Autor Tema: Da li je moguca ponovna infekcija HBV?  (Posjeta: 5421 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Liverpooler

• Junior
  • **
  • Spol: Muški
  • Stock xchange
Da li je moguca ponovna infekcija HBV?
« u: Listopad 13, 2007, 23:03 »
Dakle ukoliko je neka osoba prebolela Hepatitis B a da nije ni znala da ga ima (imuni sistem je odradio svoj posao kako treba), da li je telo obavezno razvilo zastitu od ponovnih infekcija "cijepivo" ili prirodnu vakcinu?

Da li je moguce da se organizam samo izborio sa virusom, izbacio ga iz tela ali da nije razvio zastitu?
.ı|ı.ı|ı.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • Spol: Ženski
  • boo
    • ABC Hepatitis
Odg: Da li je moguca ponovna infekcija HBV?
« Odgovori #1 u: Listopad 13, 2007, 23:18 »
Ako si prebolio imaš zaštitu i to čak i bolju od cjepiva (kojem može pasti titar)!!!
Ali, Jeseni... I o tome se već pisalo... (npr. - dr. Hrstić: http://www.abchepatitis.hr/forum/index.php/topic,741.0.html)
« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2007, 23:36 od iva »

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #2 u: Listopad 13, 2007, 23:42 »
Ako si prebolio imaš zaštitu i to čak i bolju od cjepiva (kojem može pasti titar)!!!
Ali, Jeseni... I o tome se već pisalo... (npr. - dr. Hrstić: http://www.abchepatitis.hr/forum/index.php/topic,741.0.html)

Khm, da,da, ajmo forumasi, znam da je forum vec povelik ali treba ga procitati. O puno toga se raspravljalo i u startu cete dobiti odgovore na mnoga pitanja, da se ne ponavljamo.  O0 :police:
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline Liverpooler

• Junior
  • **
  • Stock xchange
« Odgovori #3 u: Listopad 14, 2007, 01:21 »
Ispricavam se, vise sam orijentisan na ovaj podforum nego na taj doktorski, ali i tamo ima super informacija od koristi  O0

Uglavnom, I'm a little bit worried pa nisam stigao ici na forumsku pretragu  :-\ 

@iva: Jeseni!  ;D :2funny:  Kako si se samo sjetila tog nick-a...  ali super mi se svidja!  8)

Thanks & sorry!
.ı|ı.ı|ı.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #4 u: Listopad 14, 2007, 10:52 »
Uglavnom, I'm a little bit worried pa nisam stigao ici na forumsku pretragu  :-\ 

Ajde, prestani brinuti! Nemaš antigena = virus i prestani misliti o tome :coolsmiley:...
Ako nastaviš toliko čitati o hepatitisu i čačkati po netu, naći ćeš si kojekakve dijagnoze i terapije za iste :idiot2: :buck2: ;)!!! Ozbiljno, sjećam se sebe kad sam previše čitala :-[, a bome i još nekih kolega s foruma (gdje si blukči????  :coolsmiley:)

Offline Vanja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 u: Prosinac 24, 2007, 19:36 »
Imam jedno pitanje....pre par dana ustanovljeno je da imam hepatitis B....planiram da idem na neke detaljnije analize a do tada me zanima sledece: Na nalazu koji sam dobila pise da je HBsAG pozitivan i vrednost 8.55.
Ne znam da li je to mnogo obzirom da pise da se do 0.10 tretira kao negativan a sve preko 0,10 kao pozitivan.Ako neko ima vremena neka mi odgovori...

Offline Liverpooler

• Junior
  • **
  • Stock xchange
« Odgovori #6 u: Prosinac 26, 2007, 20:14 »
Hm, mislim da moze biti li pozitivan ili negativan, kolicina virusa u krvi se odredjuje PCR testovima, ovo je samo trazenje anti gena u krvi.

Neka doktorica ipak odgovori...
.ı|ı.ı|ı.

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #7 u: Prosinac 30, 2007, 16:16 »
Haj Vanja,
ovdje imas link na odgovor na tvoje pitanje, Iva ga je tu negdje priheftala.
Odgovor je zapravo i Da i Ne,  tako je to kod HBV.

Napravi HbsAb, ta antitijela su jedina bitna. Ako ih imas, mozes biti mirna.

Sve najbolje i javi kako je proslo.  :-*
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline Liverpooler

• Junior
  • **
  • Stock xchange
« Odgovori #8 u: Siječanj 02, 2008, 04:34 »
Nije li dovoljno sto je HBsAG pozitivna? Kod nas je to dovoljno za dijagnozu HBV infekcije...  ???
.ı|ı.ı|ı.

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #9 u: Siječanj 02, 2008, 22:49 »
Cemu zbunjenost Liverpool....ako je Ag prisutan, virus postoji. Logicni nastavak je raditi ostale markere da se vidi je li akutno ili kronicno. Zar ne.

Offline Liverpooler

• Junior
  • **
  • Stock xchange
« Odgovori #10 u: Siječanj 05, 2008, 02:27 »
Jest :)

Zbunilo me ono do 0,10 i preko 0,10...
.ı|ı.ı|ı.

Offline oman

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #11 u: Srpanj 28, 2009, 21:43 »
I ja sam zbunjen ili si pozitivan ili nisi.A koliko si , kako sam saznao od doktora i iz nalaza kojih imam dosta,ide gore - dole.Ipak,to nas obične ljude ne bi trebali niti da zanima.Što će onda doktori raditi?Ili i oni ne znaju puno više?
Zdrav čovjek nije svjestan,koliko je sretan