ABCHepatitis.com.hr
Fitoterapija (liječenje s biljkama) - Verzija za ispis

+- ABCHepatitis.com.hr (https://forum.abchepatitis.com.hr)
+-- Forum: Zdrav život (https://forum.abchepatitis.com.hr/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: tzv. "Alternativa" (https://forum.abchepatitis.com.hr/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Tema: Fitoterapija (liječenje s biljkama) (/showthread.php?tid=999)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8

Fitoterapija (liječenje s biljkama) - Bole - 03-04-2009

Vidim da nema ove otvorene teme. Ima homeopatija, ali dr.koja me vodi kaže da to nije to. Zanimaju me vaša iskustva. Da li se tko liječi biljkama. Ne mislim od narodnih travara, već od pravih doktora ili apotekara?
Ja sam preparate (kapi i čaj) nabavio od stručne osobe, koja je razgovarala sa mnom dugo o svemu i onda sama napravila preparate baš za mene. Osjećam se bolje, a i nalazi su bolji. Pitam se da to nije od moje psihe? Inače ne vjerujem u bilje, žena me nagovorila.

Odg: Fitoterapija (liječenje s biljkama) - Ambo - 03-14-2009

Bole !
Čudi me da nema odgovora na ovo tvoje pitanje.
Vjerujem da su mnogi ovdje prisutni forumaši razmišljali i o tom vidu djelovanja na svoje zdravlje.
Terapiju za HCV 1d sam započeo 08.07.2008. i još sa u njoj.
Na samom početku pitao sam svog liječnika mogu li koristiti Silimarin ili nešto slično.
Preporučio mi je da osim terapije koju koristim Pegasys + Ribavirin ne uzimam druge preparate.
Kada dođe vrijeme uputit će me što uzimati. Osim ove terapije ne uzimam ništa dodatno.
Svakako preporučjem konzultaciju s liječnikom prije bilo kakve alternative i korištenja drugih sredstava, zbunit ćeš i sebe i liječnika – pripisivat ćeš rezultate nečem što možda djeluje, a vjerojatno nema onakav učinak kakvim ga želiš prikazati.
Alternativa ide ako ništa drugo ne pokaže rezultate.

Pročitao sam nekoliko knjiga o ljekovitom bilju i narodnoj medicini.
Bilje koje po autorima djeluju na jetru su:

Sikavica ( Silibum Marianum ) kod nas još poznat pod imenom Šareni čkalj, kažu da raste na Biokovu. Sadrži tvar silimarin.
Po jednom autoru silimarin nije topiv u vodi, te čaj od sikavice nema efekta

Gospina trava( pljuskavica, kantarion) – djeluje na jetru i depresivna stanja

Kopriva, kadulja, lavanda, pelin, stolisnik, bazga, metvica, vodopija, maslačak  su također biljke s blagotvornim djelovanjem na jetru.

Kod svih biljaka i pripravaka je važno pravilno ih ubrati, sušiti, pripremiti i dozirati.
To je laiku problematično samostalno činiti.

Prikupljao sam neke od ovih biljaka, no nisam se upustio u eksperimentiranje njima.
Zanimalo me sve što bi moglo pomoći pa sam i tome posvetio nekoliko mjeseci.
Volim znati, no prema informaciji sam kritičan i ne usvajam je automatski.

Sada sam na terapiji i ne mislim je duplirati
Dva doktora u isto vrijeme na tvom liječenju, s tim da prvi ne zna za drugog u najmanju ruku je neozbiljno.

Ako smijem preporučio bih ti knjigu slovenskog opata Simona Ašiča: „Ljekovito bilje“.
Pozdrav!

Odg: Fitoterapija (liječenje s biljkama) - Sara2001 - 03-16-2009

Hm, fitoterapija..... I sad kad mi netko to spomene kosa mi skace na glavi!!! Poznati fitoterapeut me "vukao za nos" dobrih sest mjeseci, a na kraju viremija jaca nego prije nego sto sam pocela s tim njegovim tretmanom. Iako je na pocetku garantirao uspjeh za tri mjeseca terapije, kad je nakon sest mjeseci terapije vidio nalaz umjesto da prizna neuspjeh on slozio neku pricu kako se to virus sada cisti iz jetre u krv i bla, bla.... Samo da bi izvukao jos para. Stoga, bazirano na mom vlastitom iskustvu, mogu vam reci da fitoterapija nemoze naskoditi uglavnom, ali nazalost nemoze ni puno pomoci u nasem slucaju.

