Autor Tema: posljedice interferona ili moja imaginacija?  (Posjeta: 34318 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
posljedice interferona ili moja imaginacija?
« u: Veljača 22, 2008, 09:58 »
ova tema je pretezno za nas sretnike (nesretnike) koji smo odrapili pola godine ili godinu na terapiji. ja pomalo postajem dosadna i sama sebi, ali ipak, ovo je jedino mjesto gdje mogu razmijeniti misljenja sa supatnicima, pa mi ne zamjerite. proslo je od moje terapije ihihi vremena, neke stvari su dosle na svoje, neke bas i ne. ponekad imam dojam da sam se totalno izmijenila u psiho-fizickom kontekstu. glava mi vise ne funkcionise kao nekad, a i tijelo mi je poprimilo potpuno drugaciji oblik  :lud: . ne zelim sve to pripisivati posljedicama terapije, ali sta ako to ipak jeste tako?  :idiot2: dobro sad.... ja bas i nisam primjer zdravog zivota, ali ne idem ni u onu drugu krajnost pa da sad kazem da zivim turbo nezdravo. hodam, rekreiram se, pokusavam jesti zdravo (manje-vise). koza mi nije ista, kosa mi je potpuno ravna a imala sam divne kovrdze, probava mi nije ista, lupaju me depresije kojima ranije nisam bila sklona, a ni sad nemam bas pretjeranih razloga da budem depresivna.... bla bla. mislim da je u mom organizmu sve zbrda zdola, a pokusavam si objasniti zasto. khm.... ima li ko pametan da mi kaze nesto?  :lud: :P

Offline Lani

• Senior
  • Spol: Ženski
Odg: posljedice interferona ili moja imaginacija?
« Odgovori #1 u: Veljača 22, 2008, 11:06 »
Gdje su svi ovih dana, nekako se slabo javljaju.
Ja ti ne mogu ništa reći po tom pitanju, no (i za tvoje i za moje doro) se nadam da si to samo umislila.
Depresije i sl. , pa depresivni smo i bez toga, svatko ima svoje faze u životu. A promjena kose i tijela, hm, možda ti je promjena na bolje. 

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #2 u: Veljača 22, 2008, 12:50 »
da, da i ja se pitam gdje su svi, ali valjda proljece svima udarilo u glavu pa zjakaju po vani. ma desi se to na ovom nasem forumu, svako malo zatisje pred buru. sad ce se oni raspisati, najavili su kisu na prognozi pa ce se misevi opet zavuci u svoje rupe  :lud:

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #3 u: Veljača 22, 2008, 14:33 »
protiv svega što si navela draga bluko, ja se borim uglavnom vježbanjem (koje stalno pojačavam, sad sam na 5xtjedno), makrobiotikom (zrnje, tamno zeleno lišće, cikla, grah, orašidi, sjemenke) i suplementima (noćurak, omega 3-6-9, spirulina, green-magma, čajevi sikavica-preslica-kopriva, ginko, B-complex, C-vit. i matična mliječ, što sve kombiniram i izmjenjujem, eh da i 2xtjedno obavezno jedem shitake, jer navodno potiču prirodno izlučivanje interferona).

kosa mi je isto ravna, koža totalno suha, a čim mi sve nije po špagi depra se javlja...ali se borim svaki dan i dala sam si rok do kraja ove godine da se tjelesno rekuperam. mislim da je to minimum. zavjet da ove godine nema kolača i slatkiša za sada funkcionira, a s nikotinom započinjem u kasnim večernjim satima, pa ponekad i preskočim!

u pravu si da doista ništa nije isto, mnoge stvari jesu posljedica th, a mnoge su i posljedica nezadovoljstva samim sobom, poslom, odnosima, starenjem...kad me stisne najgore sjetim se kroz što sam prošla, dignem glavu i sve lijepo nekamo pošaljem! a onda se ponekad desi nešto lijepo, neki osmjeh, pogled, dobra pjesma na radiju...i odmah je lakše...trudim se okružiti se pozitivnim i veselim ljudima i situacijama, a izbjegavati suprotno (što je najteži zatak od svih kad se ima mobingaša na poslu). hm, da i koketiram s frajerima kad god mi se da...što na trenutak otpusti stres. sve je igra trenutaka, cijeli život i svima je tako.

ne daj se mala...

