Autor Tema: posljedice interferona ili moja imaginacija?  (Posjeta: 34320 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
Odg: posljedice interferona ili moja imaginacija?
« Odgovori #30 u: Veljača 28, 2008, 08:45 »
ok, ovo uputstvo i upozorenja sam citala svaki put prije nego sam se piknula pegijem, al' kontala sam, i razmjenjivala razmisljanja sa clanovima foruma.... kao, ok, sve to moze da se desi ali uglavnom je prolaznog karaktera....izgleda da ipak dosta toga i nije PROLAZNOG  :tickedoff: karaktera  :lud:

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • Spol: Ženski
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #31 u: Veljača 28, 2008, 10:17 »
a, što reć, na inzulinu piše da mo'š umrijet  :fucka:, ta mi je jedna od boljih nuspojava ;)
a dobar je inzulin, dobro oružje, nije lako skužit  :coolsmiley:

Offline sunny12

• Senior
« Odgovori #32 u: Veljača 28, 2008, 12:40 »
a Voltaren je zabranjen u mnogim zemljama.....

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #33 u: Veljača 28, 2008, 15:10 »
ma haj' sta fali, ja sam bila munjena i prije terapije, sad sam jos samo mrvicu vise munjena tak' da se razlika skoro ni ne vidi hahahah  :lud: :lud: :lud: :fucka: ;)

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #34 u: Veljača 28, 2008, 17:35 »
Ma svaki lijek ima svoje .Kao sto fino znamo da je moguce da se neizljecimo ,moguce je i da ostanu neke poslijedice.
Opet ides ,guras ajde nisam ja bas te srece da sam u tih bla bla procenata .
Samo treba snasno u borbu pa ko i u sve.Toliko rizika u zivotu uzimamo a sta sam ih ja samo prosla.Pa i sad zivim sa rizikom.Ne lijecim se od hep c a moguce i tu stanje da mi se pogorsa pu pu pu nedaj nikome.Koliko kazu procenata ljudi je umrlo ...Nije ni bitno .Vazno da zivot ide dalje da se borimo neko ovako neko onako i da svi izadjemo na pravi put..

Offline damir

• Skoro profi
  • Spol: Muški
« Odgovori #35 u: Ožujak 02, 2008, 15:11 »
Important Safety Information
Alpha interferons, including PEGASYS (Peginterferon alfa-2a), may cause or worsen fatal or life-threatening mental, immune system, heart and infectious disorders. Patients should be monitored closely with regularly scheduled doctor visits and laboratory tests. Therapy should be stopped in patients with continuing severe or worsening signs or symptoms of these conditions.In many, but not all cases, these disorders resolve after stopping PEGASYS therapy (see medication guide for more information and warnings).[/b]

Pogledao sam dva puta upute koje su na hrvatskom jeziku došle uz Pegasys ali ove informacije označene crveno nema! A čini mi se da je to jako važna stvar. Please, neka netko još pročita upute jer me otrajnim posljedicama nitko ništa nije obavijestio prije početka terapije  >:(

Offline rajvosa

• Skoro profi
« Odgovori #36 u: Ožujak 15, 2008, 17:00 »
samo cu reci da ja vise nisam ja poslije terapije,definitivno druga osoba :idiot2: :idiot2:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #37 u: Ožujak 15, 2008, 19:46 »
ma daj rajvosica, ti si jos friska, za par mjeseci i dalje neces biti ona stara, ali bices joj slicnija  :-*

