Autor Tema: Terapija-lamivudin  (Posjeta: 7125 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
  • Spol: Ženski
Terapija-lamivudin
« u: Travanj 25, 2008, 19:27 »
Na HepB "sekciji" nemamo puno informacija o iskustvima sa terapijom pa cu ja zapoceti i to sa dobrim vijestima.
Moja mama je jucer dobila rezultate prvog PCR od pocetka terapije lamivudinom i u nalazu stoji HBV DNA nije detektirana!!  :D :D  Ja sam se skoro patosirala, ne znam koliko znate, ali hep b se ne moze izlijeciti dok C moze, tako da ovo spada u kategoriju cuda. Ne znam sta reci, jos uvijek sam u soku, ovome se stvarno nisam nadala, a nikada nisam ni mami govorila o tome koliko su sanse zapravo male da se virus primiri. Fuuf, evo stvarno NIKADA ne treba odustati, uvijek ima nade!
Ovo se ipak ne smatra izlijecenjem u istom smislu kao kod hepa C, vec se tumaci kao da se virus "uspavao". Nadam se da je asshole nokautiran na duze vrijeme  :knuppel2:

Vijest je u svakom slucaju predivna i svi smo jako sretni  :smitten: 

Evo par detalja:
-Lamivudin (Zeffix) 1x na dan terapija je pocela prosle godine u 7. mjesecu;
-HBV DNA prije terapije je bila malo ispod 1 milion;
-par mjeseci prije terapije je pocela uzimati silimarin i ubrzo su AST i ALT pali na normalu nakon sto su divljali par godina. Cijelo vrijeme kroz terapiju enzimi su ostali ok, a silimarin jos uvijek uzima;
-nalazi biopsije prije terapije su pokazali fibrozu na prijelazu iz srednje u tesku;
-od kada je saznala za infekciju mama je pocela paziti na prehranu, znaci vec skoro 3 godine. Nista pretjerano, normalna raznovrsna prehrana sa puno povrca i voca i minimalno "lose hrane", tj. one koju ni potpuno zdravi ljudi ne bi trebali jesti. Gricnula se i slaninica tu i tamo  :coolsmiley:
-vec par godina pije i caj od sikavice, kaze da joj godi;
-mama ima posao koji je fizicki i psihicki zahtjevan tako da ne mogu reci da je previse odmarala, cak suprotno, cesto se iscrpljivala, a psihicka stanja su varirala fiju briju, od zen nirvane do depresija  :lud:
-bolovi u podrucju jetre jos uvijek traju, nisu stalno prisutni, cesto su povezani sa hranom koju je taj dan konzumirala, ali koji put su tu bez nekog ocitog vanjskog uzroka;
-umor se znatno smanjio jos od kada je pocela uzimati silimarin, ali je jos uvijek povremeno prisutan, no tome uzrok moze biti i godina proizvodnje  :fucka:

Ako se sjetim jos necega, dodat cu, ali to je uglavnom to. Ne mogu reci da je nesto konkretno bilo presudno, vjerovatno i nije. 
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
Odg: Terapija-lamivudin
« Odgovori #1 u: Travanj 25, 2008, 19:37 »
ajmeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! pa majoodmame, ovo je divna i totalno neocekivana vijest! jako se radujem zbog tvoje mame, a samim tim i zbog tebe! sretno  O0

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #2 u: Travanj 26, 2008, 17:28 »
Je, ja jos uvijek ne mogu vjerovati! Hvala bluka!  :smitten:
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline damir

• Skoro profi
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 u: Travanj 26, 2008, 17:57 »
Predivna vijest zaista! Svaka cast i to je jedna od najljepsih vijesti sigurno i za tvoju mamu i za tebe. Drzite se i iskrene cestitke a vjerujem da se virus uspavao trajno! O0

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #4 u: Travanj 30, 2008, 02:51 »
Stvarno divna vijest.Nadam se da ce tako i ostati zauvijek.Suuupppeeerrrrrr

Upoznala sam osobu sa B i bas mi je objasnjavala kako je tesko izljeciti se.Probala sve i sta ce na kraju se pomirila da zivi sa hep.Isto jedna jako dobra osoba .Tako se nekad razmisljam kako uvijek zahvati dobre osobe ili se mi promjenimo kad se suocimo sa stvarnoscu da smo pozativni.Ma sta je da je vazno da je terapija radila kako treba kod vas
 :smitten:

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #5 u: Travanj 30, 2008, 18:20 »
Hvala na lijepim zeljama, damire zelim ti brzi oporavak od terapije, a sidney da tvoja bude uspjesna kao i njegova O0
Imas pravo sid, meni se cini da puno dobroga dodje sa ovom bolesti, ako nista drugo covjek se dobro utrenira kako pozitivno razmisljati, sto je jako korisna vjetina za zdrave i bolesne dane  ;)   

Offline Lani

• Senior
« Odgovori #6 u: Svibanj 02, 2008, 08:00 »
Stvarno super vijest!
Nisam znala da je b neizlječiv i vidiš, čuda se događaju, a to opet pokazuje da postoji još mnogo nepoznanica o tim bolestima.
Sretno!

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #7 u: Svibanj 08, 2008, 22:16 »
aaaaa  O0 O0 O0

što ja propuštam na forumu, tuka.
Baš mi je drago, mOm :smitten: :smitten:

p.s. još nisi dobila brošure, moraš me tjerati  :-[. sad sam više uračunljiva. možda je ipak najbrže da ti poštom (moš mi na pm adresu :coolsmiley:)