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #4 u: Veljača 22, 2008, 14:59 »
boby, a koliko ce bit da si ti zavrsila th.... ak se dobro sjecam, tu smo negdje ti i ja  :idiot2:
ja sam cak u posljednje vrijeme ubjedjena da je svo fizicko nezadovoljstvo uzrokovano onim primarnim, mentalnim. imam dojam da se iz dana u dan poruznjujem, propadam, da mi je lice sve zuce i zuce a tamni kolutovi oko ociju sve veci. bljak...
vjezbam i ja, i to udarnicku, posljednjih par dana pauziram je ucim mahnito za ispite, a i na poslu sam ostala sama pa mi valja biti i vozac i saradnik i sef i prevodilac i sekretarica i dezurni potrcko 9 sati dnevno. no.... ono sto me najvise iritira je nemogucnost da se dovodem u red sto se tice prehrane. tri dana uspijem biti disciplinovana, onda cetvrti dan pozderem nesto gadno jer budem gladna a nemam pri ruci nista pametno. izgleda da je pametnije drzati se one da je bolje ne jesti nista nego jesti bilo sta, a imajuci u vidu salo koje sam si naslagala oko pojasa posljednjih godinu dana, ne bi mi skodilo da postim do daljnjeg! bravo boby, ti me svakako inspirises svojom motiviranoscu....  O0

Offline rajvosa

• Skoro profi
« Odgovori #5 u: Veljača 23, 2008, 12:14 »
Upravu si bluka,nista vise nije kao prije,i ja sam se promjenila mnogo i fizicki i psihicki,ne mogu da pronadjem sebe,u nekom sam svom svijetu,zatvorena za sve :( :(  sto nikada nisam bila  :uglystupid2: Osjcam se i dalje kao da sam na terapiji a evo skoro mjesec prosao  ???

MATE

• Gost
« Odgovori #6 u: Veljača 23, 2008, 16:27 »
bog, eto mene nakon dugo vremena (kompić riknuo!!) . Da Vam javim da je terapija završila još u prvom mjesecu. Jupii. Eto godina prošla ,nalazi prvi poražavajući loše željezo ,trombociti također ali novi daju nadu da idemo na bolje. I sada vas pitam što sad. Kako ste rekle osjećam se malo izgubljeno, neznam kako naprijed koliko mogu i što raditi da bi bila i ostala zdrava? Prve nalaze još nisam dobila pa još ni neznam koliko je terapija bila uspješna.Ali nadam se samo najboljem nakon svega ovoga.Pozdrav svima.

Offline Kresimir

• Senior
  • Spol: Muški
  • Prekomjeran ponos oznaka je sitne duse
« Odgovori #7 u: Veljača 24, 2008, 01:09 »
eeeeeeeeeeeeee prijteljice i prijatelji :lud: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:

e kako kazete stvarno vise nista nije isto...makar sam se odmakao 2 ipo mj od terapije

ja sam naprimjer nekad tako dobro raspolozen kao sad dok pisem ovo..a nekad me neka sitnica tako izbaci iz takta i neraspolozen sam (depresivan),
sve shvacam osobno itd...

cak sam jedno vrjeme ponovno poceo pit antidepresive (coaxil).mozda 10 ak dana pa presta..iako mislim da mi te tablete nisu nita niti pomogle jer ipak je
10 ak dana sitno da bi antidepresivi poceri radit.vjerojatno mi je to bila neka faza u ziviotu..

cak s nekim prijateljima s kojima sam bio dosta dobar se vise niti ne vidim...nekad se zapitam dali uopce i imam prijatelja..nekako mi se cini da i nemam s
kim vise ucinit djir po gradu..
svi su se nakoko rastrkali...svi samo gledaju sebe..nemozes se u nikog pouzdat i tako..

druga stvar koja me stvarno frustrira je to sto nemam vozacki niti nekakav mali gratski autic da mogu doc od tocke A do tocke B..moram se vozit autobusom
i vazda kasnim ..ljutim se.popiz..

treca stvar.nemam curu..nekako nisam bas najbolji prijatelj sa samopouzdanjem i da se trgnem i poduzmem nesto..neznam, eto uskoro 23 a nema curu..

mislim da je ovo sve u globali radi financijskih problema..zavrsio sam s terapijom i sad se trebam vratit u realnost..trebam slozit neki zivot..
nesto od cega cu zivljet.potrebno je veliko strpljenje i bit blag prema sebi.ostvarit ce se sve..samo eto.zivimo u nekom brzom svijetu i jednostavno
nema se vremena sa sve i sve hocemo odma..a zivot ide...

evo prije 7 dana sam poceo ici u teretanu..2 pune godine nisam trenirao nista. tu i tamo bi vozio bajk ali i to slabo jer bi me jako iscrpljivalo..
uglavnom..prvo dan dosao u teretanu nakon 2 godine i odradim jebeno dobar trenig..fakat sam zadovoljan..
nakon treninga se ne osjecam umorno a i imam dosta snage..poanta ovoga je da: ljudi bavite se nekim sportom..fitnes..aerobik..pilates..setnje..koliko ko moze..uglavnom ako se nakon vjezbanja osjecas iscrpljeno onda znaci da smo malo pretjerali...citao sam nedje da se vjezbanjem luci neki hormon srece tako da pokrenimio se malo sa kauca

netreba se nesto forsirat ako ne ide ali svak moze radit nesto..cak i ljudima koji imaju cirozu jetre preporuceno je da se bave nekom fizickom aktivnoscu

..evo i danas sam bio u teretani..dobro se osjecam..pijem supradin svaki dan(vitamini) i silimarin.
kako vjezbam imam motivacije da se zdravo hranim a ne da trpam u sebe svakakva sranja..pomalo mi se vraca pravilna ishrana

koža mi je po rukama suha..kakvo god vrjeme vani bilo..kosa ravna..ali dobro.valjda ce doc svremenom na svoje.