Offline Ivan

• Senior
« Odgovori #38 u: Ožujak 21, 2008, 10:21 »
Hm , ja da budem iskren , poslije 3 terapije interferonom ( jedna od 6 mj . pa nakon par godina druga od 12 mj. pa nakon par godina 3. od 12 mjeseci nemam problema sa cirkulacijom , probava mi se nakon 3. izuzetno popravila . Sad sam bez terapije cca 6 mj . i osjećam se dobro , kao i uvijek . Kako procjeniti da sam se promjenio nakon tih terapija interferonom ? Imam osjećaj da većina vas piše o osobnim iskustvima koja definitivno ne mogu biti mjerodavna . Dakle , neke veće promjene u vezi s vama bi trebala primjetiti okolina , vaši ukućani , osobe s kojima provodite naj više vremena . Definitivno osobne procjene ne drže vodu . Bar tako ja mislim . A ako vas muče depre , čuo sam da negdje u ZG postoji klinika koja vam može napraviti točnu hormonalnu sliku i prepisati nekakve hormone koji navodno budu odgovorni za vaše depre i kojekakve druge probleme psihičke prirode . NISAM PROVJERIO TOČNO O ČEMU SE RADI ! ! Čuo sam i napisao kako sam čuo . Ako netko o tome nešto zna , neka napiše da ja ne baljezgam na rekla - kazala . Nemam točnu informaciju i ne kužim se ni malo u medicinu tako da nemam pojma koliko je priča točna . Pozdrav svima !

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #39 u: Ožujak 21, 2008, 13:39 »
Important Safety Information
Alpha interferons, including PEGASYS (Peginterferon alfa-2a), may cause or worsen fatal or life-threatening mental, immune system, heart and infectious disorders. Patients should be monitored closely with regularly scheduled doctor visits and laboratory tests. Therapy should be stopped in patients with continuing severe or worsening signs or symptoms of these conditions.In many, but not all cases, these disorders resolve after stopping PEGASYS therapy (see medication guide for more information and warnings).[/b]

Pogledao sam dva puta upute koje su na hrvatskom jeziku došle uz Pegasys ali ove informacije označene crveno nema! A čini mi se da je to jako važna stvar. Please, neka netko još pročita upute jer me otrajnim posljedicama nitko ništa nije obavijestio prije početka terapije  >:(

Izgleda da ovo nitko ne zeli komentirati :(

Offline Ivan

• Senior
« Odgovori #40 u: Ožujak 24, 2008, 10:25 »
A kaj da komentiramo ? Stvar je očito individualna i posljedice se mogu pojaviti kod određenog uzorka ljudi koji su prošli terapiju . Definitivno se proizvođač na ovaj način ograđuje od eventualnih događaja koji mogu iskrsnuti kod malog broja ljudi koji su prošli terapiju . Da se vratim na moj post od prije nekoliko dana . Ja posljedice nakon terapija ne osjećam . Ipak , shvati . Mi koji smo bili na terapiji , spremni smo na sve da se gada rješimo . Ja sam prije dosta godina bio maneken koji je pristao na testiranje lijeka na sebi i ne vidim zašto to nebi napravio ponovo da mi netko ponudi za neki novi ili isti lijek . Dakle , izbor je tvoj , nitko te ne tjera . Svaki lijek je mila majka za nešto a s druge strane radi sranja gdje ne treba kod nekih ljudi . Nismo svi isti . Netko je otporan na svakakve lijekove a netko od aspirina proljev dobije . Ako ništa drugo , u vezi Pegya , bar me neće savjest peći da nisam probao . Gle , od nečeg se mora riknuti prije ili kasnije . Čemu sada o tome razmišljati ? Uživaj u životu a lijekove pusti ljudima kojima je to posao . Većina njih dobro ga obavlja !

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #41 u: Ožujak 24, 2008, 12:04 »
U potpunosti se slazem s tobom sto se lijecenja i lijekova tice. Ali, mene brine situacija da se upute na hrvatskom jeziku (za hrvatsko trziste) ocito razlikuju od onih na engleskom za recimo australijsko trziste. Isti lijek je u pitanju i isti proizvodjac! Samo sam htio da netko pogleda kod sebe svoje upute i kaze je li ovo tocno sto sam citirao ili nije. Ako je tocno, onda bi se ipak svi trebali zabrinuti.....