Odg: Fitoterapija (liječenje s biljkama) - hcv1a fighter - 03-16-2009

Nitko ti nece preporuciti dva antivirusna programa za racunalo u isto vrijeme. Potpuno suprotno.. Ako nadjes neki maslacak, pa ga sazvaces ili ako imas neki caj, za koji tvoj primarni doktor zna i odobrava ga, mozes ga piti, zasto ne. Ali sve se okrece oko primarne terapije za HCV-interferon+ribavarin
Sve sto moze, toj terapiji nastetiti, kloni se toga. Nemoras ti biti pokusni kunic. Jer kada se sazna da neka obicna i bezazlena biljka steti terapiji, kasno je.
Ako imas zatvor, uzmes nesto tj. neki caj za to. Ako popijes kamilicu radi, neznam smirenja ok. Ali lijecenje hepatitisa se lijeci sa poznatim lijekom--Pegasysom i ti se posveti njemu. A sto se tice bilja, ovdije ti nece biti dosadno..Obrati se Tazi. Ona je nas travar" ih hi..Sve dobro i sretno. Pozz HF

Odg: Fitoterapija (liječenje s biljkama) - Bole - 03-19-2009

E, pa dragi moji supatnici! Dugo mi nitko nije odgovarao na upit, već sam bio i zaboravio na njega. Ugl. ja sam pio kapi koje mi je spravila doktorica. Da u jednima je bila i gospina trava, ali za te je dr. rekla da se smiju piti samo kraće vrijeme, jer da veća doza gospe ili kroz duže vrijeme oštećuje jetru. Ugl, sada sam na jednim kapima, ne pitajte za sastav, znao pa zaboravio. Bio sam totalni skeptik. Nalazi opet govore svoje, AST je 26, ALT 23, GGt 18! Bilirubini normalni. Moj skepticizam je srušen ko kula od karata. I neka.
Ranije sam pio Silimarin, prije ove biljne terapije, ali kod mene nije pokazivao nikakvo poboljšanje. Silimarin i ovo drugo šta se prodaje u apotekama me i učinilo skeptikom. Da, i ne hvata me više depresija kao prije. Još je uvijek tu, ali je poboljšanje bar 60 posto. Jedino me noću, prije neg zaspem još hvata neka nervoza u želucu.

Odg: Fitoterapija (liječenje s biljkama) - Ambo - 03-19-2009

SmileBole!
Kada sunce priprži pripazi s gospinom travom, može izazvati pojačanu alergijsku reakciju kože.
Na webu pod temom ljekovito bilje možeš naći i gospinu travu, pa pogledaj moguće nuspojave.
Mi koji se liječimo sada smo pojačano osjetljivi pa je to dodatni razlog za oprez.
Koristiti da, no znati kako i u kojoj mjeri.
Pozdrav! Big Grin Smile O0

Odg: Fitoterapija (liječenje s biljkama) - Bole - 03-23-2009

Hvala na upozorenju za gospu. Pročitao sam sve detaljno. Na to me je i upozorila doktorica koja mi je spravila kapi. Iskreno, dok nisam pročitao sam, nisam na to niti obračao pažnju. Baš sam nevjerni Tomo! Sada još baš nema sunca, a ja sam prestao piti te kapi u kojima je jedan sastojak gospina trava. Zanima me dali tko zna nakon koliko vremena se ta gospina trava zadržava u organizmu, to jest ako sam prestao uzimati te kapi prije 15 dana, da li se još uvijek moram čuvati sunca? Ako netko zna, molim da odgovori. Neugodno mi je sa svakim pitanjem gnjaviti dr.

Odg: Fitoterapija (liječenje s biljkama) - Ambo - 03-23-2009

SmileBole! :coolsmiley:
Kao što si napisao, da ti je preporučeno da ne uzimaš gospu u dužem periodu.
To ne znači da se moraš plašiti zbog mog upozorenja.
S ničim ne treba pretjerivati.
Nema razloga razmišljati sada već o vremenu čišćenja organizma.
Sumnjam da je netko i vršio takva istraživanja.
Pitanja su O.K. kroz njih ponukaš i čitaoce na razmišljanje, a može se naći i netko tko zna odgovor pa nam pojasni stvari.
Pozdrav! Smile O0

Odg: Fitoterapija (liječenje s biljkama) - Ambo - 04-02-2009

Proljeće je ljudi >Sad nije ovo dobar smajlić trebaju ovi  Big Grin :2funny: :bonk:

Bilje niče!!! Angel
Što se bere?
Maslačak, čestoslavica, koprivu još ne vidim ali sad će...
Ima li znalaca spremnih podijeliti znanje s drugima?  Angel

Odg: Fitoterapija (liječenje s biljkama) - joyha - 06-13-2009

evo nekoliko biljaka za koje sam pročitala da se koriste u liječenju hepatitisa:

1. centella asiatica/gotu kola (nedavno sam otkrila da je se može u prahu kupiti u kemigu; 100g = oko 20 kn; + rekli su da su je ljudi dosta tražili pa su nabavili)
2. momordica charantia/bitter gourd, bitter melon - (vjerujem da je dostupna prek neta)
- za ovu kaže da je moćna i da se u ruralnom Tajlandu ovo voće koristi za borbu protiv HIV-a, hepatitisa, raka itd.
3. curcuma longa/turmeric (vjerujem da je dostupna prek neta)

- informacije sam izvukla iz knjige: a thai herbal - traditional recipes for health and harmony - napisao: c. pierce salguero

inače - u knjizi svašta nešto piše.. od recepata za hranjenje, spravljanje kozmetike do, dijela koji je meni najzanimljiviji - načina na koji se razne biljake mogu koristiti. zna li itko za tako neku knjigu u hrvatskoj, a koja bi onda u sebi imala nama dostupno bilje. (manje me zanima detaljan opis biljke, tipa cvijet je takav i takav, korijen ovakav, a više - ta i ta biljka za to i to)