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #8 u: Veljača 25, 2008, 08:58 »
Ljudi! Treba si dati vremena za oporavak, dajte! Bluka, pa vidiš koliko si opterećena svojim dnevnim obavezama da se nemoj čuditi žutilu, umoru i depri...i da nije bilo th. bilo bi ti tako, a koliko znam od raznih depresija -kraćih, jednokratnih ili duljih pate i "zdravi" ljudi, čak i životinje...Naše su hormonalne ravnoteže značajno poremećene, krv treba otprilike 4 mj.  da se potpuno obnovi (jasno, uz super-pravilnu prehranu i netoksičan život), a tko zna koliko treba unutarnjim organima i mozgu!

Bluka, sjećam se koliko me je raznih poremećaja "koštao" svaki ispit na studiju, a i ostali kojekakvi "ispiti" i najzad...svaka životna kušnja crpi naše snage. O mobingu na poslu (koji prolazim) neću ni govoriti...

Treba početi voljeti sebe i biti prema sebi blagonaklon - jer, svaki slijedeći dan samo smo sve stariji i istrošeniji, a ne obrnuto i sad čekat nekog Godota je bez veze...zato mudar treba biti sad, što će nam mudrost kad budemo stari, čangrizavi i smežurani i kad nas nitko ne bude slušao. A život brzo, brzo prolazi! Zato treba uživati sad, a nisu užitak kolači ni koka kole, ni bijeli kruh...!

Vidim da je malo tko ovdje čitao knjige koje sam višekratno preporučivala :tickedoff:, jer da jest - ne bi sad takva kuknjava bila  :bonk:

Zato evo ponavljam, pa ako makar i jedna osoba krene u tom smjeru...:

1. naša bazna knjiga u ediciji matične nam kuće - uvijek br. 1., a koju smo mi pretplatnici dobili na dar zahvaljujući poglavicama!
2. Kat James - žena koja je izliječila jetru i kao popratni efekt tome smršavila oko 80 kila, bez gladovanja i restrikcija, čiji nauk sada slijedi pol Amerike i Europe, zaslužuje da je se čita stalno i iznova i kad god se osjeti potreba, a kad je se čita, toliko je uvjerljiva da jednostavno ne možeš ne početi se baviti promjenama...
3. Montignacova metoda - vrlo vrlo jednostavna i učinkovita za općenito dobro osjećanje i mršavljenje bez gladi i skoro ikakvih odricanja!

Bluka, uvijek u torbi imaj jabuku, mrkvu, par badema/lješnjaka, tostiranu šnjitu onog tvog domaćeg kruha od vodeničkog brašna i barem pola litre vode s limunom - za to pripremit i stavit u torbu treba ti ravno 3 minute u jutro i nećeš više nikad biti u napasti za brzom hranom! Ako si na putu i ipak nemaš nešto od toga, na benzinskoj uvijek ima kikirikija i/ili tamne čokolade, mineralne ili obične vode, koji daju zdravu energiju! Odredi doba dana u kojem si dopuštaš pušenje i ograniči broj cigara - i drži se toga, nije to tako teško! A alkohol i baš sve sokove (osim od povrća) molim te, molim te, molim te - totalno izbaci! Kavu zamjeni kavovinom, bianca i sl, ili bar onu bez kofeina...nastavi niz i uživaj u proljeću...

Budi dobra prema sebi i svako jutro si kaži nešto lijepo - što više i češće to bolje! Čuvaj se kuknjave, odustani od foruma na mjesec dana i onda nam se javi!

Pusa Blukči i Veliki pozdrav SVIMA :smitten: :smitten: :smitten:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #9 u: Veljača 25, 2008, 15:15 »
hvala boby  ;) :-*

Offline Spider

• Administrator
  • PROFI
    • Sesvete-Online
« Odgovori #10 u: Veljača 25, 2008, 18:28 »
ja mislim a i siguran sam da interferon napravi promjene u tijelu, i da su te promjene dugoročne  >:(

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #11 u: Veljača 26, 2008, 08:31 »
pa da su dugorocne, to vec mogu svjedociti iz sopstvenog primjera, ali ono o cemu ja neprestano razmisljam je da li su te promjene ireverzibilne, ili ipak treba vjerovati da se disciplinovanim zivotom i adekvatnom prehranom moze ocekivati povratak na staro? manje vise sto mi kosa vise nije kovrdzava, kozu intenzivno hranim, i moglo bi se reci da se situacija popravlja, ali mislim da mi je interferon napravio veliku stetu na kardiovaskularnom sistemu, zapravo anemija koja me kroz terapiju pratila. smrzotine na rukama od blokirane cirkulacije dale su mi u amanet ostecenu cirkulaciju u rulama, a i na nogama mi se vide vene ispod koze. ma nek se i vide, samo da nisu prosirene  :2funny: :lud:
spider, kakve si ti promjene dozivio?

