Ocjena teme:
  • 0 Glas (ova)- 0 Prosječno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molim pomoc (po mogucnosti nekoga iz Rijeke)
Postovani, i bez hepatitisa C nikada nisam bio dobrog zdravlja, prosao sam puno operacija i vise jednostavno ne podnosim bol, ne zelim patiti ako imam izbor. To je polovica problema. Druga polovica je sto osjecam moralnu odgovornost reci zubaru da sam zarazen sa hepatitisom C. To cini problem koji je uzrokovao situaciju gdje nisam otisao zubaru 6 godina i zubi su mi prilicno pokvareni. Moje generalno psihicko stanje dodatno otezava situaciju. Kako bi svatko mogao zakljuciti sada, nakon toliko vremena, mi to opasno ugrozava zdravlje i nesto se mora poduzeti.

Moj trenutni zubar lijeci i ostatak obitelji i njemu se nisam htjeo obratiti da kasnije clanovi moje obitelji ne bi bili sikanirani. Skroz sam izgubljen i ne znam kome se obratiti. Ako mi netko moze preporuciti zubara koji bi razumio moj problem i koji bi me bio voljan primiti molim vas za pomoc (kako sam naveo zivim u Rijeci). Novaca bas i nemam za privatne zubare (kako sam cuo cijene su danas astronomske), ali ako dode do toga prodao bih i bubreg (ah ni to nemogu danas, jadna mi je sudbina Smile )

Mozda i rijec dvije o tim mojim moralnim dvojbama; oprema se sterilizira, ako se radi profesionalno nema potrebe za strahom, rekli su mi ljudi "pa suti i gotovo"  -- lako mogu zamisliti koliko ljudi koji niti ne znaju da su zarazeni odlaze normalno kod zubara - sto je sa tim situacijama? Ja osjecam potrebu reci, jer si nikada ne bih oprostio da naudim drugom covjeku, zsto bi drugi patili zbog mojih pogresaka i moje sebicnosti.

Hvala.
Odgovori
Odmah na početku ti želim reći da ne živim u Rijeci, ali ovo o čemu pišeš nije vezano uz grad u kojem živiš. Najprije, moralna je obaveza reći stomatologu da si zaražen virusom hepatitisa C i to nikako nije razlog da ne popravljaš zube. Drugo, Rijeka nije jako mali grad da svatko sve zna o svakome. Potraži liječnika stomatologa koji ne liječi članove tvoje obitelji a koji ima ugovor sa HZZO te prenesi kod njega svoj zdravstveni karton. Kad dođeš prvi puta na popravak zuba (nakon što karton bude već kod njega) reci mu koji problem imaš. On te MORA primiti. Ako te kojim slučajem ne primi, neka ti to napiše napismeno i s tim možeš otići u HZZO a on će izgubiti ugovor, a može i licencu za obavljanje posla.
Ajde, i glavu gore. Ima puno, puno gorih problema u životu  Wink
Odgovori
Pa, gle.. nisi ti kriv! Oni su duzni, sterilizirati alatke!! A i u domu zdravlja, ima ekipa ljudi, koji to saznanje da u "kvartu" ima zarazenih, proslijedjuju lokalnim zubarima. Ja sam u Samoboru, di sam prijavljen, odmah bio upitan, kod kojeg zubara idem. Oni lijepo nazovu i kazu: Pazite na pribor, jer imamo saznanje da medju vasim pacijentima "musterijama ima zarazenih nekim virusom. Ako te je itko iz doma zdravlja, ikada upitao kod kojeg si zubara, znaj sada zasto je to pitao! Mene su to upitali ljudi do kojih nisam sam dosao i oni su me cijepili protiv hepatitisa b. Neznam od kuda im uposte moj broj..ajde i imas pravo na zdravlje svojih zubi, zato fino se naruci i popravi ih. E da ako ti i dalje imas griznju savijest, nazovi ih sa govornice i promuklim glasom kazi:
"OVDIJE VASA NAJGORA MORA!! AKO NE STERILIZIRATE OPREMU, DOCI CE VAM GADNI VIRUS I POKOSITI VAM PACIJENTE, TAKO DA NECETE IMATI KOME POPRAVLJATI ZUBE!!!" Salim se ali bi i to imalo odijeka, zacijelo! pozdrav hf
Sad samo nastavi dalje..
Odgovori
pa ovako, ja nemam tih problema, ja sam do sada svima rekao, zubaru pogotovo. ja uvijek svaki puta kada odem zubaru napomen mu da imam hep c da ne bi bilo da je zaboravio jer ne želim da bude kasnije po glavi stanovnika.

ti se isto nemoj bojati reći zubaru pa makar i svojemu. otiđi do njega i lijepo porazgovarajte i reci mu pravo stanje. bolje da sazna od tebe da imaš hep c nego od nekog drugog zubara.
D.
Odgovori
hey fighteru, baš si cool. sviđa mi se tvoj smisao za humor!!!nasmijala sam se do suza.samo tako!!! O0
Odgovori
halo, ljudi, ne bulaznite mnogo. u ostatku svijeta normalno je da se kod stomatologa primaju i pacijenti zarazeni hiv-om. da prostite, jebem i njih i profesiju ako mi moramo ovako da strepimo samo zato sto ZNAMO da imamo hepatits C. njihova je moralna i sluzbena obaveza da pribor sterilisu, i nije na nama da strepimo za dobrobit ostalih. ako strepimo mi da cemo zbog njihovog nemara zaraziti nekoga, sta je tek sa onih milijardu ljudi sirom svijeta koji nisu niti svjesni da imaju bilo hepatitis c, bilo hepatitis b, bilo hiv ili bilo koju bolescugu. s druge strane, to smo vec sa svim ljekarima koju su nam aktivni na forumu i provjerili, dakle, mi koji smo HCV PCR negativni, dakle spider, ja, negativac, damir, sunny, i ostatak ekipe, NE PREDSTAVLJAMO opasnost za ostatak populacije. necu da serem vise. nadam se da smo se razumjeli.
Odgovori
hej Blukči,ša'ima??
Odgovori
ma evo, ludilo i uzas. ne znam gdje gonim  >Big Grin ispiti u jeku, dijeta vec mjesec dana, kanim prekinuti dvogodisnju vezu s tipom.... ukratko  >Big Grin >Big Grin >Big Grin
a ti, kako zivot, kako papabatak?
Odgovori
ah draga,po starom riknulo ovo ćudo od compa ,pa on i frendovi popravljali pa se malo podnapili,šta da ti kažem
Odgovori
hey lovim te po ovom forumu ,koja sam ja tuka nepismena (imam VSS) hebi ga, sve moram pitati,još sam negdje ostavila neku poruku za tebe,ne znam ništa, joj koja sramota, Papabatak ide 14 4 kod dr.Išao je napravitiHCV_Rna pa ćemo vidjeti.
Odgovori

Skoči:

Korisnika pretražuje ovu temu: 1 Gost(iju)