Autor Tema: Virus side stigao u Ameriku ranije nego što se mislilo  (Posjeta: 5501 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Liverpooler

• Junior
  • **
  • Spol: Muški
  • Stock xchange
Ne znam da li je ovo pravi forum za ovu vest... ali je doista zanimljivost.

Citat:
Virus side 'doselio se' u SAD oko 1969. godine, stigavši sa Haitija, a doneo ga je najverovatnije samo jedan zaraženi imigrant koji se naselio u nekom velikom američkom gradu, kao što su Majami ili Njujork, ustanovili su američki naučnici. Taj datum ukazuje da se sida potajno širila Amerikom čak 12 godina pre nego što je 1981. zvanično priznata kao bolest. Istraživači, na čelu sa Majklom Vorobijem, evolucionim biologom sa Univerziteta Arizone, došli su do tog zaključka genetskom analizom sačuvanih uzoraka krvi nekih od američkih pacijenata obolelih od side tokom 1982. i 1983. godine, kao i uzoraka krvi još 117 ranih pacijenata iz celog sveta. Procenjuje se da je virus side prvi put zarazio ljudsku populaciju još tridesetih godina prošlog veka u centralnoj Africi, verovatno tako što je ubijen i pojeden neki zaraženi šimpanza. Potom je, tek oko 1966, virus iz Afrike dospeo na Haiti, a odatle u SAD.

Prosto neverovatno, to je izgleda bila samo majmunska bolest...   a plemena u Africi su jela i majmune!!! :-X
.ı|ı.ı|ı.

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
Odg: Virus side stigao u Ameriku ranije nego što se mislilo
« Odgovori #1 u: Studeni 02, 2007, 13:28 »
a sta su ljudi jeli pa su se poceli zarazavati hepatitisom?

Offline Liverpooler

• Junior
  • **
  • Stock xchange
« Odgovori #2 u: Studeni 02, 2007, 18:11 »
Bilo bi zanimljivo i to da otkriju... ali hepatitisi nisu toliko 'popularni' kao AIDS..
 :tickedoff:
.ı|ı.ı|ı.

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #3 u: Studeni 03, 2007, 00:37 »
Vas dvoje ste meni smijesni skroz neka neka...
Ko zna .Mozda smo i hepatitise tim putem dobili  .Negdje smo vec pricali o tome da majmuni imaju hepatitise hahah.
A to jeseni nemoj da se gubis .Sta ja sve ovdje vidim i cujem o hrani i razlicitim kulturama da padnes na dupe..
Bas juce sam nesto trazila u jednom kineskoj radnji i slucajno ugledam kesicu sa osusenim crvicima ..da mi je samo znati na koji nacin to jedu posto neizgledaju bas naj naj...
Stim da braca kinezi su poznati po jedenju cuka ,maca,pacova,zohara,skakavaca ,mislim da sve sto hoda ili gmize
Da ti nekazem da jedan od njihov starih recepata za zdravlje da piju svoju mokracu itd....
Nasa jedna tv izjavila da su uhvatili jednog kineza kako skuplja kartone sa smetlista kuha i mijesa sa mesom za hamburgere.....ludilo..
Ovdje su specijaliteti kengursko i krokodilsko meso...ja ga nelimvo bas ijjaaakkkk.
A za Afriku sam isto cula svasta cak i da neka plemena su jos kanibali  .
Zna li iko ista o ovoj novoj super bakteriji MRSA?
kod nas sad velika frka oko toga .Prenosi se lako i zivi na nasoj kozi ako udje u organizam rastura sve zivo.Gora je i od
side i hepatitisa..napada ljude sa slabim imunim sistemom ..koliko sam ja shvatila moguce da se prenosi francuskim poljubcem..ludilo
U nekim nasim novinama ovdje objavili da se jako puno oboljelih ocekuje u podrucjima stare juge.Najcesci prenos neciste bolnice i slaba higijena...

« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2007, 01:35 od sydney-ivana »

Offline Liverpooler

• Junior
  • **
  • Stock xchange
« Odgovori #4 u: Studeni 03, 2007, 04:00 »
Ne kontam, gde se ja to 'gubim' i zasto je ova tema smesna?  :(

MRSA - cuo sam... preti epidemija... a nije samo u ex jugi necisto vec ima gde ce prvo da to udari.  :knuppel2:
.ı|ı.ı|ı.

Offline Winner

• xxx
  • Skoro profi
  • *
« Odgovori #5 u: Studeni 03, 2007, 05:32 »
Kad vec lupate,da lupam i ja :) :D :) i to u ova doba-IMa li ikakve veze ona epidemija hepatitisa A u Nishu od juche-100 oboljelih,sa tim,i moze li nama hepatitis A josh vishe pogorshti stanje?!

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #6 u: Studeni 03, 2007, 07:06 »
E Jeseni nemoj da se ljutis ama bas nista nisam mislila lose.
To smijesno sam mislila na blukin komentar..
I nisam mislila da je samo ex yu u krizi nego svi.Ali sam citala nase (neznam koje tacno Hrvatske ili Srbijanske) novine koje su o tome pisale da oni ocekuju jako puno virusa tamo....
A to gubis(u mekanom smislu gubis -cudis) mislila sam za ono da u africi jedu majmune .Zao mi jadnih majmuna inace svih zivotinja..
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2007, 07:10 od sydney »

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #7 u: Studeni 03, 2007, 07:20 »
Winner mislim da moze pa to je isto bolest jetre zar ne...?
Mada se bojim sad da nisam nekada dobila i ovu mrsa.Ko zna vise sta sve ima u nama i oko nas...
Koliko sam pocela tripati od ovih bolestina pocecu ko Michael Jackson...sa rukavicama i alkoholom u ruci da se mazem svakih 10 min...
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2007, 07:22 od sydney »