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #12 u: Veljača 26, 2008, 09:02 »
promjene jesu dugoročne, cirkulacija je koma, kosa i koža, probava  -  sve jest drugačije, ali koji god razlog bio treba ostati fokusiran i -  uz sav veliki trud na popravku motora - ja čvrsto vjerujem da će za 2 godine nakon th. sve biti bolje nego ikad!

PS: za one koji su bili 6 mj. - predviđam 1 g. oporavka...

uživajte, a ja odo na dosadni sastanak... O0

Offline beni

• Učim pisati
  • *
  • Što me nije uništilo to me je ojačalo.
« Odgovori #13 u: Veljača 26, 2008, 11:43 »
Pozdravljam Vas nakon dugo vremena!
Čitajući ovu temu - interferon, mogu reći da on sasvim sigurno djeluje na psihu, samo različito kod raznih ljudi.
Što se tiče fizičkih aktivnosti mislim da su ipak najbolje za izbacivanje loših vibracija. Godinama idem na planinarenje jedanput do dvaput tjedno, dobro se iznojim i nadišem svježeg zraka. Mislim da mi to čini dobro.Treba se baviti nekim aktivnostima, recimo učenje ili nešto drugo što zaokuplje razmišljanje. Pojačati područje zanimanja npr. hobi ili smisliti nešto i reći sa ovim ću se sada baviti aktivno. Ne znam da li me shvačate, manjak kose razdražljivost, depresije sve su to samo nus pojave. Ne čučati u sobi i padati u depru, van družiti se šetati, razgovarati sa prijateljima otvoreno o problemima koji vas tište. Otvorenim razgovorom doći ćete do saznanja da ima jako puno bolesnih ljudi, skoro svaki drugi nosi neku bolest, ali to treba ignorirati,naravno poštovati prehranu, ne piti alkohol, po mogućnosti koristiti prirodne preparate itd. Pravi prijatelji vam neće zamjeriti, pravi prijatelji su zauvjek.
Evo toliko da ne pišem sad romane.
Pozdrav od Benija

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #14 u: Veljača 26, 2008, 12:48 »
Drug moj-nas
Ja mislim da sam ti jednom poslala link izvini ako nisam garant ovo vrijeme -jurnjava.
Inteferon je jak lijek tj uzasno jak.Mijenja sve u ogranizmu a najvise utice na psihu.Ustvari blokira nervni sistem,Hypothalamus.Koji jos kontrolise i hormone .Zato ljudi poslije terapije imaju problema sa temperaturama,ishranom,zedji,ljubavnim odnosima,otkucajima srca i dr..(Milione ljudi se javilo sa istim problemom).
Ima par stvari koji to mogu dovesti u red (koje preporucuju poslije terapije) a to su:
Biomega riblje ulje
I obavezno nesto za centralni nervni sistem
Ja imam tacno nazive svega od jednog travara iz usa ali pravo da ti kazem ni ja sebi nebi mogla priustiti bilo bi oko us$350 na mjesec.Ako je neko za nek se javi ja cu poslati link .

Protiv interferona se dizalo jako puno ljudi.Jedna kompanija je cak dobila isplatu od 60 miliona da zatvori slucaj .

Odes na google i nadjes lawsuits against schering ili roche interferon i ima sta da nadjes ..
Ovo sam nasla na jednom sajtu

There are always lawsuits against Schering for side effects from interferon. I do not know how to access them. A multi billion dollar drug company can be efficient at keeping this info off of the internet.

Uglavnom niko nista puno nemoze jer su sami napravili spisak stvari koje mogu da se dese prilikom lijecenja i uglavnom svi potpisemo njihovu formu da smo upoznati sa mogucim posjedicama .
I eto nek opet meni minusi rastu hahah a njima dionice bas me briga

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #15 u: Veljača 26, 2008, 12:58 »
How Interferon Ruins Your Brain

The mechanism of this injury to the brain appears to involve the brain's special immune cell called the microglia. Normally, these cells remain dormant in the brain. That is, they are sleeping. Microglia cells can be activated by numerous factors, including mercury, aluminum, iron, overvaccination, and brain trauma, strokes, infections (viruses, bacteria, rickettsia) and cytokines such as interferons.

Once activated, microglia can move about the brain secreting very toxic compounds, which include two excitotoxins (glutamate and quinolinic acid). These excitotoxins dramatically increase free radical generation in the brain as well as oxidation of lipids (called lipid peroxidation). These radicals damage synaptic connections, interfere with neurotransmitters and can even kill neurons. In addition, these activated microglia generate other toxic compounds such as prostaglandins (PGE2), which increase brain inflammation.

