Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stadiji FIBROZE (nalaz biopsije)
ne mogu tacno da se sjetim koja je tema bila, ali sigurna sam da sam ovde na forumu citala i pisala o tim ziganjima... gledala sam i na nekim drugim sajtovima, to opisuju kao normalmu pojavu tokom terapije, iako si ja to bas ne znam objasniti. valjda jadna jetra "vari" puno otrova istovremeno, pa malo "presauga" i pocne se javljat... evo mene bas i ne ziga vise, to sam osjecala pred kraj terapije i koji dan nakon toga...
Odgovori
Ono o žiganjima, ne sjećam se ni ja je li i di su ti postovi  ??? U kapsuli jetre završavaju živčana vlakna, u samoj jetri nema živaca daklem ni boli. Valjda se ginga kapsula u kojoj jetra čuči pa to osjećamo.  Tongue samio hepatositi se ne gingaju osim kada rastu ili pcaju, ako se to ginganjem može zvati.

Bluka jetra ti je najmanje ista ako ne i bolja ko što kaže Gioia, za godinu dana već će biti kao nova, pod uslovom da ostaneš negativna, što ti želim od srca!!! Smile
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
mene inace u zivotu smatraju negativcem, pa nebi imalo smisla da naglo predjem u pozitivce, je l' te  Big Grin .... salu na stranu Big Grin, nadam se i ja da cu ostati negativna... vrijeme ce pokazati kakav mi je raspored zvijezda  Angel
Odgovori
(01-21-2007, 01:45 PM)tecumseh link Napisao: Bluka jetra ti je najmanje ista ako ne i bolja ko što kaže Gioia, za godinu dana već će biti kao nova, pod uslovom da ostaneš negativna, što ti želim od srca!!! Smile

O0 Tocno tako, daj ne brigaj sada previse ako ikako mozes  Big Grin
Odgovori
ne brigam, al' razmisljam... takav sam tip, volim znat' i sto treba i sto ne treba  :tickedoff:
Odgovori
Danas procitam ovo i pored svih briga pocnem sumnjati i u nalaz biopsije:

- Biopsija jetre –
sa puno mogućih komplikacija, biopsija jetre je skupa, invazivna procedura sa značajnim rizikom od komplikacija (posebno krvarenja) te malom šansom od smrtnog slučaja. Zbog toga što kronični hepatitis ne zahvaća jetru ravnomjerno, opseg fibroze može varirati od jednog dijela jetre do drugog. Također zbog toga što biopsija jetre uzima samo mali dio jetre, lako može promašiti područje fibroze. Čak i sa uzorkom adekvatne veličine, procjenjuje se kako se ciroza „promaši“ u otprilike 15-30% slučajeva biopsije jetre.  Čak sa ovim nedostacima, biopsija jetre se još uvijek smatra zlatnim standardom za mjerenje fibroze.
Evo i link: http://www.hepatos.hr/vijesti-iz-svijeta...broze.html

Naime, utvrdjen mi je stupanj FIBROZE 2, HAI 8, sto je prilicno dobro. Nakon ovog clanka nisam siguran u ispravnost ovog nalaza. Zar nije onaj komadic tkiva koji se uzima za obradu reprezentativan za cijelu jetru???  :nezna:
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)