Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kava usporava progresiju
Na stranici Hepatosa naišao sam na ovo

Vjerojatno je informacija interesantna mnogima pa pogledajte

"Prema novoj studiji predvođenoj mr.sc.dr Neal Freedmanom it NCI (National Cancer Institute), pacijenti sa kroničnim hepatitisom C i uznapredovanim jetrenim oboljenjem koji konzumiraju tri ili više šalica kave dnevno imaju 53% manji rizik progresije jetrenog oboljenja nego li oni koji ne konzumiraju kavu. Studija je otkrila kako pacijenti sa hepatitis C povezanom fibrozom ili cirozom koji nisu imali odgovor na standardni tretman imaju koristi od povećanja konzumacije kave. Učinci na jetreno oboljenje nisu primijećeni kod pacijenata koji su pili crni ili zeleni čaj. Otkrića ove studije su objavljena studenom u časopisu Hepatology.
...
Ostatak članka na stranici  http://www.hepatos.hr/vijesti-iz-svijeta...som-c.html

Ove informacije o tome što je dobro, a što izbjegavati su toliko zbunjujuće da se tako lako u njima izgubiti

>Sad :o

Odgovori
upravo zbog toga ne treba pretjerivati ni u cemu, niti se pretjerano opterecivati s tim sto se jede i sto se pije. svi mi otprilike znamo sta je to "nezdravo" za osobe s oboljenjem jetre, i akcenat je uvijek na apstiniranju od alkohiola prije svega, a nesto sto se zove "liberalna jetrena dijeta" najbolji je izbor kad je u pitanju prehrana.... davno se pisalo na temu cajeva, mozda ako imas zivaca precesljaj starije postove na forumu, iva je cak svojevremeno izbacila spisak onoga sto je "dobro" i "lose" za jetru. da rezimira, cuvajte se vi dobre kapljice, a njupajte sve sto vam prija, kafa svakako nece napraviti dar mar ni od kojeg organizma, ako se osoba savjesno ponasa glede nekih "opasnijih" stvari  Wink
Odgovori
Pozdrav Bluka

Evo jutros popih gorku kavu nakon ne znam koliko vremena
Mučim je po bosanski gotovo dva sata

Gdje je Iva napisala rezime onoga što se smije a što ne
Već mi je košmar u glavi od informacija valja - ne valja

Unikat je postavio pitanje na koje nije nitko dao odgovor.
Kako zimi kad nema svježeg nego je sve obrađeno nekim konzervansima ili je tako metalik svježe da ne može biti drugo nego GMO 
Odgovori
ne znam kakva je kod vas situacija, ali kod nas i u po zime na pijaci mozes naci stare bakice koje prodaju povrce iz svoje baste, i za takvo povrce garantujem glavom da nije GMO. sve se moze naci, dobro, moze biti da je iz staklenika, ali sad da je sve GMO ne mogu u to da povjerujem.... pokusacu naci ovo smije - ne smije pa cu okaciti link, sad moram raditi  Wink
Odgovori
http://www.abchepatitis.hr/forum/index.p...57.60.html
evo ovdje smo dosta pisali na temu prehrane....
Odgovori
Bluka

Ja pročitah, al bosanski lonac i dalje u glavi  ??? :bo:

Koliko vidim svako ima svoju šemu

Postoje generalno neke nepoželjne i štetne namirnice, a ostalo je stvar dostupnosti, navika i osobnih afiniteta
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)