If the microglia activation is short lived, the damage to the brain is minimal and recovery takes place. Yet, should the activation continue, which would occur with high-dose and long-term use of interferons, the damage could be substantial and irreversible. Protecting the brain with high-dose and varied antioxidants as well as certain metabolic stimulants can substantially reduce this damage. Certain nutrients, such as malate, pyruvate, DHA, ascorbate, magnesium and methylcobalamin inhibit excitotoxicity.

Offline Lani

• Senior
« Odgovori #16 u: Veljača 26, 2008, 13:54 »
Ma dajte, sad ste me svi totalno izbedirali, još će ispasti kako je bolje ne ići na terapiju.
A što je to s opadanjem kose, u kojoj mjeri ona opada?
Ne znam za mozak, no meni će pratiti srce prije, tijekom i poslije terapije, navodno ne znaju ima li terapija utjecaj na srce ili sam hep. 

Offline violeta

• Senior
« Odgovori #17 u: Veljača 26, 2008, 13:56 »
Mislim da bi dalekosežnije posljedice po organizam bile da Hep-C nikada nije liječen
Svaki ljek pa tako i int i pegi ostavljaju posljedice-znate kako kažu "lječiš jedno a razboliš drugo" il tako nekako uglavnom
razumijete što hoću reći
Bitno je da ste dobili priliku za lječenje,da je jetrica manje ili vše dobro reagirala na terapiju,te da su se mnogi izljećili...Hvala Bogu,  za sanaciju štete treba vremena kao i kod svega u životu...STRPLJEN-SPAŠEN

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #18 u: Veljača 26, 2008, 16:06 »
pa ipak mi je lakse sad kad sam procitala da oporavak i nije tako brz kako se neki ovde hvale. naravno da mi je postalo frustirajuce da sam i godinu i kusur nakon terapije jos na jedan nacin "hendikepirana" i vadim se sto to pripisujem posljedicama terapije, kad ono fakat to i jesu posljedice terapije! juuuppppiiiii! nisam jedina, i sad to vec podnosim normalno. hvala syd za link, ja nemam vise volje ni zivaca da surfam.....  :-*

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #19 u: Veljača 26, 2008, 19:18 »
Nisam prošla terapiju. Ali čitajući bluku i ostale, ko da ja jesam :lud:. Kod tec-a još uvijek vidim da je nervozniji. Ne kao na terapiji, ali puno manja sitnica ga izbaci iz takta. A godinama prije je bio, čak ponekad pretjerano smiren :fucka:. Što se fizičkog tiče, sve je došlo na normalu. Čak su mu nalazi sad bolji nego prije  :), makar se nije izliječio >:(.

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
« Odgovori #20 u: Veljača 26, 2008, 22:21 »
Hej - haj druzja  :) Jako mi je milo&drago što pišete, posebno pohvaljujem Bluku :mjedeniorden6injekcijainterferonavezanihuklas: za otvaranje ove teme, meni posebno zanimljive.

Napisali ste obilje korisnog infoa, slažem se svime, posebno sa potrebom za redovitom fizičkom aktivnošću i sa neprepuštanjem depri, jel   ;) . Sydney je postala ono na ingleškom, pa se mam osjećam da sam dobio moćan izgovor za svoja raspoloženja  ::) Definitivno sam tanji na živcima nego prije no imam dojam da i život svagdašnji ima neki utjecaj na to. Kako bilo, godine su prošle, nema vraćanja na staro, sretan sam što ne osjećam posljedice na zglobovima, kao mnogi.

Postterapijsko praćenje nije još praksa u svijetu, zato je ova tema jako važna jer se nitko neće brinuti o našem zdravlju osim nas samih. Jest da je jako teško išta konkretno zaključit znanstveno, ali ovako, dijeljenjem naših iskustava, možemo si puno pomoći. Meni pomaže kad pročitam da nisam jedini kojega muče posljedice liječenja. Neke stvari čak ne bi ni primijetio/priznao si da ih nisam tu vidio. Zato, hvala.

Mene su tijekom više od godine dana od završetka th. mučile nesanice. To se sredilo ali bez popodnevnog odmora patim. I jetra mi je postala jako osjetljiv pager stresa. Zaboli me čim malo pretjeram bilo sa čime. I kada je pozitivan stres u pitanju, neka dobra vijest, dakle dobre emocije, zaboli me...a kad se tjeram, kao što imam običaj, cijela desna strana mi bude kao utrnuta i tupo boli bez prestanka i treba mi 3 - 4 dana debele fjake da se smiri. I slabije vidim al to može bit od godina a ionako nosim đozluke od rođenja pa me to ne dira previše  :)