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #42 u: Ožujak 24, 2008, 18:38 »
damire, ipak je ovo sve i dalje, na zalost BALKAN! sta da ti kazem, prva doza lijekova koje sam ja primila na klinici imala je uputstvo na engleskom jeziku, a srecom isti znam pa sam si mogla prevesti. ostale doze imale su uputstvo na arapskom  :2funny: tako da..... citala, ne citala, isto mi se pisalo. a glede nuspojava, svakako da su ovo sve individualna iskustva, ali na zalost, cini mi se da je ipak velika vecina onih koji "nisu vise isti" nakon terapije. srecom, ti ne osjecas nikakve promjene. sreca da ima i takvih. nadam se da ce ih ubuduce biti sve vise!

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #43 u: Ožujak 24, 2008, 20:00 »
to da su ljudi poslije terapije drugaciji nije nikakvo cudo. treba na kraju krajeva (bez obzira na manje ili vece nus pojave) prezivjeti tih skoro godinu dana. samo se nadam da ce ostale nus pojave zaista i nestati nakon prestanka terapije.......

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #44 u: Ožujak 25, 2008, 08:35 »
e tu si u pravu, pogazi te ta godina dana iscekivanja i stresa, ali vjeruj, kad dobijes negativan PCR i kad vidis da ti se krvna slika normalizovala, jos kad ti aminotransferaze budu na normalnom nivou nakon th, pocnes lagano zaboravljati tih dugih godinu dana. a promijenis se, promijene se pogledi na zivot, na prijatelje, na okolinu..... to moze znati samo onaj ko je licno iskusio th. nadam se damire da ce biti sve dobro, ti si jos malo pa gotov..... ja ti drzim fige cvrsto stisnute!

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #45 u: Ožujak 25, 2008, 19:29 »
hvala ti bluka na lijepim zeljama. zapravo zaista i ne mislim nikako drugacije nego da ce sve biti dobro. sasvim sam uvjeren u to. danas sam bio na 5.-toj pikici do kraja - dakle jos samo cetiri. a interesantan je podatak da mi je na sam Uskrs bilo tocno okruglo 300 dana od pocetka terapije  :)

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #46 u: Ožujak 26, 2008, 08:56 »
imas ono sto je najvaznije-pozitivan stav! vjeruj mi, od toga uglavnom zavisi ishod svega! ostani tako pozitivan do kraja, i nema panike!

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #47 u: Ožujak 26, 2008, 15:24 »
Osam mjeseci nakon uspješne terapije hvalim Bogu svaki dan na Pegiju i Ribavirinu - osjećam se sjajno i izgledam bolje nego ikad. Vježbam intenzivno 6 dana u tjednu, jedem bolje i više nego ikad, svaki slobodan trenutak spavam. U glavi mi je sve bistro i svježe kao izvorska voda. Tako sam naumila i tako jest.

Ima trenutaka koji nisu takvi, ali i malena super-zdrava beba zakmeči kad joj nešto nije po volji, a zna tuliti i po cijelu noć jer je nešto žulja ili osjeti kakav strah. Sasvim normalno. I nikotin i kofein i ispušni plinovi i klimatske promjene i slobodni radikali ostavljaju trajne i vrlo opasne posljedice na psihu i tijelo - od cirkulacije pa na dalje. Sasvim normalno. Cirkulaciju rješavam masažom prije spavanja - eterični ružmarin i cimet u maslinovom ulju. Nemir odagnam dobrom šalicom jakog kakao napitka i lotus pozom za meditaciju, 5-8 minuta sasvim je dovoljno. Omega 3-6-9 obavezna teška artiljerija za svaki dan. Mnoge demone izbacim na vreći od pijeska u teretani (obavezna glasna i agresivna muzika), i tako dalje... 

Disciplinirana strategija nakon terapije i svjesno uključivanje u normalne životne tokove - i to je to. O problemima kroz koje sam prošla više ne pričam, sve manje ih se i sjetim. Život je prekratak, mogućnosti su bezbrojne, a granice si postavljamo sami. I da nije terapije čovjek se s vremenom ruinira iznutra i izvana, radio - ne radio, bio bolestan - nebio. Ne želim da mi nesretni dio bolnog života obilježi ostatak, ma koliki on bio.

No more.   

