Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molim pomoc (po mogucnosti nekoga iz Rijeke)
Ne ne, nije privatno.
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
(03-30-2009, 11:23 PM)besna link Napisao: Kaj ti briješ,Supljizub???Ne radi veliku misu od svega. ok, ti si hipersenzibilac, veliki emotivac, u teškoj si depresiji,imaš hep - i kaj sad?? Imam takvog istog doma!!! Kladim se da si se uvijek bojao ići kod zubara. Ko i Papabatak.Kao da je i nama super ići popravljati zube,dok svrdlaju,buše i štatijaznam šta sve ne.Nisi ti centar svemira,znaš, zato što imaš hep.Sorry,ovo je zapravo upućeno mom mužu. Kriva adresa.Nitko neće upirati prstom u tebe,zato ,brate mili,odi popravi te zube i fajrunt!! :crazy2:
Oho mala, što smo to ljuti ovih dana? :tickedoff: Fali ti akcije očito, ha, pa sada udaraš na dentalno slabije od sebe! :bonk:
De pusti čovjeka da se izjada, pa svima nam ponekad neki problem izgleda nerješiv, a u stvari nije i samo nečija lijepa riječ nas vrati na put ka rješenju.  :'(
Nego kako tvoja ljepša polovina, jesi li ga šta uspjela nagovoriti? Ima li nade da krene sa nekim tretmanom? :police:
Odgovori
(03-29-2009, 12:24 AM)Supljizub link Napisao: Ja osjecam potrebu reci, jer si nikada ne bih oprostio da naudim drugom covjeku, zsto bi drugi patili zbog mojih pogresaka i moje sebicnosti.
Da bi se riješio dvojbe ti odi zubaru. Kad tamo dođeš, a prije nego zubar krene sa poslom, pitaj za svoju sigurnost od njegovog alata, da li je sve sterilno, šta se sve na alatu ubija procesom sterilizacije, kakve su mogućnosti prenošenja određenih bolesti (HIV, sifilis, ebola, hepatitisi ovi-oni i sl.) i pusti ga da ti ispriča priču. Onda lijepo popravi zub, plati i upozori zubara da alat koji je koristio na tebi sterilizira jer, za Boga miloga, sterilizacija ubija sve te klice, baje, viruse i ostalo, pa i tvoj viruščić, pa sam ti je to rekao, zar ne?
Kad platiš naruči se za sljedeći tretman i posmatraj reakciju. U svakom slučaju ti si taj koji vodi loptu, a ne on. :uglystupid2:
Odgovori
Evo druga varijanta te price. Tebi zubar sve lijepo prica dok ti popravlja zube. Mozda je taj dan dobre volje, proljece je na vratima, mozda je rastresen i ne obraca paznju dok mu je pacijentova krv na rukama. Doktor se zarazi hepatitisom jer nije bio svjesan da mora poduzeti vece zastitne mjere kod ovog pacijenta.

Ne razumijem o cemu se ovdje govori tocno. Presutiti svoju bolest radi srama ili straha od sikaniranja i time staviti druge osobe u opsanost od infekcije? :o Prestrasno. Zao mi je, zaista nemam lijepe rijeci za ovakve sugestije. Mozda nisam shvatila dobro, nadam se...
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.
Odgovori
NegativCe moj dragi,ne boj se psa koji laje....Al' da me u posljednje vrijeme "dere" agresiva, istina je .Fali mi akcije,dobro si primjetio, ^-^ha,ha,ne znam što da ti kažem....Znaš,ljudi koji su introverti i sve "gutaju " u sebi,hebi'ga,naškode sebi,pokupe neku opaku boleščinu (rakića raznijeh)(to ti je moj jedini,najdraži Papabatak) pa sam ja odlučila suprotnim putem.Kad mi se vrišti,ja vrištim,kad mi se urla,ja urlam,kad mi se plače,ja plačem,etc.Pa mi bude lakše,jedino su malo susjedi zabrinuti,čini mi se,pa ću da se prebacim u šumu koja je u blizini i da divljam dokle me volja.Papabatak???On ti je jedna vrlo čudna biljka.Volim ga do boli.Život bih dala za njega.zaista.Zvučim patetično ,ali to je istina. Ne prisiljavam ga više na ništa.Sve u životu je stvar izbora.Na njemu je da odluči. Ja ostajem uz njega do kraja,ma šta god on odlučio...pozdrav, :crazy2:
Odgovori
(04-01-2009, 04:47 PM)Maja link Napisao: Evo druga varijanta te price. Tebi zubar sve lijepo prica dok ti popravlja zube. Mozda je taj dan dobre volje, proljece je na vratima, mozda je rastresen i ne obraca paznju dok mu je pacijentova krv na rukama. Doktor se zarazi hepatitisom jer nije bio svjesan da mora poduzeti vece zastitne mjere kod ovog pacijenta.