:smitten:  a di ste vi meni :smitten:  :smitten:
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #21 u: Veljača 27, 2008, 02:07 »
Sto ti kazes sve ce to doci na svoje vremenom
Interferon se i koristi za ovakve bolesti bas zato sto daje snagu i "duze" drzi imun sistem da se bori protiv nase bolesti.
Poslije jake doze u trajanju od godinu dana ,vjerujem da treba oganizmu duze vrijeme da se vrati na svoje .
Ja sam ove sve stvari iskopala prije same terapije kad bi nedaj ... doslo do necega da znam sta i kako.
Sjecam se tvojih lokni (bas frckavih) nemogu da vjerujem da se ispravila od terapije hmmm..
Ma samo po omega ribljem ulju i sve ce doci na svoje.Ej a sta mislis da uradis kontrolu stitnjace ako vec nisi?
Kazu da je veliki procenat ljudi imao problema sa tim poslije terapije.
I naj vaznije ima li mogucnosti da se ti izvuces na god. odmor jedno mjesec dana?
 :smitten:

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #22 u: Veljača 27, 2008, 03:02 »
kako noćas bdijem, da ti odma odgovorim :lud:.
štitnjaču pogledao, sve OK. sve što postoji pogledao, u redu je :). čak se i lokne vratile :coolsmiley:. još samo živci da se podebljaju :fucka:

Offline sunny12

• Senior
« Odgovori #23 u: Veljača 27, 2008, 08:46 »
ja samo znam da živim troduplo aktivnije od većine ljudi koje poznam...
Bluka šta ti nikad prije C nisi bila u depri? Čime si to onda opravdavala?
Svaki lijek ima dugotrajne posljedice, ja sam bila na tuberkulostaticima 8 mjeseci, na licu od tog perioda još uvijek imam neku pojačanu pigmentaciju....da li ikad razmišljam o tome? Apsolutno ne, imam život, radije razmišljam o tome.
Nitko od nas ne postaje mlađi a starenje donosi i neke promjene koje su u našem slučaju možda malo potaknute.
Kao i većina onih koji se nečim bave, svima bi samo savjetovala aktivnosti koje ih vesele, svatko može naći vremena za nešto što voli...
Što Tech kaže možda je dobra rasprava radi statistike ali ne valja se time opterećivati...

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #24 u: Veljača 27, 2008, 09:04 »
cuj, nije da se opterecujem, sto je bilo bilo je, sto ce se sve jos u zivotu desiti, ajd' znaj.... ispada pa kukam i paranoisem, ali vjerujte, nije mi to bio cilj. nema kuknjave, samo sam pokusala doznati od ostalih muce li ih slicna razmisljanja. ne zelim sve ppipisivati uticaju godina i starosti, za boga milog, pa tek mi je 30  :lud: a i jako dobro sam svjesna sebe i svog tijela prije i nakon th. upoznata sam bila sa mogucim nuspojavama i posljedicama th, ali ipak mi se cini da su posljedice dalekoseznije nego sto se to zna i prica. sad kad citam ivu da su se tecu ipak vratile loknice, to mi uliva nadu da ce se i moje vratiti na staro. ja recimo nisam nikad imala problema sa snom, ni prije, ni u toku, a boga mi ni nakon th. nervozna vise nisam, ali sto pise tec, jako reagujem na emotivne stresove, bili oni pozitivni ili ne. imam nevjerovatne napade nedostatka samopouzdanja i treme neobjasnjivog uzroka, sto mi se nikad ranije nije desavalo. a sunny, mozda zvuci nevjerovatno, ali stvarno nisam nikad u zivotu bila u depri. sve do sad.... dobro, ni ovo trenutno stanje nije bas depresija u kakvu upadaju mnogi, ali za mene je to nesto s cim nikad nisam imala problema. a gazilo me u zivotu..... uhhh.... i to dobro i kvalitetno. uvijek sam se smijala. nisam nikad dozvolila da me depresija pruzme. sad kao da vise nisam sposobna za takvu borbu. radila kontrole nakon terapije, pcr za sad negativan sto i jeste najbitnije u cijeloj ovoj prici, hormoni ok, stitnjaca ok, krvna slika ko kod bebe, mokraca ok, EKG ok (makar imam strasnih problema sa palpitacijama racunajuci od sredine th pa do danas)..... aminotransferaze besprijekorne. khm.... onako, na papiru sve je ok. upitan mi je um, pa mi dolazi u obzir jos jedino ici malo na psihoanalize, a sad.... nisam bas za te stvari  :lud: makar ni ne bi bilo lose.
a sta je sa venama, cirkulacijom???? mori li to ikoga?
budite mi dobri i zdravi i veseli, i jos jednom da ponovim, OVO NIJE KUKANJE VEC RAZMJENA ISKUSTAVA  :bonk:
PS syd, na godisnji cu u aprilu ali samo par dana. godisnji od mjesec dana-mission impossible  :crazy2:

