da se oslabi i do 10 kg
a sada vidim da je radost bila uzaludna :'(
ako ovako nastavim- isti apetit a aktivnost se smanjuje, jos cu imati i dodatnih problema sa obesity- gojaznosti
Pre terapije sam mogla po 2 sata u teretani, aerobik, tegovi, step, bicikl
Sada se vucem od masine do masine, zevam dok radim tricepse, a ako legnem za trbusnjake- mislim da bih zaspala na onoj strunjaci....
Sto se hrane tice, ja tucem 2 limuna dnevno sa 2 l vode, mandarine, svez ananas, spargle, cveklu i sok od cvekle, sargarepe, kokice, visnje, borovnice u kompotu- i danas sam nasla sveze maline. Pored toga dragi su mi kolaci, cokoladice, med, orasi, musli, MESO  >Big Grin (u subotu pojedoh, neka mi Bog oprosti, citavu kolenicu sa grila ali samo sa salatom i limunom) i da ne nabrajam dalje....
Uzela sam neke kapi-gel za oci u apoteci pa cemo videti koliko pomaze.
Do sada me sreca uvek pratila, pa sto bi sad odustala????
Odgovori
Ja uvjek mislim dok čovjek može jesti da je onda zdrav.
Zato jedi i dalje kad dođe bolest što ja ne želim nikom otići će i kile.
Napiši mi molim te koliko to ti imaš kg.kad je to takav problem.
Ja sam visoka 1,68 i imam70kg.da se bediram zbog toga e neka mi je to
najveća briga u životu.Pozdrav. O0 O0
Neka te sreća prati ma gdje bila.
Odgovori
(11-23-2009, 08:16 PM)leonardo link Napisao: ET- mozda si i u pravu sto nisi ni pocinjala. Rizik je uzasno veliki a sanse jako male.
Ja se bas nisam jako radovala pocetku terapije, koliko cinjenici da moze da se oslabi i do 10 kg
a sada vidim da je radost bila uzaludna :'(
ako ovako nastavim- isti apetit a aktivnost se smanjuje, jos cu imati i dodatnih problema sa obesity- gojaznosti
Pre terapije sam mogla po 2 sata u teretani, aerobik, tegovi, step, bicikl
Sada se vucem od masine do masine, zevam dok radim tricepse, a ako legnem za trbusnjake- mislim da bih zaspala na onoj strunjaci....
Sto se hrane tice, ja tucem 2 limuna dnevno sa 2 l vode, mandarine, svez ananas, spargle, cveklu i sok od cvekle, sargarepe, kokice, visnje, borovnice u kompotu- i danas sam nasla sveze maline. Pored toga dragi su mi kolaci, cokoladice, med, orasi, musli, MESO  >Big Grin (u subotu pojedoh, neka mi Bog oprosti, citavu kolenicu sa grila ali samo sa salatom i limunom) i da ne nabrajam dalje....
Izvini Leonardo, kada se pročita ovaj tvoj prvi pasus, neko može da shvati da si krenula na terapiju iz razloga mršavljenja a ne iz razloga izlečenja od bolesti. Mislim da na ovom svetu postoji mnogo više različitih načina da čovek smrša a ne terapija koja košta 20-ak hiljada € i koja uopšte nije ni namenjena tome. Svako na terapiju reaguje individualno. Neko će da smrša, neko će da se ugoji, neko će ostati isti, neko će izgubiti snagu, neko će dobiti, neko će imati suve oči (eto i meni se pojavila neka infekcija oko očiju pa opet ne dižem neku buku oko toga), neko će imati nešto drugo...
Moraš sa sobom da raskrstiš zašto si uopšte krenula na terapiju. Ne znam da li si čitala starije postove, ja sam u mom predstavljanju na forum (koje možeš da pogledaš ovde: http://www.abchepatitis.hr/forum/index.p...159.0.html) naveo sve činjenice i okolnosti koje su me i dovele do terapije. I ja sam bio i skeptičan i protiv terapije, mnogo razloga je bilo i za i protiv, ali kada sam jednom seo i najozbiljnije sagledao sve, porazgovarao detaljnije sa doktorom, onda dileme više nije bilo.