Ne razumijem o cemu se ovdje govori tocno. Presutiti svoju bolest radi srama ili straha od sikaniranja i time staviti druge osobe u opsanost od infekcije? :o Prestrasno. Zao mi je, zaista nemam lijepe rijeci za ovakve sugestije. Mozda nisam shvatila dobro, nadam se...
Koja krv na rukama, živa bila, pa valjda koriste rukavice, a vala nije ni hirurg pa da te reže, a ono krvi svuda oko stola. A shvatila si dobro jer ako čovjeka izopštavaju na osnovu toga što je i njemu nekad bilo 'proljeće na vratima i on nije obraćao pažnju' onda je to veoma žalosno, a ako taj pored svega nije medicinski radnik i ne zna ništa o tome kako se može zaraziti (dok bi zubar morao znati bar osnovno o mogućnosti zaraze HCV-om) onda je to još žalosnije. Diskriminacija bilo koje vrste je opasna i može izazvati radikalne postupke žrtve. Zato molim bez moralisanja jer ovdje niko nije rekao da će pacijent namjerno nekoga zaraziti, bar ja mislim da bi ovaj forum prepoznao takve likove. A uostalom forumi i služe da se mišljenja razmjenjuju, pa bilo to nekom pravo ili ne, mi koji smo ovim virusom 'nagrađeni' imamo pravo da komentarišemo ponašanje drugih.
Odgovori
Potpuno se slazem s tobom, treba razgovarati o ovim stvarima i nitko ti ne brani da komentiras. Znam da je potrebna velika podrska i razumijevanje ljudima da izadju na kraj sa drustvom koje nije informirano i reagira cesto jako ruzno i uvredljivo. I to cak najcesce zdravstveni djelatnici sa kojima sam i osobno bila u duelima radi nacina na koji su se odnosili prema mojoj mami. Ja sigurno nemam manjeru pridonositi tome, vec nekoliko godina nastojim  to promijeniti koliko mogu, barem u svojoj okolini. Jelte, djeluj lokalno.
Smatram isto tako da se usprkos svima njima ipak treba ponasati zrelo i odgovorno i ne dovoditi druge u opasnost od infekcije.
Kod zubara se krvari poprilicno po mom iskustvu, za infekciju nisu potrebne lokve vec kapljice krvi, a rukavice mogu biti suplje, moze ih skinuti pa ti naknadno vaditi tampone van...blabla, da ne ulazim sada u sve moguce scenarije....uglavnom opasnost od infekcije je realna. Da li treba presutiti svoju bolest osobi koja ce doci u dodir sa tvojom krvlju? To je na svakome pojedincu da odluci. 

Odgovori
Besna 8) :knuppel2:
(04-01-2009, 08:19 PM)besna link Napisao: Papabatak???On ti je jedna vrlo čudna biljka.Volim ga do boli.Život bih dala za njega.zaista.Zvučim patetično ,ali to je istina. Ne prisiljavam ga više na ništa.Sve u životu je stvar izbora.Na njemu je da odluči. Ja ostajem uz njega do kraja,ma šta god on odlučio...pozdrav, :crazy2:
Dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno. Ali kad ga počnemo ljubiti zbog njegovih mana, onda je to ljubav. (Sasa Gitri)

Iskustva s stomatolozima -  katastrofa
Odgovori
(04-01-2009, 09:35 PM)Maja link Napisao: Da li treba presutiti svoju bolest osobi koja ce doci u dodir sa tvojom krvlju? To je na svakome pojedincu da odluci. 

Vidi Majo, ja lično upozoravam pa i kad idem na šišanje zamolim da žilet iz britve koji koriste zamjene nakon mene, jer ko zna???
Ali kada medicinski radnici iz bilo koje oblasti iz svoje bahatosti, neznanja ili šta već drugo, svoj položaj koriste da omalovažavaju pacijenta, da mu ne pomažu, da ga diskriminiraju onda bih bio spreman da ga ujedem. Dilema koju nam je predočio Šupljizub je strašna iz njegove perspektive jer se čovjek boji baš te vrste doktora koji su spremni na Inkviziciju jer je čovjek, vjerujem ne svojom  krivicom, zaražen našim dragim HCV-om. E to je strašno, ako već želiš opisati taj pojam 'strašno'.
Odgovori
Jest, to je isto strasno, ne opravdavam takvo ponasanje. Govorim da to nije isprika za neodgovorno ponasanje, to je sve. Valjda smo se skuzili  Smile
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)