Offline sunny12

• Senior
« Odgovori #25 u: Veljača 27, 2008, 09:41 »
Kužim...ali mislim ja se jednostavno ne sjećam kakva sam bila prije godinu dana a kamoli tako primjećivati "promjene". Ovo starost sam više mislila na iskustvo nego na godine. Ja sam u dvadesetima bila drugačija nego u tridesetima a sad sam još drugačija....prije sam se mogla s klincima na istoj razini igrati 3 sata, smijati se, biti s njima u parku, zanimati se za kašice, izdajanje i kakice...sad više ne, sad nisam više toliki entuzijasta, ne slušam ih s dužnom pažnjom, nemam živaca toliko, ali ne ko posljedica th nego i ranije, nekako život te uozbilji, a vjeruj mi ja sam prema mamama u školi mala beba, zaigrana i vesela >:D
samo kažem da je jako teško ocjeniti što bi mogla biti posljedica th posebno kad govorimo o nečem tako složenom kao neuroni i sinapse (to propada i bez interferona).
Tvoje riječi  "pa ipak mi je lakse sad kad sam procitala da oporavak i nije tako brz kako se neki ovde hvale"...
Oporavak je strašno brz....obzirom na snagu lijeka i silne nuspojave...oporaviš se za par mjeseci dovoljno da možeš sasvim dobro funkcionirati, sve vrijednosti se u organizmu stabiliziraju a to da te sj****ao - je sigurno, ali to ćemo osjetiti tek nakon 10-20 g. Ako svi riknemo od moždanog znamo koje su posljedice... >:D

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #26 u: Veljača 27, 2008, 10:35 »
Tec, hvala ti na iscrpnom izvještaju! Mada, poznavajući tebe ne znam baš da su ti živci toliko tanki - možda ti je samo prag tolerancije niži i shvaćaš da stres treba nekad i otpustiti - a ti si pravi bikonja čije živce jedan hep nemre ozbiljnije zdrmat! na žalost poznam ljude koji su fizički skroz ok, ali pate od kroničnog živčanitisa i muče druge ljude uokolo - e, to je zlo :knuppel2:

bluka, ne mislim ja na kukanje u smislu prenemaganja, nego mislim kada čovjek priča o tome da se loše osjeća, onda se počne osjećati još lošije, to je znanstveno dokazana činjenica. i isto mislim da svako ljudsko biće periodično, ili čak možda svaki dan po malo razmišlja o boleštinama i ne može ne razmišljati o tome kad ga nešto tišti.  nervozu nam stvara već i mala ogrebotina ili čak puknuti nokat, a dovoljno je i da nas netko samo malo krivo pogleda pa da pomislimo - što je sad opet, k vragu! meni barem ne prođe dan da se ne sjetim kroz šta sam sve prošla i da li me to čeka opet, a strašno bih voljela da mi ne padaju te stvari na pamet nego da idem dalje kao da ničega nije bilo. a onda, čim nešto stisne, zaškripi (by the way - zglobovi, loša cirkulacija, šumovi, slabiji vid, preosjetljivost na zvukove i iznenađenja svake vrste, strahovi redoviti i izvanredni, nesanice, slabija fokusiranost...ima toga...) eto mi se mozgić i žifčeki odmah uznemire i oči pune slanom tekućinom, a grlo stišće i u prsima isto. Primjećujem da mnogi ljudi uzimaju kojekakve pripravke i tabletice već od jutra da prebrode dan na poslu (a neki i doma), mnogi cugaju da otupe od dnevnih izazova i problema...svakako se ljudi bore protiv te nervoze. shvatila sam jednom za svagda da nervoza i strahovi postoje kao sastavni dio svačije svakodnevice i da su svi ljudi i djeca vrlo osjetljivi i osjećajni, naročito na svoja tijela, i da to nije ništa negativno i ne mislim da je to taština, nego je jednostavno tijelo alat kroz kojega živimo i ako mu se desi ma i najmanji poremećaj psiha se zabrine i onda - strahovi, zebnje, nezadovoljstvo...eto i depra! to je savršeno normalno i svakodnevno. uz katalizatore poput boleština, ljekova, loših međuljudskih odnosa i ostale negative, ta normala se - normalno - povećava na kub.

ali ako se za ublažavanje takvih osjećaja ne čini dovoljno ili ne na pravi način (koji je za svakoga drugačiji), onda je to problem. nije dovoljno samo nekome reći da te nešto muči, razmijeniti iskustva - u kafiću, preko telefona ili na netu - to ne rješava problem, samo ga osvješćuje i može dovestido začaranog kruga koji trenutno otupušta stres kroz takvu razmjenu, ali problem ostaje. a način na koji se svatko od nas u svojoj intimi hvata u koštac sam sa sobom to je ono što se računa. kad sve ostane na nivou razmišljanja ili promišljanja onda to dovodi do još dublje depre. ali ako nakon tihe introspektive (čija je duljina individualna) uslijedi i stvarna fizička akcija - realizacija, kretanje u nekim smjerovima drugačijim od svih do sada poznatih, stvarno istraživanje i eksperimentiranje...to donosi promjene i daljnju nadu. a nada je najjače oružje protiv depre.