Iskreno, ne znam kako to funkcioniše u Nemačkoj ali mislim da sve to nadoknađuje socijalno a ne neko privatno zdravstveno osiguranje. Ako si već dobila terapiju, onda je iskoristi do kraja. Nije fer ni prema sebi ni prema drugim saborcima da se sada joguniš hoću-neću. Zamisli samo koliko ljudi bi hteli da budu na tvom mestu a ne mogu zato jer im zdravstveni sistemi u njihovim državama to ne omogućuju tako lako. Na šta bi to tek ličilo, ja sam sad potrošio 12 ili 24 injekcija i više neću zato što ja to nisam tako zamislio da će biti. Pa tih 12, ili koliko god injekcija su onda mogle da se daju nekom drugom kome su takođe potrebne. Možda sam malo kritičniji, ali razmisli i o tome!
Laku noć svima,
Gabol
Pozdrav, Gabol001
Odgovori
Mozda sam pogresno shvacena- ja nisam krenula na terapiju iz razloga da oslabim, (ET- ja imam 46 godina, 163 cm visoka, 70 kg) ali sam mislila da ce to biti jedna pozitivna strana terapije. Da cu zaboraviti na sve nuspojave ulazeci u starije farmerke...
Mislim da ja bas nisam ni neko ko kuka- uvek sam se zezala i prihvatala sve pozitivno medjutim, sumnjam da je stvar prilicno komercijalizovana sto se tice firme ROCHE-s i ne mogu da VERUJEM da lekar koji ti prepise terapiju tako skupu nema nikakav profit od svega....nekada ti plasiraju bilo sta, ocekujuci da si glup i da sve slepo verujes.
Kao sto rekoh, cudno da mi pre dve nedelje kazu jedno a posle dve nedelje drugo
Daju ti nadu pa ti ti je onda uzmu.+ To je bilo moje prvo pitanje za forum.
Mislim da bi svi vi voleli da vam terapija krace traje, ukoliko je moguce, u protivnom bi bili mazohisti.
Sto se tice suvih ociju, opet se nisam zalila, pitala sam samo sta koristite vi koji imate problem
Pozdrav
Annamaria

Odgovori
pa dobro majku mu staru ljudi da li ste vi normalni???? mislim da smo izgubili nit, izgubili smo dakako i smisao TERAPIJE! halo, TERAPIJA! to je ono kad se osoba ide lijeciti da ne krepa od posljedica tihog ubojice za koju deceniju, i to u najgorim mukama! e pa ne popi'dih ovako odavno....
evo sad cu se smiriti...
leonardo, draga, imam i ja citav zivot kompleks od toga sto mi tijelo na zalost priroda nije izvajala na nacin da izgledam kao model, al' jebati ga, ne daj boze goreg zla u zivotu. s druge strane, ne cini mi se bas da si ti toliko pretila kako govoris. ja sam 172 visoka, imam divnih 72 kile, na terapiji sam spala na 65 sto je bio moj licni rekord, al' sam tad bila bolesna do smrti. krvnu sliku mi nisu mogli ni detektovati kako je bila losa, pa valjda iz tog razloga nisam mogla ni da jedem. prema tome, budi JAKO sreta sto i dalje imas apetit, jer ce ti to omoguciti da izguras terapiju tih prokletih 48 sedmica a da ne padnes u postelju na kraju kao sto se desilo meni.
svi mi imamo sumnje u farmaceutski lobi, ali cinjenica je da ako zelis nastaviti normalan zivot, zdrava i prava, makar i sa kojom kilicom viska, udri do kraja, jer i tih jadnih 250 kopija koliko ih imas sad, ukoliko s terapijom prestanes, mogu da se umnoze brzinom svjetlosti, i gdje smo onda? NIGDJE.
da te jos malo ohrabrim, budi sretna sto si u njemackoj, gdje su uslovi lijecenja i odnos prema pacijentu zasigurno mnogo kvalitetniji od uslova koje vecina nas na forumu ima.
nisam imala namjeru da budem gruba, ali mislim da dizes frku oko gluposti. povjeruj draga moja doktorima, pa nisu oni grijali guzove tolike godine pred knjigom zabadava  O0
ajde ajde, glava gore, i po narednu bocu, i da te nisam vise cula da serkas o kilama. imas ti jos vremena da ih skines, pa oko moje, nisi jos ni uhvatila zamah sa terapijom!
pusa velika, i imas podrsku od svih nas, neka ti do bude dodatna motivacija!
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)