Anketa: Koji ste genotip?
1
65.56%
59 65.56%
2
3.33%
3 3.33%
3
20.00%
18 20.00%
4
11.11%
10 11.11%
5,6.... (možda svrati koji)
0%
0 0%
Ukupno 90 glas(ova) 100%
* Glasali ste za ovaj odabir [Prikaži rezultate]

Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Genotipovi - anketa
(12-29-2006, 01:13 AM)rajvosa link Napisao: Ne kontam taj genotip nikako.Da pojednostavim:ako neko ima genotip 1 i ja se zarazim od njega,da li i kod mene mora biti isti genotip ili moze biti neki drugi?????Bicu pravo zahvalna ako mi neko odgovori jer me to pravo kopka.
genotip se sam razvije i koliko ja znam najcesce se razlikuje od genotipa osobe koja te je navodno zarazila
Odgovori
Hm... zbunj (tek sam se probudila >Big Grin).
Ma zaraziš se s istim kolko znam?! Npr. da se ja od Tec-a zarazim, isto bi imala genotip 1 i podtip a ili b. A isto tako se možeš zaraziti i sa više njih i imati kombinaciju. A onda dalje ti stvaraš sam dalje one kvazispecijese koji su posebna priča...
Where is my Mind?
http://profile.to/ivazdunic/
Odgovori
zarazis se genotipom kliconose, odnosno sto je rekla iva, moj izvor zaraze je imao genotip 1, ja ga isto tako imam.... nema tu sta da se diskutuje!
Odgovori
meni je to skroz nebitno,al sam tako cuo...inace kad se pogleda situacija kod nas ne znas da li ti je bolje da te zarazi neko s genotipom 2 ili 3 koji je lakse izljeciv ili 1 ili 4 koji je teze izljeciv al dobijes pegasys...jeben izbor kad nemas love jel tako? :2funny:...mene afrikanci zaraziše sunce im africko :knuppel2:
Odgovori
omg tewk sada ne kontam odakle mi  :o  Usvakom slucaju havala na odgovorima Big Grin
Odgovori
(12-29-2006, 04:54 PM)santiago link Napisao: meni je to skroz nebitno,al sam tako cuo...inace kad se pogleda situacija kod nas ne znas da li ti je bolje da te zarazi neko s genotipom 2 ili 3 koji je lakse izljeciv ili 1 ili 4 koji je teze izljeciv al dobijes pegasys...jeben izbor kad nemas love jel tako? :2funny:...mene afrikanci zaraziše sunce im africko :knuppel2:

Big Grin
Tresla se brda, rodio se miĹĄ!
Odgovori
(12-30-2006, 12:04 AM)Gazdamatas link Napisao: [quote author=santiago link=topic=107.msg2422#msg2422 date=1167404096]
meni je to skroz nebitno,al sam tako cuo...inace kad se pogleda situacija kod nas ne znas da li ti je bolje da te zarazi neko s genotipom 2 ili 3 koji je lakse izljeciv ili 1 ili 4 koji je teze izljeciv al dobijes pegasys...jeben izbor kad nemas love jel tako? :2funny:...mene afrikanci zaraziše sunce im africko :knuppel2:
Santiago, jesli ti onda moreplovac bio?
Jel poznaješ možda Josipa iz splita, on je radio na nekim radnim brodovima koji stvaraju obale i otoke po cijelom svijetu?
Možda ga znaš, Vukorepa Josip?

Big Grin
[/quote] nisam moreplovac,a spomenuto ime mi nepoznato
Odgovori
Citat:Santiago, jesli ti onda moreplovac bio?
Jel poznaješ možda Josipa iz splita, on je radio na nekim radnim brodovima koji stvaraju obale i otoke po cijelom svijetu?
Možda ga znaš, Vukorepa Josip?

Gazda, jesi li skroz siguran da bi dotični volio biti imenom i prezimenom na forumu??

Btw., off-topic si!Takvo pitanje možeš i na PM... :police:
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori
kak' si tec? prija more? nadam se da da.... ajme, jesmo se poceli prozivat' ovde... :uglystupid2:.... n ego, kakvo je tvoje misljenje oko ove diskusije? zarazi nas neko svojim genotipom il' ga razvijemo sami.... sretni.... :crazy2:
Odgovori
Prija, prija  Big Grin razbistrila se glava pa malo moderiram  :police: Toleriram prolazak na žuto, al nećeš buraz kroz crveno  ;D il u suprotnom smjeru  :Smile

A genotipovi, ne možeš dobiti nego onaj koji ima kliconoša. A ako kliconoša ima par genotipova, čovjek se zarazi sa svima istovremeno, ali uvijek u jedno vrijeme jedan genotip nadvlada. Tako netko može biti liječen jednom od gen. 2 pa poslije otkrije da ima npr. gen. 1 ako je bio zaražen sa obadva - jedan je bio jači u tom razdoblju, potisnuo je drugog.
Danas su testovi dovoljno dobri da se kod takvih kliconoša zaraženih istovremeno sa dva ili više različitih genotipova to odmah vidi.

Sami razvijamo kvazispecijese koji svi pripadaju istom genotipu ali se razlikuju od čovjeka do čovjeka. To jest, virus se brani mutacijama pa nastaju kvazispecijesi, subtipovi nekog genotipa. Ne sjećam se točno, razlikuju se u nekom malom postoku od osnovnog ali to je još uvijek taj isti, tako se smatra. Ne znam da je moguće da genotip 1 pređe u neki drugi. Ispravite me ako griješim  Tongue 
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)