Autor Tema: Od nedavno ima i novih gljiva  (Posjeta: 7682 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • Spol: Muški
  • One taste!
Od nedavno ima i novih gljiva
« u: Prosinac 04, 2007, 23:10 »
kod nas, reishi i maitake. Da li je netko isprobao iste, prateći nalaze  ??? ??? Reishi navodno potpomažu regeneraciji jetre.
« Zadnja izmjena: Prosinac 04, 2007, 23:15 od tecumseh »
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline Boby

• Skoro profi
  • Spol: Ženski
Odg: Od nedavno ima i novih gljiva
« Odgovori #1 u: Prosinac 05, 2007, 13:10 »
mislim da su i shi-take jak imunološki buster, pomažu čišćenju jetre. dobro je prahom sušenih shitakica posipati juhice razne i salate, ili krem juhu napraviti. kažu razni izvori kako nije potreba puno te gljivice uzimati, ali zato treba što češće, i još da je sušena bolja za tu svrhu od svježe (koja je isto mljac). Nakon što se proba omlet od shitaka, ili nešto drugo s njima, šampinjoni postanu bljutavi poput stiropora s aromom kartonske kutije... Da, da - od kure shitaka uvijek mi je puno bolje :o

bitno je reći i da su u odnosu na reishi tablete, shitake (svježe, sušene i prah) dosta jeftinije i ima ih na nekim tržnicama - npr. Utrine, subotom negdje do 10, 11 sati, prekoputa tete s bukovačama, a malo niže od kumica sa sirom...

reishi ću razmatriti kad dođe božićnica, i mene dosta pali to čudo od gljive :tickedoff:

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
« Odgovori #2 u: Prosinac 05, 2007, 20:20 »
Da su skupe, jesu, trebaju dobročinitelji i zaradit, jelll  ::) ali me reishi učinak na jetru ipak kopka...kad bi bar to klinički ispitali...ne isplati im se, jelll, i tko zna što bi pokazalo ::)

Na smrdovjetrini ljekovitih dodataka prehrani i moja barka ponekad teturavo plovi  :D
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline misko

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Siječanj 03, 2008, 11:15 »
Sada sam u 3 mj. terapije i mjese dana pijem reishi.. imam prve nalaze a sada ćemo vidjeti kakvi su nalazi u kombinaciji sa gljivom.
javim stare i nove rezultate.
pozdrav

Offline misko

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #4 u: Siječanj 19, 2008, 13:09 »
Evo i mene s rezultatima,
 Krvna slika nakon 4. inj. ( još nisam počeo s gljivom)
Limfociti 47 (20-46)
Trombociti 146 (158-424)
Alp 109 (60-142)
AST 32 (11-38)
ALT 14 (12-48)
GGT 39 (11-55)

Ostale vrijednosti su ref. tak da nisam pisao.

Nalaz nakon 12 inj.(pijem reishi cca. 40 dana )
Granulociti segmentirani 42 (44-72)
Limfociti 49 (20-46)
Hemoglobin 135 (138-175)
Hematokrit 0.403 ( 0.42 - 0,53)
AST 21 (11-38)
ALT 8 (12-48)
GGT 20 (11-55)

E sad, cijeli tjedan prije vađenja zadnje krvi bio sam pod  gripom tak da je i to možda utjecalo na ove rezulttate.

Ne vidim niti ne osjećam nikakve promjene ali i mislim da je to preemali vremenski interval.
Znam da nisam puno pomogao ali...

aki ima kakvih pitanja...

Pozdrav

Offline pepina

• Prijatelj udruge
  • Učim pisati
« Odgovori #5 u: Siječanj 19, 2008, 13:39 »
U, pa tebi su transaminaze - FANTASTICNE!  O0

...narocito me ocarala vrednost - ALT 8...bravo!... zelim ti i u produzetku najuspesniju mogucu terapiju.... :)

hm...iako skepticna  :-X ... pocecu da menjam misljenje o reishi.   8)

ps: mada vidim da je i pre gljiva ALT na fenomenalnih 14...