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #48 u: Ožujak 26, 2008, 15:37 »
Nema brige Bluka za pozitivan stav. Tu sam pravi majstor  :) Cak ne zelim ni spominjati rijec hep C jer sto ga manje spominjes, manje mislis na njega i manje ga vezes za sebe. I ja se nadam i vjerujem da ce mi pozitiva u cijeloj ovoj prici uz Pegy i Ribavirin biti najvazniji dio terapije.

Bravo Bobby, tako i treba. Zaista kad jednom zavrsi ova prica, sve lose treba sto prije zaboraviti a to je na odredjeni nacin i ugradjeno u covjeka. I to je dobro. Dapace, izvrsno!

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #49 u: Ožujak 26, 2008, 19:42 »
hm, ipak je i to individualno, boby svaka cast, ali ja stvarno ne znam, ni pored najjace volje, kako bih ukomponovala sve to sto ti cinis u svoje svakodnevne aktivnosti. mozda, kad ne budem radila jednog dana, kad se bogato udam, i kad mi muz kupi ranc na selu  :lud: :2funny:
p.s. ne uzimajte me za ozbiljno, ipak sam ja bluka  :lud:

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #50 u: Ožujak 27, 2008, 13:56 »
bluka - nije baš tako komplicirano - pokloniš nekome svoj TV i zaboraviš kafiće - tako dobiješ nebrojeno mnogo slobodnih sati za bitne ti stvari ;). Radio je toliko bogat sadržajima i prekrasnom glazbom, čudo jedno :smitten:! Budiš se u 6,30, liježeš u 24,00 :o, a osim toga, život ionako počinje u pet (17,00)!!! Od pet do ponoći imaš ciglih 7 sati slobodnog vremena svaki dan da radiš što ti srce želi :fucka:

Kuhaš izjutra prije posla i kasno na večer, a hranicu si nosiš kud god ideš...nema ni gladi ni opasnosti od junk-fooda >:D; danas teretana i gymova ima na svakom čošku, a i gdje nema, trčkarati i vježbati se može bilo gdje :crazy2:. S frendovima se družiš 1-2x tjedno i za vikend obavezno :D...(jasno, izbaciš s liste polufrendove, poznanike i one koji su te nekad zaje..i - troše ti dragocjeno vrijeme, a obavezno će te zaje..t ponovo); na večer je telefon doista jeftin za brbljanje od nemila do nedraga (ujedno staviš da ti se kuha smeđa riža, zob, grah, leća..., veš-mašina ti pere robicu, a ti si masiraš stopala, vrat ili što te već koji puta štrecne) :smiley6600:

Normalno da je raspored sati bitno drugačiji kad ljudi imaju djecu :bonk:, ali koji nemaju, danas mogu živjeti lijepo i ispunjeno :lud:!
A za sve ti je potrebno samo par ključnih stvari:
- ORGANIZACIJA O0;
- SVIJEST O BRZINI PROLASKA VREMENA :tickedoff:;
- OVO NIJE POKUS, nego je obračunska jedinica svaka MINUTA :coolsmiley:.

« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2008, 13:59 od Boby »

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #51 u: Ožujak 27, 2008, 16:24 »

