Autor Tema: GUBITAK KOSE  (Posjeta: 6387 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sunny12

• Senior
  • Spol: Ženski
GUBITAK KOSE
« u: Ožujak 13, 2008, 10:46 »
Ekipa da li je itko nakon terapije razmišljao o perici? Ne Perici čovjeku nego PERIKA za ćelavu glavu...

Naime meni je tako grozno pala gotovo sva kosa da me sad već polako šamara i bed zbog toga, nikako da se oporavi...pijem i b vitamine i supradyn, i prošlo je već 4 mjeseca od kraja terapije ali nemam nekog pomaka. Zapravo prestala je padati, ali nikako da počne i rasti...

Znam da je ovo onako najmanji od problema, ali nije ugodno kad se pogledaš ujutro u ogledalo, svako jutro se ubediram.
Iskustva?

Offline Ivana Gustav

• PROFI
Odg: GUBITAK KOSE
« Odgovori #1 u: Ožujak 13, 2008, 12:38 »
Cao Sunny12

Ja nisam prosla terapiju i iz iskustva ti nebih znala nista o tome reci.Bluka nam sigurno sad vec slavi rodjendam negdje nadam se da ce se brzo oporaviti i javiti ti se na poruku.Zezam se bluka postovanje veliko

Koliko sam ja prije trazila o tome svemu u svim slucajevima se kosa povratila u normalu poslije 6 mjeseci.
E sad dali oni misle da pocne rasti ili se skroz povrati za 6 mjeseci neznam.Nadam se da ce se to izaci na svoje .Bas nam javi bilo kakva promjena da znamo.Svi za jednog jedan za sve.
 :smitten:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #2 u: Ožujak 13, 2008, 17:56 »
evo bluke rodjendanke, upravo stigla sa planine. teren grdi me ni danas nije mimoisao, al' nek' nije, tako sam se najela slasne pastrmke iz ugra, domaceg vlasickog sira i pogace od brasna iz vodenice, ajme majko..... ne treba mi ni slavlje ni torta  :lud: :lud:
sunny, meni kosa nije opadala, zapravo nisam osjetila da imam "manje" kose, ali je svakako u toku terapije izgubila kvalitet. i jos nesto o cemu smo vec vise puta pricali, moja prirodno kovrdzava kosa postala je ravna ko metla  :lud: :lud:
khm.... godina i tri mjeseca od kraja th, i dalje je ravna, i ne vidim bas da ce se ufrckati  :-\ :-\
sto se opadanja kose tice, i ja sam razmjenjivala iskustva s drugovima i drugaricama partizanima i partizankama koji su vodili bitku, i vele da se prvi pomaci po tom pitanju vide sest mjeseci nakon th.... nemoj se ti puno bedirati, mislim.... je bed vidjeti se celavu u ogledalu, al' pumpaj se i dalje b vitaminima, malo kvasca ujutro nataste, mozda i neki noni sokic pride ne bi skodio. evo ja sam opet krenula turu nonija, i ono sto moram priznati da primjetim jesu nevjerovatne promjene u kozi lica. jaukala sam i kukala kako mi je lice pocelo pravit probleme, a sve je nekako pocelo na th, al' evo sad kako cirkam nonija ponovo, nema bubuljica, koza nije suha, nema mitesera, lagano se cisti..... e sad.... AUTOSUGESTIJA???  :idiot2: moze bit', sve i da jeste, super jer funkcionise, bar na meni.
sunny, bice to dobro! samo se ufuraj! kao sto vec nekoc napisah: IN UFUR VERITAS!

