Autor Tema: URSOFALK  (Posjeta: 8956 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • Spol: Ženski
  • boo
    • ABC Hepatitis
URSOFALK
« u: Studeni 09, 2007, 12:37 »
Eto, Jadran ga je počeo piti i da znate da ima učinaka!!! To je prvobitno lijek za upalu žučnih kanala, bilijarnu cirozu i slično. I onda smo se dopisivali sa raznim specijalistima i svi su rekli u stilu "možda može nešto pomoći, ali i ne baš".... Pazite nalaze "prije" (19.10.) i "poslije" (7.11.) - stvarno je u kratkom roku došlo do poboljšnja, a ovi zadnji nalazi su NAJBOLJI do sada (osim za vrijeme tx :smitten:):
AST = 94 / 55 (11-38)
ALT = 156 / 97 (12-48)
GGT = 193 / 116 (11-55)
AP = uvijek bio nizak, nije radio u listopadu / 67 (60-142)

Dakle u prilično kratkom roku se poprilično poboljšalo :)! Nema dokaza a histološki pomaže :-\, ali ne može biti loše (silimarin je gutao i gutao i ništa.... isto kao i svakojaka "čuda" prirode)
I još da citiram dr-a kojeg sam mejlom direkt pitala "da li bi u toj situaciji pio Ursofalk" (+naravno još mojih blebetanja o enzimima i cijelu tecovu situaciju :crazy2:):

Citat:
Da odmah odgovorim na posljednje pitanje, mislim da bih i ja pio Ursofalk u takvoj situaciji. Covjek se bolje osjeca ako misli da moze svojim postupcima pozitivno utjecati na svoje stanje pa ga u tome ne treba razuvjeravati vec iz samog tog razloga.
Tvoja koncepcija o jetrenim enzimima je djelomicno tocna, tj. sve to vrijedi, ali cinjenica je da tvari (ukljucujuci enzime) iz jetre ne odlaze samo krvlju nego i zuci a tu je nemoguce mjeriti kolicinu jetrenih enzima. Zato je koncentracija enzima u krvi dobar, ali ne i apsolutni pokazatelj jetrenog ostecenja. Ipak se slazem da je poboljsanje nalaza znacajno i da ga ne treba zanemariti.

Pa konačno smo našli nešto da smu bar smanji te transaminaze :-* Kad je već situacija "nemoguća" sve skupa, konačno neka lijepa vijest!!!

btw. Recept je dobio od svoje prim. prakse....
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2007, 12:41 od iva »

Offline damir

• Skoro profi
  • Spol: Muški
Odg: URSOFALK
« Odgovori #1 u: Studeni 09, 2007, 18:03 »
To je predivna vijest i za tebe i za Jadrana  O0 Stvarno sam sretan zbog vas i zelim mu da taj lijek bude uspjesna terapija. Drzm palceve  O0

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #2 u: Studeni 09, 2007, 18:32 »
Odlicne vijesti, i za vas i za nas  :smitten:
Lijepo je znati da postoje jos neki sastojci koji pomazu. 
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #3 u: Studeni 09, 2007, 18:53 »
He, nije baš prava "terapija" ali bar nekako pomaže :coolsmiley:!
Bio je danas i na doppler uzv-u i sad mu je malo povećana jetra i nazubljeni rubovi etc. etc. ali nema još konkretnih znakova ciroze (prema nekim algoritmima, preko slezene.... jadran se napričao tamo s dr-om i sve je ok...).
Dakle, baš nas je krenulo bar po nalazima (i ja jučer bila kod oftalmologa - moja krvarenja na mrežnici "stoje" + PAPA b.o. - hehe, ja sam zmlatila, tj. definitivno smirila svoj agresivni genotip hpv-a :knuppel2: :2funny:)... I onda ovo još sa Jadranovim - bar ne napreduje, a ursofalk bar biokem. pomaže. I baš sad bila u apoteci i pitala tetu tamo, veli ona da može i bez recepta, ali da ga uglavnom imaju privatne apoteke... Sad još mora feritin i AFP i onda dosta pretraga više :tickedoff: :tickedoff:

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #4 u: Studeni 10, 2007, 09:02 »
Suppppeeeeeerrrrrrr
nek ima i jako dobrih vjesti ovih dana..Drzite se

Offline roka

• PROFI
« Odgovori #5 u: Studeni 10, 2007, 10:44 »
Sta cete vi sve iskopati.. Ma super bitno da pomaze  :)

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #6 u: Studeni 10, 2007, 11:07 »
ooooooo, pa ovo su divne vijesti! bravo tec, bravo iva  O0

Offline sunny12

• Senior
« Odgovori #7 u: Studeni 12, 2007, 08:46 »
bravo, sjajne vijesti :smitten: :smitten:

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
URSOFALK -Japanska studija
« Odgovori #8 u: Prosinac 14, 2007, 14:35 »
Ukratko, uzimanje Ursića za vrijeme liječenja moglo bi povećati odgovor na liječenje, usporiti nastanak fibroze te umanjiti mogućnost razvoja HCC-a., veli japanska studija koja je rađena na uzorku od 596 osoba.

Zaključak, Francuzi vele da za sada nema dovoljno podataka da bi se uzimanje ursodeoksiholične kiseline preporučilo uz trenutnu terapiju.

Uz terapiju ili bez nje, meni su se aminotransferaze uglavnom prepolovile a studija i tvrdi da uzimanje ursodeok. kis. smanjuje razine aminotransferaza što bi trebalo značiti i da se upala i stvaranje ožiljaka smanjuje i usporava.

Koliko će taj povoljan efekt trajati, vidjeti ću, nadam se trajno  ;) :)

Link: http://in.reuters.com/article/health/idINHO16769320071211

Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
Urso...optimalno doziranje
« Odgovori #9 u: Prosinac 14, 2007, 14:45 »
Doza od 600 mg se pokazala optimalnom, s time da ordiniranje doze od 900 mg. dodatno više smanjuje GGT.

Link:  http://www.hivandhepatitis.com/hep_c/news/2007/070607_a.html
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.