Autor Tema: gdje nabavljate lijekove?  (Posjeta: 4720 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline moon

• Učim pisati
  • *
gdje nabavljate lijekove?
« u: Rujan 14, 2007, 12:11 »
Molim Vas, možete li mi reći nabavlja li itko lamivudin na slobodno, tj. bez recepta. Zanima me po kojoj cijeni i gdje, te ima li itko saznanja da li je
navedeni lijek jeftiniji npr. u Sloveniji, Madžarskoj ili Bosni?
Unaprijed zahvalna!

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
  • Spol: Ženski
Odg: gdje nabavljate lijekove?
« Odgovori #1 u: Rujan 14, 2007, 19:40 »
Ola moon i dobro nam dosla ;)

Bez recepta ne moze...tj.,ako zelis sama kupiti lijek treba ti u svakom slucaju privatni recept. Onda u prvu apoteku i to je to, ako nemaju lijek mogu ga naruciti. Kutijica za mjesec dana je nekih 700-900 kuna, zaboravila sam tocan iznos  ::)
A za druge zemlje stvarno ne znam, ne bi se cudila da je jeftinije nego kod nas. Moja sestra kupuje jedan lijek za vene u Slo u pola cijene >:( :o
Sjecam se da sam jednom uletila na kraj jedne tv reportaze gdje je neki decko rekao da odlazi po lijekove za hep u Italiju....promakli su mi detalji nazalost, i ja bih voljela znati malo vise o tome.

U cemu je problem, zasto ne mozes dobiti LAM preko zdravstvenog??  ???

Pozdravcici :)
« Zadnja izmjena: Rujan 14, 2007, 19:45 od majaodmame »
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #2 u: Rujan 14, 2007, 22:12 »
Pozdrav moon 8),

Sigurno moraš imati privatni recept ili povijest bolesti gdje je preporučena terapija Lamivudinom.
A što se tiče cijena, ne znam za vani - npr. 1 lijek koji ja koristim za neuropatiju - isto dođe i vani. Jadni moj stari je jednom po Grazu lunjao i jedva ga našao i na kraju dođe isto kao da sam ga u ZG naručila. Ali taj nije na listi HZZO-a...

Offline moon

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Rujan 15, 2007, 11:00 »
Ne radi se o meni već o članu obitelji. Ima kronični hepatitis b, ali ne želi ići na biopsiju, nalazi ALT i AST u normali, a HBV DNA ukazuje na blagu viremiju.
Liječnik ga ne nagovara na biopsiju, ali je preporučio uzimanje lamivudina (napisao privatni recept) - bez biopsije ne može ga dobiti preko zdravstvenog.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #4 u: Rujan 15, 2007, 14:05 »
Ako je specijalist preporučio, a ne želi ići na biopsiju - a onda nema druge nego platiti :-\ ???

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #5 u: Rujan 15, 2007, 16:27 »
Moon, ja nisam nikakav doktor i ovo sto cu ti napisati je samo moje misljenje.

Moram priznati da mi nije jasno zasto vam je dr preporucio terapiju :o .
Terapija se daje kada su ALT i AST konstantno duplo poviseni, kada je viremija velika i kada postoji dokaz ostecenja jetre. To su nekakvi "uvijeti" za terapiju, i nisu tu za bezveze.
Kod vas je situacija zaista dobra i moguce je da jetra uopce nema ostecenja. Osoba moze zivjeti desetljecima sa hepom B da ne nastanu nikakva ostecenja. Ako ikako mozes uvjeri tu osobu da ode na biopsiju, meni se cini suludo otici na terapiju sa zdravom jetrom.
To ti govorim iz razloga jer lamivudin moze biti i dvosjekli mac. Neki ljudi ne reagiraju dobro na njega, te nakon nekog vremena uzimanja moze doci do velikog povecanja virusa u krvi. Jel', ne diraj lava dok spava.

Ja bi na tvom mjestu potrazila misljenje drugog lijecnika, jer po nalazima koje imas nema sanse da bi terapija bila odobrena i uz biopsiju, jednostvno nije indicirana.

Jos jednom, ovo je samo moje misljenje i ono sto bi ja napravila da se radi o meni dragoj osobi.
Nadam se da sam pomogla, a ne odmogla  :-\

Lijepi pozdrav
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.