mislim da se svi zapravo oporavljamo cijeli život - od života samog :angel:

boby :bonk:

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #27 u: Veljača 27, 2008, 15:55 »
Koliko stvarno od nas ljudi procita upozorenja od roche za ovaj lijek.
Nasla sam Njihovo originalno upozorenje :

Important Safety Information
Alpha interferons, including PEGASYS (Peginterferon alfa-2a), may cause or worsen fatal or life-threatening mental, immune system, heart and infectious disorders. Patients should be monitored closely with regularly scheduled doctor visits and laboratory tests. Therapy should be stopped in patients with continuing severe or worsening signs or symptoms of these conditions.In many, but not all cases, these disorders resolve after stopping PEGASYS therapy (see medication guide for more information and warnings).

Use with COPEGUS (Ribavirin, USP). Ribavirin, including COPEGUS TM , may cause birth defects and/or death of an unborn baby. Extreme care must be taken to avoid pregnancy in female patients and the female partners of male patients. Ribavirin causes a type of blood disorder called hemolytic anemia. The anemia associated with ribavirin therapy may result in a worsening of heart disease. Ribavirin can be harmful to a person's DNA or cause it to mutate. Ribavirin should also be considered a potential cancer-producing substance (see medication guide for more information and warnings).

PEGASYS is a medication used to treat adults who have a lasting (chronic) infection with hepatitis C virus and who show signs that the virus is damaging the liver. Patients with hepatitis C have the virus in their blood and in their liver. PEGASYS reduces the amount of virus in the body and helps the body's immune system fight the virus. The medication COPEGUS is a tablet that may be taken with PEGASYS to help fight the virus. Do not take COPEGUS by itself.

Do not take PEGASYS or PEGASYS with COPEGUS if you are pregnant, planning to get pregnant during treatment or during the 6 months after treatment, or are breast-feeding, or if you are a male patient with a female sexual partner who is pregnant or plans to become pregnant at any time while you are being treated or during the 6 months after your treatment with COPEGUS has ended. In addition, do not take PEGASYS or PEGASYS with COPEGUS if you have hepatitis caused by your immune system attacking your liver (autoimmune hepatitis), if you have unstable liver disease before or during treatment, if you have had an allergic reaction to another alpha interferon or are allergic to any of the ingredients in PEGASYS or COPEGUS, or if you have abnormal red blood cells because of a condition such as sickle-cell anemia or thalassemia major.

If you are a woman of childbearing age, you must have negative pregnancy tests just before beginning treatment, during treatment, and for 6 months after you have stopped treatment. You must use two forms of birth control during treatment and for the 6 months after treatment is completed. If you are a male patient, one of the two forms of birth control must be a condom with spermicide. If you or your partner becomes pregnant during or within 6 months after treatment with COPEGUS, immediately report the pregnancy to your doctor. You or your doctor should also call Roche at 1-800-526-6367.

The most common side effects of PEGASYS and COPEGUS combination treatment include flu-like symptoms such as fever, chills, muscle aches, joint pain and headaches; extreme fatigue (tiredness); upset stomach (including related events such as nausea, taste changes, and diarrhea); blood sugar problems which may lead to diabetes; skin reactions such as a rash, dry or itchy skin, and redness and swelling at the site of injection; temporary hair loss; and trouble sleeping.

The most serious possible side effects of treatment with PEGASYS and COPEGUS combination therapy include risks to pregnancies, mental health problems (including irritability, depression, anxiety, aggressive behavior, suicidal behavior including thoughts about suicide and suicide attempts, and trouble with drug addiction or overdose), blood problems (including a drop in various blood cells which can lead to an increased risk for infections, bleeding, and/or heart or circulatory problems), infections (which have sometimes caused death), lung problems (including trouble breathing and pneumonia), eye problems (including blurred vision or loss of vision), autoimmune problems (where the body's own immune system attacks itself including psoriasis and thyroid problems), and heart problems (including chest pain and, rarely, a heart attack).

Be sure to talk with your doctor or nurse if you have concerns about this medication.
« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2008, 16:02 od sydney-ivana »

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #28 u: Veljača 27, 2008, 16:06 »
E da mi sad nebi puno tu mudrovali ljudi su sve fino napisali i po ovome sto kazu
Ljudi vi ste upravu siptomi mogu da ostanu .Sto je i interesatno sve si ti simptomi sto ste ih vi naveli.
Sad bar znamo da nefolirate hahaha.Malo humora nego sad traziti lijeka protiv ovoga od lijeka..

Offline Lani

• Senior
« Odgovori #29 u: Veljača 28, 2008, 07:36 »
Ivana, hvala na informacijama. Svaki lijek ima svoje nuspojave, no ove prve navedene, za život potencijalno opasne, su stvarno gadne. Što još reći, svaki komentar je suvišan.