Offline sunny12

• Senior
« Odgovori #3 u: Ožujak 14, 2008, 15:31 »
Živi bili pa vidjeli...
koji si ti sretnik, em imaš gustu kosu, em ti nije padala... O0
valjda te opali na najslabiju kariku
meni koža nije toliko stradala, je ali se brzo oporavila, inače mi je uvijek super koža...a kosa mi je oduvijek katastrofa i zapravo nisam ni znala da se stanje može još i pogoršati, ono imaš 14 dlaka i spadneš na 3.  :(
kod nas baš nema kvalitetnih perika za kupiti...uglavnom sintetika

Offline rajvosa

• Skoro profi
« Odgovori #4 u: Ožujak 15, 2008, 16:58 »
sunny ne ocajavaj i kod mene je kosa katastrofalna,4 tanke dlake na glavi,pocela je da raste na vrhu,pa sada licim na Gustava :D

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #5 u: Ožujak 26, 2008, 15:59 »
Nosila sam super periku jedno kratko vrijeme tijekom terapije - ali sam se osjećala kao vlastiti alter-ego, a brate mili i žulja...ipak, tako sam bila lijepa...duga smeđa kosa vijorila na vjetru...oh...bila je to Revlonova perika, ultra modernog kroja- gornji dijelovi kraći pa postepeno do dugačkih - a kad si napravio rep, naprijed je izgledala kao kratka kosa...čak sam i spavala s njom...nikad je neću zaboraviti! Hoću moju perikuuuu!!!

Sunny 12, uskoro će i tvoja kosa početi s obnovom, ne brini. Trebaš je ipak dobrano poduprijeti. Ja radim duge, jake i dubinske masaže vlasišta kružnim pokretima na suho i sa raznim eteričnim uljima za cirkulaciju (u bazu od lješnjakovog i čičkovog ulja stavim par kapi eteričnog ulja - cedar, timjan, lavandu, ružmarin), a ima i gotovih mješavina. Npr. dr. Hauschka losion od neema, ili od tvrtke Walla kura od ružmarina -opet naglasak na kružnoj cirkulaciji (sve Bio&Bio). A kad nisi pri lovi, uvijek nađeš par kuna za bočicu gustog ricinusovog ulja! Sjajan je preljev za kosu tj. kolor šampon od Henna plus koji je sama mješavina bilja, a daje Instant rezultate. Preporučam i kuru od min. 3 mjeseca minoxydila 2% otopina, dva puta dnevno po 1 ml na vlasište se rasporedi špricom (bez igle) i lagano prstićima utapka. Doduše od toga dosta svrbi vlasište jer je to baš pravi lijek za ultra jaku cirkulaciju. Neke ljekarne imaju pravljenu otopinu (npr. ona u Vlaškoj preko puta Petrove crkve), a skuplja je verzija pod nazivom Pill-food, ili još skuplja od Vichija Aminexil, itd. Ja ga korisim minoxydil sad već dosta dugo i uskoro ću preći samo na dozu za održavanje - 2x tjedno. Umjesto i/ili b-complexa ubaci u prehranu cjelovitu zob/ječam/proso/smeđu rižu (ti fino kuhaš pa ćeš znati kako:-) :D, a za doručak veliku žlicu sjeckanih lanenih sjemenki (navečer ih namočiš u šalici vode zajedno s jednom suhom šljivom ili marelicom i par kapi lanenog ulja), pa tu žitku sluzavu kašicu njam, njam, popapaš...kosa raste, ten se sjaji...a sve to dodatno jača i čisti jetru! Plus dodatak: čaj od preslice u ogromnim količinama 1/2 litre na večer. Navodno najjača tvar protiv osteoporoze, jača kosti i kosu, čisti bubrege i jača mokraćne puteve...totalno cool biljka! Dr. Stribor Marković preporuča SIPF od preslice (košta oko 130 kn bočica), to je kao neki koncentrat čaja, ali ga još nisam pila (svakako hoću u budućnosti)....

Draga S12., kušaj nešto od ovoga i javi se za mjesec dana!

Pa-pa!

Offline sunny12

• Senior
« Odgovori #6 u: Svibanj 21, 2008, 08:38 »
Boby, ja sam kokoška tek sad vidjela ovu poruku.
Nema te nešto na forumu u zadnje vrijeme, ali u svakom slučaju puno ti hvala na savjetima.... O0
obzirom da sam ih tek sada vidjela moram produžiti javljanje za još mjesec dana :crazy2:
inače kosa je još paperje ali raste, bit ću ja za 14 godina ko nova...