Offline violeta

• Senior
  • Spol: Ženski
« Odgovori #8 u: Studeni 03, 2007, 11:26 »
a sta su ljudi jeli pa su se poceli zarazavati hepatitisom?

možda jetricu s češnjakom i pire krompir?  ;D  :D

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #9 u: Studeni 03, 2007, 17:18 »
ja niskad cula za taj MRSA trip..... aaaaaaaaaaaaaaa....... nemojte me plasiti, jedva sam se oslobodila paranoisanja, jos mi samo to treba da fasujem smrtonosnu bakteriju kad me neko poljubi hahaha! ja cu sebi nabaviti neprobojni skafander, taman da me istovremeno stiti i od stetnog suncevog zracenja. ma daj! selim se u plastenik. mozda mi i po koji pupoljak nikne iz dupeta hahahah! a glede hepatitisa A, to je naravno u narodu poznato pod nazivom "zarazna zutica" koja nikad ne prelazi u hronicni oblik, ali ostavlja oziljke na jetri kod ljudi koji je prebole. i naravno, cjepivo ne postoji. zato, braco i sestre, perite rukice jer se hep A prenosi fekalijama.

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #10 u: Studeni 03, 2007, 18:16 »
Imaju A i B vakcinu dijete mi prima B sad a poslije 12 mjeseci prima za A.Kazu da A stiti oko 25 god...
Gledam imam cijeli spisak sta treba da dobije  do 17-20 god.. necega svega...

Zna li iko koje smo mi vakcine primali u skoli one grupne (jes to bolilo)?
Ja pola nisam sama primila garant..Zadnja ta u skoli koji razred mozda 3-4

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #11 u: Studeni 03, 2007, 18:51 »
vidis, nisam znala da ima cjepivo za A. ako ima, super, i trebalo bi djecu cijepiti protiv svega sto se moze. a glede nas.,.... ja se samo sjecam da se spominjala neka be-se-ze, valjda protiv tuberkuloze, boginja kojeg li boga oca nemam pojma. bas cu pitat staru cim su me sve pelcovali.

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #12 u: Studeni 03, 2007, 21:55 »
Joj nemam pojma sta sam ja sve prosla.Od zutice, boginja(to su varicele jel da),usiju po glavi,upala pluca dva puta,do lomljenja nogu i ruku milion puta haha ah da i rame jednom..Sad kad gledam ovo dijete molim svemirce da ne bude na mene hahah..Pa opet sve ispocetka hahah

Offline Spider

• Administrator
  • PROFI
    • Sesvete-Online
« Odgovori #13 u: Studeni 03, 2007, 23:12 »
ma sve su nam to mali zeleni donije, znam ja, imam dokumentirano sve to  O0

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #14 u: Studeni 03, 2007, 23:34 »
hahaha  da da mali zeleni ...imaju daljinske na mobilnim ili kompijuterima pa se zaj...... sa nama .Kao vidi njih misle da su sila ..hahahah
I da se izvinem lupam gluposti pogresno sam shvatila ne prenosi se poljubcima strasnim nego sa koze na kozu  :-X
Zasto je sad valjda frka ne reaguje vise ni na jedan antibiotik za lijecenje.....
Ma ajde ko ce to sve pohvatati ...

Offline Spider

• Administrator
  • PROFI
    • Sesvete-Online
« Odgovori #15 u: Studeni 04, 2007, 00:18 »
hahaha  da da mali zeleni ...imaju daljinske na mobilnim ili kompijuterima pa se zaj...... sa nama .Kao vidi njih misle da su sila ..hahahah
I da se izvinem lupam gluposti pogresno sam shvatila ne prenosi se poljubcima strasnim nego sa koze na kozu  :-X
Zasto je sad valjda frka ne reaguje vise ni na jedan antibiotik za lijecenje.....
Ma ajde ko ce to sve pohvatati ...

pa da, samo pogledaj kak se tehnologija razvila prebrzo, što misliš odakle sve to? izmislili ljudi? da, baš, mali zeleni, vjerojatno testiraju i razne bolesti na nama  :tickedoff:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #16 u: Studeni 04, 2007, 16:15 »
aaaaaaaaaaaa dosta vas dvoje i mali zeleni, basta! fajront! sjedi, jedan, a ti u cosak za kaznu!  :2funny:
joj sydney, pa ti si i mene presisala sa svojim popisom hahahah!
'

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #17 u: Studeni 07, 2007, 07:07 »
Ajoj tisu samo .To je sve sto ja znam a kad bi pitala familiju bilo bi tu jos necega sigurno hahaha.Na glavi dubila dobro je da sam jos ziva a ne pozativna hahahah
Ma mislim da se i nasalim ajde sta izljecicemo se svi na ovaj ili onaj nacin.Bice vec nesto.Mladi smo svi a lijekovi samo izbijaju pa sad ce i vakcina ako tako...madamo se...

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #18 u: Studeni 08, 2007, 03:35 »
aaaaaaaaaaaa dosta vas dvoje i mali zeleni, basta! fajront! sjedi, jedan, a ti u cosak za kaznu!  :2funny:
'

Spider vidi ti ovo .Uciteljica nam podjeli po jedinicu a nismo na casu sexologije ni bili hahahaha..
Nego sta bih ovo na kraju povijest ,nauka ili samo zezanje.Ma zezanje naravno nemoj sta zamjeriti Bluka..
Nadam se da ce se i Jeseni javiti .Nismo htjeli da te naljutimo .Nego smo malo ozbilju prebacili na salu ...naravno nista licno tebi...