Bluka, ne brini ništa, za sada zbilja nemaš vremena ni uvjeta da si posložiš stvari na način kako ja to trenutno radim, niti to trebaš. Ti si posložila svoje prioritete onako kako ti sada moraš. I učiš i radiš paralelno, boriš se za svoju bazu i što bi još htjela? Pa i ja sam godinama tako radila, nisam na sebe mislila, nego na posao i na potrebe drugih ljudi. A fala Bogu bliži mi se i 41, kad ću počet živjeti ako ne sad! Iscrpljenost sam bila smatrala normalnom pojavom zaposlenih ljudi, probavne probleme pripisivala žučnome kamencu, bolne zglobove nesretnom naslijeđu bog zna od koje babe, nervnu napetost gušila plačem, nikotinom, čokoladom, prekovremenim radom, trčanjem po svijetu, a između toga bolnice (4 operacije i hrpa raznih zahvata i poduhvata), itd...itd. Nisam se nikad zapitala: može li to drugačije i je li to baš jedini put? I onda sam sve to svjesno i namjerno sasjekla do temelja. Sve. Nije došlo preko noći, nego kao rezultat dvogodišnjeg promišljanja i analize brojnih iskustava, raznih alternativa...što je sve počelo čim sam saznala za bolest i da hepC baš i nije med obogaćen C vitaminom. Odustala sam od magisterija i mnogih, mnogih dobrih stvari, npr. drastično promijenila posao upravo u trenutku kad je uslijedilo veliko i željeno promaknuće u inozemstvo...pa sam odbila još i par menadžerskih ugovora...što sve nikome nije bilo jasno zašto i vjerojatno me većina kolega u struci percipira kao slabića. Big deal! a ja i dalje svaki božji dan razmišljam o još dubljim promjenama, još dubljem unutarnjem miru, o odbacivanjima i o dobicima koje od toga imaš. Kad shvatiš da su sva ta "moranja" samo nametnuti obrasci življenja, a godine prolaze...smiriš se malo po malo i posvetiš sasvim malim ritualima, i onda doista počneš neopisivo uživati u izlascima/zalascima sunca, koje su to boje i oblici na obzoru... kuhanju povrća na nove i različite načine, prirodnim mirisima, čudesnom svijetu fito i aromaterapije, promjenama temperature, hučanju vjetra i drugim stanjima i hirovima prirode, popodnevnim dremkicama, te kako pravilno izvesti neku vježbu...sasvim, sasvim drugi život!

Neki dan mi je rekla frendica: "neću se iznenaditi ako te jednog dana zateknem u kimonu, u stanu bez namještaja, čučiš na jednoj nozi nasred sobe, sa strane zdjelica riže" :bonk: eto kakvih sve posljedica taj pegy može imat na zdravlje :tickedoff:

Bluka moja, ni bogatom udajom problemi ne nestaju, oni tada tek nastaju. Bila sam ti ja i dosta bogato udata, ne brini, pa iako je bila veeelika i duuuga ljubav, pobjegla sam glavom bez obzira! I sad od bogatih bježim i kidam i naljevo i nadesno.   

Svoga tela i duše svoje biti gospodar najjača je od svih stvar :angel:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #52 u: Ožujak 27, 2008, 18:04 »
hvala boby, zaista korisni savjeti nekog ko i nije bas tako mnogo stariji od mene  ;). iskrena da budem, bilo bi mi drago ponasati se prema sebi tako kako se ti ponasas od saznanja da imas hep, ali kao sto si i sama napisala, stvarno za to sad nemam ni vremena (mozda bi se i naslo) ni prostora (sto me polako dovodi do ludila). ono sto mi zasigurno najvise nedostaje je samoca u smislu da ne ulazim pretrpanu kucu kad dodjem u 5 s posla, i da jedva cekam da kidnem u kafanu glavom bez obzira. heh, s tim u vezi, imam jednu radosnu vijest  ::) a to je da si gradim potkrovlje. ako vec ne mogu naguliti na drugi kontinent, odlucila sam se potruditi bar toliko da si ogroman tavan pretvorim u svoju slobodu. eto, bog dao da se plan realizuje sto skorije, pa dogodine, svi kod bluke na sastanak forumasa  :lud:
P.S. ovo za bogatu udaju zaista je bila sega, pa ipak sam se ja citav zivot zabavljala (i zaljubljivala se), uglavnom, u socijalne slucajeve  :uglystupid2:
 :lud: valjda mi tako pao grah  :2funny:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #53 u: Svibanj 20, 2008, 15:59 »
danas sam si dala vremena i prostora da malo proucim i strane forume o hepatitisu. dosta sam citala na ovdje zapocetu temu, i prosto sam ostala frapirana citajuci iskustva ljudi nakon terapije. ima ih koji ne dolaze sebi ni po dvije-tri godine od prestanka terapije. ja i dalje nisam bas ona stara, ali moram priznati da sam iz dana u dan bolje. jos da se malo savjesnije ponasam, sigurno bih se i bolje osjecala. dosta se pise o dejstvu ovih lijekova na CNS, na nerve... zapita se covjek ipak.... sta smo mi to trpali u sebe punih godinu dana?? mozda sam vec dosadna, pogotovo onim sretnicima koji nisu osjecali nuspojave tokom terapije, ali ne mogu prestati da se zapitkujem. by the way, gdje ste svi nestali ovih dana???