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #6 u: Siječanj 19, 2008, 18:18 »
Ti jako lijepo odgovaraš na terapiju po nalazima :) O0!
I prije i poslije gljive 8) - ja više navijam za ono "dok si na terapiji, ne previše eksperimenata".
Samo tako i dalje s dobrim nalazima ^-^ O0

Offline misko

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #7 u: Siječanj 19, 2008, 22:51 »
ja više navijam za ono "dok si na terapiji, ne previše eksperimenata".

Nisam ja ni mislio piti tu gljivu ali kad su mi je već nabavili onda su me i nagovorili... "to ti nema veze, to možeš piti. To ti je kao da jedeš šampinjone" i sl.

A jel netko našao išta pametno o reishii na netu? KOpao sam ali ništa pametno i konkretno.

P.S. Hvala na lijepim željama. Nalazi su dobri a najzanimljivije je od kada sam saznao za C (prije cca 3-4 g.)vrijednosti u mi stalno padale same od sebe. Bez ikakvih preparata i sl. Od 350 (ast ili alt- tu su negdje bile obje vrijednosti) do 50-70 prije početka terapije. to mi nije jasno...(nije da se bunim :)

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
« Odgovori #8 u: Siječanj 19, 2008, 23:35 »
Miško, super su ti aminotransferaze. Hoće to tako varirat samo od sebe,znači da se borba nemila bije.

Reishi gobama se pripisuju imunomodulatorska svojstva. Tako da se slažem sa Ivom, budući da je interferon dosada najjači poznati imunomodulator, ja ne bi uzimao druge takve tvari za vrijeme terapije.

Imunomodulator znači da dotična tvar potiče i mijenja/usmjerava imunološki odgovor organizma osobe. To je toliko kompleksno i pipkavo da se ne da opisat. Mislim da na nalazima ne bi ni primijetio da prestaneš uzimati reishi jer je interferon jednostavno prejak. Uzimanje dvije takve tvari istovremeno jednostavno nije potrebno ni racionalno. Znamo za pojedine slučajeve kada su ljudi trošili neke čajeve samoinicijativno za vrijeme liječenja i završili u bolnici. Samo upozorenje, odvagni sam  :bo:

Offline Tazi

• Junior
  • **
« Odgovori #9 u: Listopad 24, 2009, 19:32 »
Ja sam na Dolcu kupila Shi-take, one mljac-sušene, u prah smrvljene, i treći dan sam skoro krepala od njih: dobila sam takvu URTIKARIJU da mi je 90% kože bilo u urtikama - tvrdim crvenim plikovima koji svrbe za izludit a češanje ne pomaže nego si samo kožu uništiš. 5 dana i noći bez sna, od svraba, pečenja, bodenja, a nisam mogla ni leć jer tamo gdje legnem dodatno se upali. Žao mi je da nisam otišla na Hitnu, ujutro nisam ni mogla jer nisam mogla stavit odjeću na sebe i sjedit u autu do tamo, samo sam dobila antihistaminik, kalcij, neke kreme, toliko sam očajavala da sam pronašla i ono nekaj u čemu sam kupala malog dok je imao vodene kozice da si pomognem.
Napominjem da inače ni na šta nisam alergična, trčim kroz polja ambrozije u cvatu, spavam u svinjcu (dobro, to ne, ali:), pržim se u podne na plaži, jedem sve gljive koje mi izgledaju jestivo, i nikad - ali nikad!!! nisam dobila ni malecnu alergijicu, najmanje kožnu. Tak da mi je ovo sasvim novi doživljaj. A ovi što reklamiraju Shi-take kažu: da, urtikarija je uobičajena reakcija, samo ih nemojte jesti 3 tjedna. Prošlo je 3 tjedna a meni tek lagano otpadaju kraste sa tijela (od češanja), a kad ću ih jest - - -

Oće ko kupit teglicu Ši-taka, finih, sušenih-mljevenih?