Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
salame
Pročitao sam po forumima da jetrena dijeta podrazumjeva izbacivanje svih salama iz prehrane. Zanima me odnosi li se to i na pileće i pureće salame?
Ima li tko iskustava? Koje su najbolje a koje definitivno treba izbjegavati?
Odgovori
Izbjegavati sve suhomesnate proizvode, paštete, mesne doručke, tvrde, topljene, pljesnive sireve, pića sa mjehurićima, margarine, crveno meso - posebno svinjetinu, prženje hrane, grickalice a la čips, kikiriki, orašaste plodove, umjetne sokove, ocat i općenito turšije, majonezu...općenito sve ono što ima dugi rok trajanja...prejedanje i odstajalu hranu.

Svega se toga ja vjerno pridržavam  :Smile
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
(06-20-2009, 12:34 AM)tecumseh link Napisao: Svega se toga ja vjerno pridržavam  :Smile
ha ha!  :2funny:

ivek, šalu na stranu... salama stvarno nije zdrava - nju bih zasigurno preskočila. a i ovo ostalo stavi na listu za odstrel i zdravo dijetiraj.

ps. tec: .... još se smejem...  Big Grin
Odgovori
Znam da npr. mortadela, tirolska ili kraljevska nije dobra i da je masna. Ali šta fali npr. salami od purećih prsa, ili raznim salama od pilećeg mesa? Šta mislite o pilećim hrenovkama (cekin)?
Odgovori
Fali im to da su jednako pune konzervansa i drugih tvari koje su stvarno loše za jetru. Samo meso jest kao "lakše" ali za jetru je to isto u smislu štetnosti.

Nisu uopće toliko problem masti, da budem jasan, nego kemikalije. Ali, Ivek, kaj misliš da pileće prerađevine imaju manje masti? To nije istina. Samo su svi ti ostaci fino smleveni, emulgirani, zalijepljeni pa mast ne vidiš slobodnu kao npr. u pršutu ili domaćem kulenu.
Imaš postova o zdravoj prehrani na forumu, pogleč si malo  Smile
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
Znači sve što kupimo i šta je zapakirano nevalja.
Jesti samo domaće i kuhano. Pa tko to može? :tickedoff:
Odgovori
A može valjda onaj tko ima nekoga da mu kuha  Smile Ali, zob za doručak može si napravit svatko. Ak mogu sportaši, mogu i ja. Pečena jaja i špek ujutro ne jedem. Što se tiče pripreme hrane, složim juhicu od piletine i povrća za pol sata ne računajući dućan.
Priprema hrane pirjanjem traje triput kraće nego prženje, pohanje...razne pašte se isto slože za čas.

Misu oko hrane radi naš apetit za nezdravim i finim, ne naša svijest  >Big Grin Tko bi se pametan odlučio hraniti se lizikom i polijem? Izgovori tipa ne stigne se nisu baš istiniti, zar ne? Ima izvrsnih kutija za ponest zdravu i visokoenergetsku hranu sa sobom bilo gdje. Arapski bauštelci u pustinjskim uvjetima celi dan hrmbaju na šaki slanutka i datuljama. Da jedu sendviče lipsali bi.

Tko sam ja da dijelim savjete...  :bonk:
Odgovori
tecumseh,
vidim da si dobro informiran, pa te molim za mišljenje o tunjevini u maslinovom ulju (npr. rio mare). koliko je to zdravo ili štetno. ja sam mislio da je zdravo pa sam navukao pun frižider :bonk:
Odgovori
Ma to je super, upravo sam večerao Eva sardine u maslinovom ulju. Omega 3 masne kiseline su neophodne kod oštećene jetre a i inače.

Znam da preporuke za prehranu zvuče zastrašujuće, čovjek se pita što će uopće jesti. Ali to su preporuke, važno je samo da se prehrana što manje bazira na prije navedenim namirnicama i načinima pripreme.

Sva je mudrost u tome da se jede raznoliko i pomalo - manje količine i u više manjih obroka, dakle bez prejedanja i kasnovečernih gozbica.

Jedina stvar koja se općenito tiče zdravlja i dugovječnosti koja je dala rezultate je kalorijska restrikcija. Nema štete ako je čovjek malo gladan ako pri tome dobija sve nutijente koje treba. Kada je jetra jače oštećena, nije loše razmisliti o uzimanju L glutamina i proteina sirutke u prahu.
Odgovori
;D
Hvala tecumseh!
Sad si me oraspoložio. Napokon pozitivan odgovor. Sutra ujutro tučem po tunjevini.
Jedino mi nije jasno, ipak je to konzervirana hrana!? Šta je sa konzervansima i ostalim štetnim dodacima? Možda ih nema u tim konzervama.
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)