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #54 u: Svibanj 20, 2008, 17:46 »
Tu smo Bluka. Ja sam se isto zabrinuo za tebe da se nigdje ne das vidjeti. Pises da jos nisi 'ona stara'. Pa ti to niti ne mozes biti kad si mlada  :) No, salu na stranu, bas sam jutros nesto razmisljao o tome i stvarno moram potvrditi da sam drugaciji. Mozda drugacije opcenito gledam na zivot, mozda su se kroz moju bolest i lijecenje malo i profiltrirali ljudi (pravi prijatelji i oni koji su to samo glumili), nesto sam osjetljiviji. Vise puta sam se preispitivao da ne napravim nekakav ispad ili reakciju samo zbog emocija a ne na temelju razuma..... Ne znam ni sam sto je. Mozda ce Iva i Tec reci da me jos uvijek trese interferon (sto ne bi bilo niti cudo s obzirom na niti mjesec dana od zavrsetka terapije), ali definitivno sam u nekim segmentima drugi covjek. Nisam bas setao po internetu i drugim hepatitis forumima na tu temu, ali niti necu. Ne zelim se previse opterecivati stvarima koje ionako vise ne mogu promijeniti. Sto je, tu je i sve bi bilo OK samo da ostanem trajno negativan.....

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #55 u: Svibanj 20, 2008, 19:33 »
u pravu si damire, ni ne treba se previse smarati citanjem o onome na sta ne mozemo previse uticati, al' meni djavo ne da mira.... valjda kako se blizi ponovni PCR, i moji strahovi se vracaju, pa opet mahnito citam razne stvari na netu. no... od viska glava ne boli, pogotovo ako je u pitanju znanje i edukacija o sopstvenoj bolesti.
cini  mi se da nas je masa ovde koji definitivno osjecamo razlicite razlike u sebi samima od prije i poslije terapije. svakako mi se desilo isto kad su u pitanju selekcije kruga ljudi oko mene (zapravo samo ostala usamljena od stotina "prijatelja" koji su me nekad okruzivali), pogledi na zivot su se promijenili, obrisi mog tijela su se promijenili, ma.... sve se promijenilo. sto ti kazes, samo da ostanem negativna...... a zivot ce valjda vec donijeti neku srecu prd moja vrata  :buck2:

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #56 u: Svibanj 20, 2008, 22:16 »
Bit ce Bluka sve OK. Imam predosjecaj da ce ovaj PCR za tebe biti samo jedna formalnost. Siguran sam da ces ostati i dalje  negativna. I to ce biti veeeeeelika sreca pred tvojim vratima. A onda ces se valjda malo opustiti od svega ovoga (teska srca ali zabranit cemo ti neko vrijeme da mislis na nas) i stecenu srecu jos malo podebljati  ;)

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #57 u: Svibanj 20, 2008, 22:56 »
a ne ne, nece bluka nikud odavde. znas, kad mi je bilo nekako najgore, na ovom sam mjestu nasla utjehu, i odgovore na milion pitanja. da nije bilo ive, mozda bih i poludila..... zbog toga, ja se osjecam kao dio ovog mjesta, i zelim bar malo pomoci onima koje tek ocekuje terapija.  :angel:

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #58 u: Svibanj 20, 2008, 23:19 »
Znam da je to tako. I meni se to dogodilo i obecao sam sam sebi da cu iz istih razloga ostati ovdje.

Offline Lani

• Senior
« Odgovori #59 u: Svibanj 21, 2008, 08:00 »
Ja vam se zahvaljujem na tome, Vaša pomoć je dragocjena.